Etnosfäär

Etnosfääri näeb sel suvel esinemas Viljandi Pärimusmuusika Festivalil (26.-29.juuli) koos Eesti Noorte Segakooriga.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Liisa - lustakas_27@hotmail.com 21.01.2005 - 11:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.04.2018 - 12:10
Eesti artist, Ansambel, Country

2016. aastal tegevust alustanud ansambli Etnosfäär moodustavad kolm erineva taustaga muusikut, kelle ühises loomingus põimuvad ürgsed ja kaasaegsed helid. Akustiliste ja elektrooniliste vahendite kombineerimisel sünnib muusika, mille sisu tuleb rahvamuusikast ja vorm kaasajast. Eriline atmosfäär, muusika, mis kannab juurte juurde – maailma, kus kõik on võimalik.

Etnosfäär on senise tegevuse jooksul silma paistnud oma innovatiivsuse ja senikuulmatute muusikaliste ideede poolest. Keskne instrument ansamblis on klahvpill, mis pärimusseadetes on pigem ebatavaline. Samas ei kasuta Etnosfäär ei kitarri ega basskitarri, mis on omased klassikalisele bändikooslusele. Niisiis, a mis tuu om? Etnosfäär ei sobitu täpselt folkmuusikasse ega ka ühessegi teise žanri. Sellest hoolimata on trio kõlapilt eepiline, haarav, üllatav ja müstiline.

Ansambel Etnosfäär avaldas 23.märtsil 2018 oma debüütalbumi “A mis tuu om?”, mis tuleneb bändi helikeele ja instrumentide koosluse unikaalsusest nii folgimaastikul kui ka bändimaailmas üldiselt. 8 loo tekstid on pärit eesti rahvalauludest. Kaasa teeb Eesti Noorte Segakoor. Salvestus, kokkumäng ja lõppviimistlus: José Diogo Neves. Kaanepilt ja kujundus: Kristjan Juks. Esimene singel Kiigesepad avaldati 5.veebruaril.

Etnosfääri näeb sel suvel esinemas Viljandi Pärimusmuusika Festivalil (26.-29.juuli) koos Eesti Noorte Segakooriga.

Faktid

Koosseisu kuuluvad:
Kathi Koch (17.04.1991) - vokaal, klahvpill, torupill, vilepill, parmupill, kannel
Kaarel Kuusk (18.11.1987) - klahvpillid, live-elektroonika, vokaal
Karl-Markus Kohv (06.09.1988) - trummid, perkussioon, vokaal, metallofon, kannel

Muud huvitavat