Mari-Leen Kaselaan

2012.aasta alguses abiellus Mari-Leen oma väljavalituga, kelleks sai ratsaspordiga tegelev Joosep Tikk.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.12.2006 - 22:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.01.2012 - 13:04
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Mari-Leen Kaselaan on sündinud Tartus 2. detsembril 1987.a. (19). Tal on 3 venda: Jass, Ott ja Mart Mikael.

Pärast Elva põhikooli läks Mari-Leen edasi õppima Tartu Miina Härma Gümnaasiumisse, kus tutvus Laura Põldverega. Alates 2006. aasta sügisest asus Mari-Leen õppima Tallinna Audentese E-õppega Erakooli.

Oma bänditegevust alustas Mari-Leen jazz-blues-bändis Ekvivalent. Osaleti ka mitmel konkursil, neist kaks võideti ning kahelt toodi eriauhind.

Mari-Leen on lõpetanud Elva muusikakooli viiuli erialal ja täiendanud enda lauluoskust Ülenurme Laulustuudios Ursel Oja käe all.

2004. aasta 15. novembril leidis Sven Lõhmus neli andekat tüdrukut, et luua bänd nimega Suntribe. Mari-Leen Oli Sky Plusi eurolaulja konkursi finalist ja pälvis ka eriauhinna. Konkursi võitis Laura Põldvere, samas jäi Svenile silma ka Rebecca Kontus oma suurepärase esitusega. Neljandat liiget, Jaanika Vilipot tundis Sven juba enne. Veebruaris lisandus neile viies liige Daana Ots.

Sven Lõhmuse kirjutatud lugu "Let's Get Loud" Suntribe'i esituses võitis ülekaalukalt Eurovisiooni Eesti eelvooru. 2005. aasta mais sõitis eurolaulubänd Ukrainasse Eurovisioni lauluvõistlusele, kus poolfinaalis saavutati 20. koht.

2005. aastal proovis Mari-Leen õnne ETV noorte talendivõistlusel "Kaks takti ette”, kus väärikas žürii teda esimeste sekka kahjuks ei hääletanud. Kuigi võistluse eelvoorust rokitüdruk edasi ei pääsenud, rõõmustab ta, Sl Õhtulehele hiljem antud intervjuus, saadud kogemuse üle.

2006. aastal pani tüdrukuteansambli Suntribe'i endine liige Mari-Leen Kaselaan end proovile ning alustas üliedukat soolokarjääri Dingo omaaegse menuloo "Levoto Tuhkimo” koverdamisega. Mari-Leen on oma loomult sündinud rokkima ning seetõttu kõlab ka esimese singlina ilmunud "Rahutu Tuhkatriinu" tänapäevaselt rokkilikuna. Esiksingel "Rahutu Tuhkatriinu" tõusis Eesti raadiojaamades ja ööklubides üheks aasta enimmängutud looks ning lugu sai tunnustust ka originaalesitajate poolt. Dingo liikmete algatusel leidis 18. novembril ööklubis Papillon aset ühisesinemine.

Pärast "Rahutu Tuhkatriinu” suurt edu jõudis septembris raadiojaamadesse Mari-Leenu teine singel "Suure linna inglid”. Eelmine lugu oli kevadest saati oma populaarsusega esitajale vaid heameelt teinud ja seega polnud põhjust uue palaga varem lagedale tulla. Uus lugu on "Rahutu Tuhkatriinuga” sama masti, ent seekord on tegu Sven Lõhmuse poolt spetsiaalselt Mari-Leenule kirjutatud palaga.

4. detsembril 2006 ilmus Mari-Leen Kaselaane kauaoodatud debüütalbum "Rahutu Tuhkatriinu”. Plaadilt leiab lisaks nimiloole ka teise singli "Suure linna inglid”, millest on saanud järjekordne raadio- ja klubihitt. Lisaks Dingo koverile on plaadil ka tõlgendus Henri Laksi omaaegsest loost "Õpetaja". Ülejäänud materjal on pärit Sven Lõhmuse sulest. Albumi produtsentideks on Sven Lõhmus ja Lauri Laagus.

Mari-Leen võib uhke olla, sest tema debüütalbum "Rahutu tuhkatriinu" tõusis jõulueelsel 51. nädalal Eesti ametliku albumimüügi edetabeli liidriks. CD-albumi esimene tiraaž müüdi läbi rekordilise kahe nädalaga. Lisaks sellele on Mari-Leenu esiksingel "Rahutu Tuhkatriinu" suuremate mobiilihelinate müüjate andmetel 2006. aasta enimmüüdud mobiilihelin.

03.jaanuaril 2007 kuulutas Raadio 2 Tallinnas toimunud Aastahiti auhinnagalal mulluseks uueks tulijaks tabelis Mari-Leen Kaselaane ning tema hittlood said üldarvestuses teise ja viienda koha.

2007 aastaks on soolokarjääri valinud Mari-Leenul ka omad unistused. Suurim soov on muidugi tiheda esinemisgraafiku kõrvalt järgmisel kevadel gümnaasium korralike tulemustega lõpetada.

11.aprillil 2007 jõudis Eesti raadiojaamadesse Mari-Leen Kaselaane uus singel "Õpetaja". Tegemist on uue tõlgendusega omaaegsest Henri Laksi loost, mille originaali esitajaks oli kaheksakümnendatel ansambel Seitsmes Meel. "Õpetaja" on järjekorras neljas singel Mari-Leenu edukalt debüütalbumilt "Rahutu tuhkatriinu". Singli ilmumise puhul andis Mari-Leen koos bändiga 1. mail kell 19 täispika live-kontserdi Kristiine kaubanduskeskuse teisel korrusel Sportlandi kaupluses.

19.aprillil 2007 toimunud auhinnagalal Kuldne Plaat 2007 pälvis Mari-Leen aasta uustulnuka ja aasta naisartisti tiitlid. Viimane singel plaadilt oli "13 ja reede".

Mari-Leen ja Sven Lõhmus veetsid 2008 algul päevi helistuudios, kus valmis Mari-Leenu järgmine plaat. Oma stiililt on album segu 80ndatest, rokist, elektrost ning klubimuusikast. Veebruaris 2008 kostus esmakordselt Mari-Leenu uus lugu ”Printsess”.

18.juuni 2008 õhtul toimus Ülemiste hotelli ööbaaris Renata Mari-Leen Kaselaani teise plaadi "1987" esitlus. Albumi, mille nimi tähistab tema sünniaastat, järgmine singel oligi nimilugu.

2009. aastal tulid veel singlid "Elektrisinises" ja "Torm".

2012.aasta alguses abiellus Mari-Leen oma väljavalituga, kelleks sai ratsaspordiga tegelev Joosep Tikk.

Faktid

Nimi: Mari-Leen Kaselaan
Artistinimi: Mari-Leen
Vanus: 19
Sünnipäev / koht: 2. detsember 1987 / Tartu
Tähtkuju: Ambur
Haridus: põhiharidus olemas, keskharidus omandamisel
Haridustee: põhikool - Elva Gümnaasium; gümnaasium - Tartu Miina Härma Gümnaasium ja Tallinna Audentese Erakool e-gümnaasium
Pikkus: 173 cm
Silmade värv: rohelised
Juuste värv: blondid
Vanemate nimed: Anne ja Toivo
Huvid: pildistamine, filmide vaatamine, ratsutamine jm.

Lemmik:
Film: „How High”, „Cruel Intensions“ jne.
Raamat: Andrus Kivirähki „Rehepapp”
Muusik / bänd: Anouk
Poliitik: Toomas Hendrik Ilves
Söök: Hiina toit, Jõulutoit jne
Jook: kohv, vesi

Iseloomustab ennast nii: sõbralik, suhtlemisaldis, vahel laisk, kuid enamasti rõõmsameelne ja energiline.

Muud huvitavat