Koit Toome

Eesti Laul 2021 finalistiks oli "We Could Have Been Beautiful", esitaja Koit Toome. Loo autorid Joonas Parkkonen, Koit Toome, Peppina Pällijeff. Lugu koos videoga avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 6.märtsil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.03.2010 - 11:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.03.2021 - 22:23
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Koi Toome on sündinud Tallinnas 3.jaanuaril 1979. aastal. Laulmisega alustas Lydia Rahula poistekooris, kus sai ka palju reisida mööda Euroopat. Toome on algul klaverit ja hiljem laulmist õppinud nii Tallinna Muusikakeskkoolis kui ka Georg Otsa muusikakoolis. Tema lauluõpetajad on olnud teiste seas Jaak Joala ja Kare Kauks. Kui saabus aasta 1995, alustas ta tegutsemist ansamblis Code One partnerina Sarah (Sirli Hiius), esimese loona tuli "Kuum". Ansambel tegutses 1998 aasta juulini. Code One üks suuremaid hitte oli "On küll hilja", nimekaimad lood olid veel “Sellest saab meie suvi", "Vikerkaar" ja "Vältida ei suutnud".

Toome alustas soolokarjääri pärast Code One'i lagunemist, tema esitatud laul "Mere lapsed" (autorid Maria ja Tomi Rahula, Peeter Pruuli) esindas Eestit 1998. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Birminghamis, kus sai 12. koha. Hiljem on Toome korduvalt üritanud pääsu Eurovisoonile. Napilt jäi finaalvõistlusele pääsemisest välja tema ning Maarja, Evelin Samueli ja James Wertsi 2003. aastal esitatud ballaad "Know What I Feel" (autorid Kersti Kuusk ja Imre Sooäär). Aastal 2007 osales Koit taaskord Eurovisioonil enda kirjutatud lauluga "Veidi veel", jäädes kohalikus eelvoorus viimaseks.

Aastal 1999 jõudis Koit oma esimese sooloplaadini "Koit Toome" (DayDream Records, 1999). Tema sooloplaadi tuntumad laulud olid "Kindel suund", "Allikas" ja "Sind ootama jään". Koidu repertuaari kuulub rohkesti romantilisi ballaade, mis tema laia hääleulatusega hästi haakub. Põhiliselt naislauljatega esitatud ballaadidest on välja antud album "Duetid" (U-Boot Stuudio, 1998/2005).

Toome on esinenud teatrilaval arvukates muusikarollides. Muusikalis "Tanz der Vampire" (Steinman/Kunze) oli Koit Toomel täita üks peaosadest, professori assistent Albert. Lavastajaks Ivo Eensalu, kunstnik Erki Kasemets, esietendus oli 10.11.2000 Tallinna Linnahallis. Koit Toome oli ka peaosas (Chris) muusikalis “Miss Saigon“, esietendus oli 02.11.2002. Õnnestunuim osa oli tal muusikalis "West Side Story", kus partneriks peaosas Hanna-Liina Võsa. Neli aastat töötas Koit väljaspool Eestit, sealhulgas muusikalis "Hair", kus ta mängis peaosa Claude.

2007 aasta kevadel, suvel ja sügisel esines Koit akustilise kavaga “Allikas“. Seda ilusat kontserti sai kuulata üle Eesti 54 esinemispaigas. Koidu kontsertidel avanes tema kirg klaverimängu vastu ja sai kuulda tema hääle valitsemisoskust. Kitarridel saatis Jorma Puusaag. Selles kavas taaselustas Koit Toome oma tuntuks lauldud laulud. Kavast sündis jõuludeks plaat “Allikas“.

2008 juuli algul suundus Koit Toome kuu aega kestvale tuurile "Jaak Joala lauldud laule. Sügav kummardus õpetajale", mille käigus andis 23 kontserti. Kõlasid "Unustuse jõel", "Butterfly", "Suveöö" ja teised klassikaks saanud lood. "Ma pean Jaak Joalast väga lugu," kinnitab Koit. "Ta on olnud läbi aegade minu jaoks Eesti kõige musikaalsem, andekam ja parem laulja. Minu suureks õnneks on mind temaga ka kokku viidud – me saime tuttavaks, kui olin umbes 14-15aastane." Tuuri kava võeti samas linti ning ilmus väga pikk plaat "Sügav kummardus õpetajale".

27.märtsil 2010 tuli välja Koidu uus album "Kaugele siit". Album sisaldab kümmet lugu, nende hulgas ka Raadio 2 aastahiti tiitliga pärjatud "Kaugele siit" ja raadioedetabeleid vallutanud duett "Põgenen" koos Birgit Õigemeelega. Plaadil leidub nii mõnigi üllatus, üheks neist on kindlasti kolmas raadiosingel "Nädalalõpp", mis on väga tantsuline klubihitt. Selle loo muusikavideo valmis eesotsas Martin Saare ja Helen Takkiniga. Produtsendiks Tomas Miniotas, operaator Janis Jurkovskis, valgustaja Juhan Malmstein, grimm Kaia Triisa, assistent Joosep Jurisson. Neljandaks singliks oli 29.juunil 2010 "Mahlakas unenägu", milles räpiosas lööb kaasa seni kunstnikuna tuntud Martin Saar.

Plaadi tulekule pani õla alla muusikaprodutsent Vahur Valgmaa. Lisaks uuele kauamängivale, saadab Koitu nüüd ka noortest andekatest muusikutest koosnev live-bänd. Ühiselt mindi klubituurile juba esimesest aprillist ning 16.juulil 2010 esines Koit Festival Summer 2010 raames "Koit Toome: 15 aastat hiljem" suurkontserdiga.

Septembris 2010 tuli Koit Toomelt singel "Mälestused", mis on ühtlasi ka Kanal2 saate "Rääkimata lugu" tunnusmuusikaks. ""Mälestused" on siiani kõige isiklikum lugu ja kindlasti ka üks lemmikumaid. Pala, mis tänu ühele saatele oli juba enne laiema avalikuse ette jõudmist võitnud mitmete kuulajate südameid," räägib Koit, et oli siiralt üllatunud, kui suvekontsertidel just "Mälestused" enim soovitud lugu oli. "Oma roll on kindlasti ka sõnadel, mis puudutab paljusid inimesi, eriti neid, kes peavad lugu oma minevikust ja erinevatest mälestustest, millest on tore vahel mõtiskleda," lisas ta. Koit Toome "Mälestused" võitis tiitli Raadia 2 Aastahitt 2010.

23.mail 2011 jõudis raadiotesse Koit Toome ja Getter Jaani ühislugu "Valged ööd", mille autoriks Sven Lõhmus. Lugu oli Kanal 2 Suvereporteri tunnuslooks.

2012 aasta algusest rääkis Koit: "Olen pea kuu aega veetnud Pärnus ning mitte puhates, vaid teatritööd tehes. Olen muusikali "Boyband" peaosatäitja ja kuna tegemist on looga poistebändi Freedom loomisest ning teekonnast edetabelite tippu, rassime kaasvõitlejatega tantsutrennides ning muuks praktiliselt aega ei jäägi."

Muusikali "Boyband“ esietendus oli 25.veebruaril Endla teatri Suures saalis. Näidendi autoriks on Peter Quilter, lavastaja Andres Dvinjaninov ja koreograaf Märt Agu. Üllatustena kõlasid tükis ka eesti oma artistide lood Black Velveti ja Koit Toome repertuaarist.

23.juulil 2012 esitles Koit raadiosinglit "Tagasi alguses". "Tagasi alguses" on Koit Toome poolt kirjutatud muusika ja Sven Lõhmuse sõnad. "Tagsi alguses" lugu on minule nagu uus hingamine, uus algus, uus meeskond, uus plaat," sõnas Koit.

Koit Toome esitles 9.detsembril 2012 TV3 saates "Eesti otsib superstaari" singlit "Elu täie raha eest". Tegemist on teise singliga Koidu järgmiselt albumilt. Loo muusika on laulja enda sulest ning sõnade autor on Sven Lõhmus.

2012 aasta jõulude popimaks jõuluturneeks "Jõuluootus" ühendasid väed Koit Toome, Liis Lemsalu ning WAF koor.

Koit Toome ja Maire Aunaste viisid läbi ETV aastalõpuprogrammi ning Koidu esituses koos lastekooriga kõlas rahvushümn.

21.oktoobril 2013 tuli singel "Võitleja", mis on ühtlasi ka Denim Dreami sügis-talve kampaania tunnusmeloodia. Lugu on tehtud koostöös üle kolme ja poole aasta uuesti Vahur Valgmaaga, kellega sai tehtud ka 2010-dal aastal viimane plaat "Kaugele siit". Singlile järgeb uus plaat 2014-da aasta kevadel.

8.detsembril 2013 võitis Koit TV3 hittsaate "Su nägu kõlab tuttavalt". Koit otsustas saatevõiduga kaasnenud 10 000 euro suuruse tšeki annetada Eesti Vähiliidule. "Ma olen väga liigutatud ja väga tänulik, et mind kutsuti siia saatesse osalema. See on olnud üks mu elu suurimaid seiklusi," sõnas Koit pärast võitja väljakuulutamist.

10.-27.detsembrini 2013 toimus üle Eesti kümnest ekslusiivkontserdist "Jõulumüsteerium", kus Koit Toome, Luisa Värk, Alen Veziko ja Rosanna Lints esitasid tšellokvarteti C-JAM ja kontrabassi Eduards Glotovsi saatel lihtsaid ja hingematvaid soolosid, duette, triosid jne.

Koit Toome ja Getter Jaani esitlesid uut singlit "Rannamaja" 23.mail 2014 ETV saates "Perepidu".

Kaunid Kontserdid Käsmus lõpukontserdil 11.juunil 2014 osales Koit Toome suurprojektis Polyphon 40, kus kõlasid omaaegse menubändi hittlood.

Koit Toome esitas Õllesummeri avapäeval, 9.juulil suurkontserdi "Joala suur lugu". Retrospektiivkontserdiks Jaak Joala lauludest läbi terve tema karjääri ühinesid Koit Toomega laval Kaire Vilgats, Dagmar Oja ja Radari legendaarne klahvpillimängija Aare Põder.

8.augustil 2014 oli Koit Toome üks peaosalistest Leonard Bernsteini muusikalis "Missa", mis juhatas sisse tänavuse Birgitta festivali.

9.septembril 2014 avaldati Koit Toome muusikavideo "Ma ütlen hurraa!" Loo muusika autor on Madis Aesma, video valmimisele pani õla alla Super kõnekaart. Video autoriks on Tujurikkuja sketšidega kuulsust kogunud Catapult Filmsi meeskond.

4.oktoobril 2014 esietendus Vanemuise suures majas Andrew Lloyd Webberi "Ooperifantoom", kus lööb kaasa ka Koit Toome.

9-28.detsembrini toimus kontserttuur "Jõulupuudutus". Viisteist korda pakkusid Koit Toome, Maarja-Liis Ilus ja neid kitarril saatnud Jorma Puusaag kauneid hetki ning võimalust tunnetada, et sellesse aega, milles täna viibime, jagub endist viisi armastust, ootust, lootust ja puudutusi.

Koit Toomel on valminud verivärske lugu pealkirjaga “Mida päriselt tunnen”, mis tehti koos muusikaprodutsent Vahur Valgmaaga ja mille esmaesitlus toimus 21.aprilli hommikul raadios Sky Plus.

Koit Toome tähistas 4.juulil oma 20. lava-aastat suurkontserdiga Õllesummeri pealaval "20 aastat laval" ning külalisesinejatena tegid kaasa Maarja, Sarah, Getter Jaani ja Jaanus Saks.

Eesti esiduett Maarja ja Koit esinesid kuueteistkümnel sumedal juulikuu õhtul Eestimaa kaunites paikades akustilise kavaga – Maailm meie käes. Artiste saatis kitarril Jorma Puusaag.

Pirita kloostri varemetes 11. korda peetud Birgitta festivali lõpuetenduse "Passion of Broadway" 15.augusti galakontserdi solistid olid Hanna-Liina Võsa, Koit Toome ning õed Marion Melnik ja Angelika Klas-Fagerlund.

4.septembril 2015 esitleti raadios Sky Plus Koit Toome feat. Wh1telandi uut laulu “Legend”. Samast päevast on lugu kuulatav Wh1telandi Youtube kanalil.

13. kuni 28.detsembrini 2015 andsid Koit Toome ja Maria Listra 15 jõulukontserti harjumuspärasest elegantsema repertuaariga.

Koit Toomel ilmus 23.mail 2016 uhiuus singel "Paradiisiliival". Koidu sõnul on tegu mõnusa, helge ja positiivse suvelooga, mille viis on temalt endalt ja teksti autoriks taas Vahur Valgmaa. Värske laul miksiti ja masterdati Hollandis.

7.oktoobril tuli välja muusikavideo Metsakutsu ja Koit Toome loole "Pole piiri".

Koit Toome ja Sven Lõhmuse ühiselt kirjutatud loo "On suures linnas vaikne" teledebüüt oli 24.detsembril ETV ekraanil. Loo autorite sõnul on tegemist talvelooga, mille sõnum sobib ideaalselt pühadeaega.

13. kuni 28.detsembrini 2016 kordasid Koit Toome ja Maria Listra eelmisel aastal kõrgelt hinnatud jõulugalat 12-st kontserdiga.

Koit Toome ja Laura esitatud lugu "Verona" võitis 4.märtsil konkursi Eesti Laul 2017. Autoriks on Sven Lõhmus. Plaadifirma Moonwalk andis 29.aprillil välja Eesti tänavuse euroloo “Verona” itaaliakeelse versiooni koos muusikavideoga. 11.mail osalesid Laura ja Koit Toome Kiievis Eurovisiooni lauluvõistlusel.

24.septembril 2017 tuli välja bändi Cartoon lugu "Your stories" koos Koit Toomega, mis kõlab NoCopyrightSounds kogumikul "NCS: Colors!".

25.-28.detsembrini toimunud jõulukontsertidel astusid esimest korda koos lavalaudadele Koit Toome ja Valter Soosalu. Lauljad esinesid koos Eesti parimatest muusikutest koosneva Joel Remmeli bändiga.

7.juunil 2018 toimus Tallinnas, Pirita kloostri varemetes ainukordne kontsert, kus Jaak Joala aegumatud hitid kõlasid ansambli Radar ja Koit Toome esituses. Koit Toome, Sarah ja Maarja-Liis Ilus esinesid 23.augustil Tallinna Lauluväljakul retrofestivalil We Love The 90s.

30.augustil tuli välja Põhja-Tallinn feat. Koit Toome loo "Liiga noor, et mõista" muusikavideo. Punt sõitis vanakooli Ikarusega mööda Pelgulinna tänavaid ringi ja meenutas oma lapsepõlve.

Koit Toome ja Valter Soosalu jõulukontserdid ''O' Holy Night/Püha öö'' toimusid 13.- 30.detsembrini 2018.

Uute kontsertide tarvis on taas kokku tulnud kunagine ansambel Radar. Seekord ei laula nende ees aga Jaak Joala, vaid hoopis Koit Toome. Koit Toome ütles, et tal läheb 1980ndate muusikat ja saundi kuulates süda soojaks. "Minul on õudselt kihvt ja jubedalt naudin neid lugusid teha," kinnitas ta. Kontsedid toimusid 14.11 Vanemuise kontserdimajas, 15.11 Alexela kontserdimaja, 16.11 Pärnu kontserdimaja ja 24.11 Mooste mõisa folgikoda.

Koit Toome ja Laura Põlvere duett “Segamini maailm” kõlab 3.detsembri müügile jõudnud Laura kauaoodatud uuel albumil “9 elu”. Lugu on kingituseks kõigile neile, kes on tundnud, et enam ei jaksa. Singel ilmus 26.novembril ning muusikavideo tegi Joosep Kask.

16.-29. detsembrini andsid Koit Toome & Liis Lemsalu 11 jõulukontserti üle Eesti.

29.detsembril ilmus Black Velvet ja Koit Toome ühislugu "2020". "2020 on laul sellest kui hästi suudame tulevikku mõtestada. Aastakümne alguses, kui selle laulu kirjutasin, lootsin, et need sünged tulevikupildid täide ei lähe ja inimlikud väärtused püsivad. Õnneks on nii ka läinud. Black Velveti ja Koit Toome uusversioon räägibki nendest inimlikest väärtustest ja meie tulevikust ehk lastest," ütles loo autor Sven Lõhmus.

2020 septembrist on Koidu bändis uus trummar Ralf Erik Kollom, kes on musitseerinud koos Maria Stuartiga. Uus bassimees on Hannes Agur Vellend, kes on esinenud koos Põhja-Tallinnaga.

Eesti Laul 2021 finalistiks oli "We Could Have Been Beautiful", esitaja Koit Toome. Loo autorid Joonas Parkkonen, Koit Toome, Peppina Pällijeff. Lugu koos videoga avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 6.märtsil.

Faktid

Koosseis: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Koit Toome - laul, süntesaator - 03.01.1979
Jorma Puusaag - kitarr - 09.12.1981
Hannes Agur Vellend - basskitarr - 13.05.1993
Ralf Erik Kollom - trummid - 22.06.2000

Lahkunud bändist:
Silver Haugas - basskitarr - 18.04.1989
Mikk Simson - trummid - 09.07.1986

Muud huvitavat

Seotud videod

Koit Toome - We Could Have Been Beautiful
Koit Toome - We Could Have Been Beautiful

Artist: Koit Toome

Lugu: We Could Have Been Beautiful

Aasta: 2020

Koit Toome - Ma ütlen hurraa!
Koit Toome - Ma ütlen hurraa!

Artist: Koit Toome

Lugu: Ma ütlen hurraa!

Aasta: 2014

Koit Toome - Nädalalõpp
Koit Toome - Nädalalõpp

Artist: Koit Toome

Lugu: Nädalalõpp

Album: Kaugele siit

Aasta: 2010

Režissöör: Martin Saar