HVNS

9.jaanuaril 2016 laadis HVNS soundcloudi lood Südame Põhjast x Libiseb mul käest x Ülestõus.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.02.2014 - 20:41
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.01.2016 - 02:44
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Luues ettekujutluse eesti kultuurist kui maalist, võib HVNSi kohta öelda värske värv. HVNS kannab endas edasi otsekohesust, allaandmatust, puhtaid emotsioone ja kirge räppimise ning muusika vastu. Peale pikka eksperimenteerimist algas 2012. aastal tema avalik teekond.

Saue räppa HVNS tutvustab ennast ise: "Tere! Mu nimi on Hans, olen 20 aastat vana ja viimased paar aastat intensiivsemalt tegelenud räppimisega. Tähtis on minu jaoks see, et muusika oleks aus ja konkreetne, kannaks väga tugevat sõnumit. Samas peaks vokaali kõrval kõrvu paitama ka produktsioon. Antud tunnus võimaldab emotsioonidel ja öeldul kõige paremini välja tulla. Kuna loomingulisus käib sageli hoogudena, siis meeldib loomise kõrvalt mulle tegeleda veel igasuguste uute kontseptsioonide avastamise, lugemise, metsas jalutamise ja raskuste tõstmisega."

Tõsisemalt alustas HVNS lindistamist 2012 aasta aprillis. Esimese 3 kuuga valmis mixtape "Maolenhans", mille pealt võis leida 18 lugu. Kõiki neid lugusid ühendas see, et HVNS rääkis seal peamiselt oma minevikust – heast ja halvast, millest oma elus läbi oli pidanud minema. Punkti pani mixtapele lugu "Leegid ei kustunud".

1.detsembril 2012 tuli välja debüütvideo loole "Leegid ei kustunud", mille refräänis lõi kaasa briljantse häälega Florian Wahl, kes aitab muidu HVNSi salvestamise ja produtseerimisega. Video valmistas Oskar Pedosk.

2013 aastal jõudis kuulajateni HVNS teine, kuueteist looga mixtape "Terve Linn Magab", mis on vabalt allalaaditav HVNS facebookis olevalt lingilt. Lugudele andsid kõla Henrik ja Florian. Eksklusiivsetele fännidele valmis ka eksklusiivne cd, millel tänaseks tuntud lood "Leegid ei kustunud", "Hansomania" ja "Tallinn on Louvre" ning koos Gerrtu Kaunismaaga "Mi familia" ja "Tere Hommikust".

"Terve Linn Magab on mu teine vaatus, mis sai inspireeritud öisest vaikusest ja elust endast. Viimase aastaga on muutunud rohkem, kui arvata võis. See mahutas enda sisse elu parimad ja halvimad hetked. Antud projekt on selle kirjeldus," kirjutas HVNS saateks.

26.augustil 2013 avaldati projekti esiksingel ja muusikavideo "Tere Hommikust", milles refrääni laulis Gerttu Kaunismaa. Lugu pälvis palju positiivset tagasisidet ning normaalselt aega raadioeetris. "Terve linn magas, kuid tere hommikust oli äratuskell. Tulevik tõotab tulla hea,“ teatas HVNS. Mixtape esitlus toimus 11.oktoobril 2013 Sinilinnus.

13.septembril 2013 tuli soundcloudi üles hävituslik ühislugu "Lömastus", mida esitasid Krick, HVNS ja Kuukulgur. Biidi valmistas Mantra ning nivood keeras paika Skidoo.

16.septembril 2013 avaldati videosingel "Hansomania", mille tegid Kert Paidre & Mattias Jõesaar. HVNS selgitus: "See lugu räägib inimestest, kes üritavad oma kuulujuttude ja arvamustega teiste inimeste tegusid ja unistusi alla tulistada. Kirjutasin selle kahtlejatele. Kirjutasin selle õpetajatele ja koolisüsteemile, mis julges arvata, et mul ei ole pärismaailmas lootust".

22.oktoobril 2013 avaldas HVNS, et alustas tööd järgmise mixtape kallal, mis kannab pealkirja Revolutsioon. Projekti peal on 13 lugu, millest kaks saavad ka visuaalse poole. Ilmumiskuupäev on 26.juuni 2014 ja süsteem on sama - tasuta download ning eksklusiivsetele fännidele võimalus soetada füüsiline koopia.

29.novembril 2013 esitati Saue Noortekeskuses avalikkuse ees esmakordselt singlit "Öistes linnatuledes" ning 8.jaanuaril 2014 tuli singel "Troonide Mäng", milles teemaks Tommy Cash.

16.veebruaril 2014 astus HVNS üles Von Krahli baaris üritusel Check One Two. Hip-hopi auhindade jagamisel saavutas vidoe "Tere Hommikust" viienda koha ning album "Terve linn magab" seitsmenda koha. Lugudest oli "Tere hommikust" kolmandal kohal ning artistidest hääletati HVNS viiendale kohale.

16.augustil 2014 esines HVNS Eesti Hiphop Festivalil Elvas.

Singel "Inglid hoiavad silma peal" koos Gerttuga reliisiti videona 24.augustil. Video eest hoolitsesid Kert Paidre & Mattias Jõesaar.

HVNS uus lugu "Valged Kristallid" oli väljas alates 12.02.2015.

22.aprillil 2015 jõudis avalikkuse ette HVNS ft. Gerttu Kaunismaa triloogia kolmas videosingel "Teemandid Taeva".

Videosingel "See on armastus" jõudis vaatajani 5.novembril 2015. “Tükid mu hingest” videosinglit esitles HVNS 12.novembril.

9.jaanuaril 2016 laadis HVNS soundcloudi lood Südame Põhjast x Libiseb mul käest x Ülestõus.

Faktid

Pärisnimi: Hans Erich Liivik
Sünniaeg: 23.12.1993
Haridus: lõpetas Saue Gümnaasiumi 2013 aastal
Muusika: lõpetanud Saue Muusikakooli pop-jazz osakonnas kitarri eriala 2009 aastal

Muud huvitavat

Seotud videod

HVNS - Tükid mu hingest
HVNS - Tükid mu hingest

Artist: HVNS

Lugu: Tükid mu hingest

Aasta: 2015

Režissöör: Isabell Berg

HVNS ft. Gerttu - Teemandid Taeva
HVNS ft. Gerttu - Teemandid Taeva

Artist: HVNS ft. Gerttu

Lugu: Teemandid Taeva

Aasta: 2015

Režissöör: Silver Mikiver & Kert Paidre

HVNS - See on armastus
HVNS - See on armastus

Artist: HVNS

Lugu: See on armastus

Aasta: 2015

Režissöör: Kert Paidre & Mattias Jõesaar

HVNS & Gerttu Kaunismaa - Inglid hoiavad silma peal
HVNS & Gerttu Kaunismaa - Inglid hoiavad silma peal

Artist: HVNS & Gerttu Kaunismaa

Lugu: Inglid hoiavad silma peal

Aasta: 2014

Režissöör: Kert Paidre & Mattias Jõesaar

HVNS - Tere Hommikust
HVNS - Tere Hommikust

Artist: HVNS

Lugu: Tere Hommikust

Album: Terve Linn Magab

Aasta: 2013

Režissöör: Oskar Pedosk

HVNS - Hansomania
HVNS - Hansomania

Artist: HVNS

Lugu: Hansomania

Album: Terve Linn Magab

Aasta: 2013

Režissöör: Kert Paidre & Mattias Jõesaar