Jamelia

R&B staar Jamelia kergitas saladuskatet oma tulevikuplaanidelt ja teatas, et tema põnevaim projekt on film, kus ta strippariks kehastub. Oktoobris 2007 kihlus lauljatar oma armsama, jalgpalluriga Darren Byfield.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.03.2002 - 14:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.01.2012 - 12:27
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Seksikas R&B staar Jamelia oli kõigest 15-aastane kui sai plaadilepingu Parlophone Recordsiga ning seda peale omaenda kirjutatud lugude esitlemist accapella A&R mehe kontoris. Ent esimese plaadi väljaandmiseni kulus siis veel tervelt kolm aastat ning siis kui paistis Jameliast tulema uus kõrgelennuline briti kuum staar, jäi ta rasedaks ning lõpetas tegevuse showbisnises. Niiviisi võiks kirjeldada Jamelia lühikest lendu edetabelites ja Inglise muusikamaailmas kui tema lugu koduperenaisena olekski lõppenud. Ent aastal 2003 oli Jamelia jällegi rajal tagasi ning valmistamas ette oma uut albumit, olles samas väga ilusa pisikese tütre Teja ema, kes sündis märtsis 2001.

Jamelia Davis sündis Inglismaal Birminghamis 11.jaanuaril 1981 ning kasvas üles Midlandis. Teismelisena olid tema lemmikuteks Britney Spears ning Jay-Z ja üldse kogu ameerikalik r&b stiil, mis üheksakümnendate keskpaigast maailmas domineerima hakkas. Juba aastal 1996 oli tal plaadileping olemas ning tervelt kolm aastat valmistati rahulikult ette debüütalbumit. Mais 1999 anti välja eraldiseisev singel "So High" ning kaks kuud hiljem juba Parlophone Recordsi Rhythm seeriasse kuuluv singel "I Do", mis jõudis UK singlitabeli top40-sse sisse.

Ent peadpööritav menu algas 2000 aastal singliga "Money", mis täiesti tundmatu noore lauljatari esituses raius end raadiote playlistidesse ning kummitas kuulajate ajudes. Suur teene oli siin muidugi kaasesinejal, kelleks oli Beenie Man ning lugu tõusis UK edetabelis lausa viiendale kohale. Edasi järgneski terve album “Drama“ ning ainult 18 kuud väldanud karjääriga suutis Jamelia anda 4 hitti top40-sse. 2000 aastal seati Jamelia üles neljas kategoorias Mobo Awardsil ning võit tuli neist ühes, parima produktsiooniga loos “Money“.

Juunis 2003 ilmus Jamelia uuesti avalikkuse ette singliga “Bout”, mille kaasautoriks oli C Swing ning lugu esitati koos Rah Digga’ga. Ent tõeline melu algas Inglismaal 15.septembril ilmunud uue singliga “Superstar” ja sellele järgnenud teise albumiga “Thank You”. Kui singel oli kena kommerts, mis tõi Jameliale #3 positsiooni UK edetabelis, siis vastukaaluks sellele oli album täis kena mitmekesist muusikat. Just selle plaadiga tõestas Jamelia oma andekust ja kõrgetasemelist lauluoskust ning teda tituleeriti inglise Beyonce’iks.

Eestis on alates 01.märtsist 2004 saadaval Jamelia albumi “Thank You“ uus ja täiendatud versioon, millel kuuleme lisaks kahte uut lugu. Need on “DJ“ ja koos Coldpaly ninamehe Chris Martin’iga kahasse kirjutatud “See It In A Boy’s Eyes”, millest saab Jamelia suvine singel. Momendil teeb edetabelites aga ilma 23.veebruaril 2004 ilmunud singel “Thank You“, mis UK edetabelis jõudis #2 kohale. “Thank You“ kaasesitajaks on Bubba Sparxxx ning lugu jutustab Jamelia isiklikust elust kus tuleb kasvatada üksi tütart ent samas muudab purunenud armastus endise boyfriendiga noore lauljatari järjest tugevamaks. Kogu point peitub loo fraasides "You broke my world, made me stronger - Thank You".

Jamelia kolmas singel "See It In A Boy's Eyes" ilmub UK-s 12.juulil. Coldplay solist Chris Martin, kes on ka loo autor, laulab siin taustavokaale ning mängib ka klaveril. Singlil peitub veel teinegi mõnus lugu ja see on Linkin Park'i Numb, mis üles võetud Joe Whiley Radio 1 showst. Uue loona kõlab singlil veel Jamelia enda Taxi.

Atheena OM tähistamiseks lasti välja 02.augustil 2004 singel "Universal Prayer", millel Jamelia laulab duetti itaallasega Tiziano Ferro. Loole on vändatud samuti ilus romantiline video ning singel pärineb EMI uuelt OM pühendusega kogumikult "Unity - Athens 2004".

01.novembril 2004 tuli UK-s neljas Jamelia singel ja seekord 'DJ/STOP'. Nimiloo videos, mis kestab 3:44, näidatakse meile ühte tihedat esinemistepäeva lauljatari elust.

2004 aastal ilmus JAMELIA ”Thank You Live” DVD, mille Londoni Shepherds Bush Empire’s 15.6.2004 lindistatud kontsersalvestus sisaldab kõiki Jamelia hitte. Sisaldab ka lugude ”Superstar”, ”Thank You”, ”Bout” ja ”See It In A Boy’s Eyes” videosid ja palju muud toredat.

Aprillis 2005 teatas Jamelia pressiesindaja, et lauljatar ootab oma teist last ning on juba kolm kuud rase. Lapse isaks on seekord lauljatari boyfriend ja jalgpallur Darren Byfield. Pisitütar Tiani Byfield sündis Londonis 21.oktoobri hommikul. Jamelia esimene laps, tütar Teja on aga täna juba nelja-aastane.

Jamelia on tagasi lauljakarjääril ning 11.septembril 2006 tuli uus singel "Something About You". Jamelia tahab panna raadiolained võnkuma saundiga, mis on fännide arvates R&B laulja kohta üsna rokilik. Kui MTV News International küsis Jamelialt tema uue singli “Something About You” rokiliku kõlapildi kohta, selgitas laulja: ‘See lugu peaks väljendama seda tunnet, kui tead, et keegi meeldib sulle, ja sa oled just seda välja ütlemas. Oletame, et see on sul esimene kord kellelegi öelda, et sa armastad teda – tunned seda hoogu, seda tunnetetulva enda sees. Kui me selle algselt linti tegime, polnud seal kõiki neid live-kitarre ja trumme ja muud sellist. Sellel polnud õiget tunnet, seega käisin peale, et ‘see peab niimoodi tunduma’ ja lihtsalt ütlesin kogu aeg, et ‘rohkem kitarri, rohkem kitarri, rohkem trummi’ ja lõpuks sest tuligi selline rokilik lugu.’

Suurepärane Jamelia on peal ekahe aastast emaduspuhkust tagasi oma karjääri kõige suurepärasema albumiga. Tema eelmine album sisaldas nelja suurt hitti: ”Superstar” (brittides #3), ”Thank You” (brittide #2), ”See It In A Boy’s Eyes” (#5) ning Top 10-ne singlit ”Stop”- ja uus album ei kahvatu kohe kindlasti eelmise kõrval. ”Walk With Me” esiksingel ”Something About You” on juba võimsalt edetableid vallutanud ja järg edule oli kauamängiva käes.

04.detsembril 2006 ilmus teise singlina uuelt albumilt "Beware Of The Dog", mis sämpeldab Depeche Mode lugu "Personal Jesus" ning mille video on üsna tige. Kolmanda singlina tuli aga 19.märtsil 2007 "No More".

R&B staar Jamelia kergitas saladuskatet oma tulevikuplaanidelt ja teatas, et tema põnevaim projekt on film, kus ta strippariks kehastub. Oktoobris 2007 kihlus lauljatar oma armsama, jalgpalluriga Darren Byfield.

Muud huvitavat

Ametlik Leht: www.jamelia.com