Melanie C

1.detsembril tuli välja Melanie C omanimeliselt albumilt singel "Into You". Muusikavideot esitles ta 7.jaanuaril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.01.2003 - 10:38
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.01.2021 - 18:56
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Melanie C ehk Melanie Chisholm on paljudel veel tänini ehk meeles Sporty Spice'ina. Spice Girls liikmeks sai ta aastal 1994 ning kuulus bändi kuni selle lõpliku lagunemiseni 2001 aastal. Ansambel jõudis välja anda kolm edukat plaati - 04.veebruar 1997 - "Spice"; 04.november 1997 - "Spiceworld"; 06.november 2000 - "Forever" ning nende eduka moovie "Spiceworld" esmaesitlus oli 26.detsembril 1997. Samas suudeti UK singliedetabeli #1 olla lausa üheksal korral. Melanie C-d peeti pundi kõige andekamaks ja musikaalsemaks ja eks sedagi on ta tõestanud ilusa soolokarjääri jätkudes. Juba 1998 aastal sai talle osaks au laulda koos Bryan Adams’iga ning sündis hitt "When You're Gone".

1999. aasta tõi talle rõõmu täitsa oma plaadi näol ning 12-looline LP “Northern Star“ ilmus 18. oktoobril Virginilt ning tänaseks on Melanie C ainus eelmisest bändist kes sellele plaadikompaniile truuks jäänud on. Plaadilt ilmus kahe aasta jooksul viis singlit, millest UK #1-eks tõusid koos Lisa 'Left Eye' Lopes’i räppimisega ilustatud “Never Be the Same Again“ 01.aprillil 2000 ning suvine meeletu tantsuhitt “I Turn To You“ 19.augustil 2000. Selle edu aluseks oli loomulikult plaadi superprodutsendi William Orbit’i ja ühe parima miksija Hex Hector’i kaasabi.

Kes on Melanie C??? Melanie Jayne Chisholm sündis 12. jaanuaril 1974 Widnesos, Liverpooli lähedal. Ta on 168 cm pikk, pikkade pruunide juustega ja pähkelpruunide silmadega. Melanie kannab nabarõngast ja tätoveeringut õlavarrel. Juba lapsest peale oli ta esinemispisikust nakatanud. Ta armastas koolinäidendeis esinemist ja veetis kõik laupäevad tantsutundides. Ka võimlemine meeldis talle hästi. Pärast kooli õppis Melanie tantsimist, ka klassikalist balletti, ning töötas tantsijana ja periooditi ka lauljana. Ta käis muusikali Cats prooviesinemisel ning jõudis esimese viie hulka. Siis sai ta aga kurgupõletiku ning ei võinud järgmistele proovidele minna. Siin pidi küll saatuse käsi mängus olema, sest varsti pärast seda ühines Melanie Spice Girls’iga ja Sporty Spice oli sündinud.

Melanie on tegelikult rohkem kui oma hüüdnime vääriline – ta on hull spordi ja tervislike eluviiside järgi. Vormispüsimist võtab ta täie tõsidusega ning suitsetamist vihkab ka. Jalgpall on Melanie elu suur armastus. Ta on Liverpool FC suur fänn ja on ka Rickmansworthi naiste jalgpallikoondises mänginud. Kui ta ei saa minna mängu vaatama, on ta teine stressipeletaja söögiostmine. Talle meeldivad mugavad riided, millega on mõnus liikuda. See aga ei tähenda sugugi ainult spordiriideid … Melanie kannab ka korralikke riideid. Talle meeldivad näiteks pikad kleidid või puusapüksid ja kitsad ning väiksed topid, mis paljastavad ta tätoveeringud. Melanie kannab tavaliselt tosse, kuid mõnikord erilistel puhkudel ka kõrgeid kontsi. Melanie on samas distsiplineeritud ja otsusekindel. Ta on rahulik ning ei satu kunagi paanikasse.

2002 aastal on Melanie olnud hõivatud järgmise LP lindistamisega ning ka seekordne plaat tuleb midagi popist ja uus-rockist ning suundub rohkem sinnapoole kuhu kaldus ka Pink oma viimase albumiga. Seekord on talle lugusid kirjutanud Rick Nowels, Gregg Alexander, Tore Johansson, Rhett Lawrence ja Phil Thornalley. Plaadi nimega “Reason“ esimese singli on kirjutanud Marius de Vries. Singel “Here It Comes Again“ ilmub 24.veebruaril ja näitab kenasti kätte suuna kuhu Melanie oma uue plaadiga tüürib ning kes temast tänaseks saanud on. Õnne on lauljatar leidnud oma uue kallima, 34-aastase Thomas Starr’i seltsis, kellega laiem avalikkus teda koos nägi MTV Euroopa musa-auhindade jagamisel.

Melanie C teine LP “Reason” ilmus 10.märtsil Virgin Recordsilt ning seda valmistati ette tervelt 18 kuud. Plaadil sisalduv muusika on oma olemuselt pop soul, mis sobib Melanie häälele oivaliselt. Vahelduseks kuuleme kitarre ja ilusaid rockilikke refrääne. Melanie C on kõigi 12 loo kaasautoriks ning põhitegijateks on siin veel Marius de Vries ja Pat McCarthy. Kuigi plaadi esimene lugu ja singel “Here It Comes Again” on mõnus pehme pop-rock, pakuvad suurima elamuse hoopiski mõtlikud ballaadid, millest parimad on kindlasti plaadi klaverisaatega nimilugu “Reason“ ja seitsmes laul “Do I“. Plaadi lõpp kisub peale tugevaid muusikaelamusi siiski rockilikumaks ning kaks viimast lugu “Let’s Love“ ja kena lõpulaul “Yeh Yeh Yeh“.

Melanie C singlid plaadilt “Reason“ olid 24.veebruaril 2003 “Here It Comes Again“, 02.juunil 2003 “On the Horizon“ ning 10.novembril 2003 “Melt / Yeh Yeh Yeh“. Kui kahel esimesel läks inglise edetabelites enam-vähem hästi, siis viimane singel suutis püüda vaid 27-nda positsiooni ning see ebaedu ajas plaadifirma Virgin harja nii punaseks, et detsembri lõpuks on ametlikult teatatud, et Melanie C on viimane Spice Girl, kes neilt kinga sai.

Ometi ei jätnud Mel jonni ning asutas omaenda plaadifirma Red Girl ning juba on valminud järgmine album, millel nimeks "Beautiful Intentions" ja ilmumisajaks 2005 aasta 11.aprill. Esimene singel siit oli kõva poprock ja ägedate kitarririffidega pikitud " Next Best Superstar", mis ilmus UK-s 04.aprillil 2005 ja seda sai kuulata juba veebruarist Melanie ametlikul kodulehel.

Teine singel viimaselt Melanie C plaadilt ilmus 01.augustil 2005 ja ilus ballaad kandis nime "Better Alone". Kolmandaks singliks oli 30.septembril 2005 ilmunud "First Day Of My Life", mis kõlab ZDF uues seriaalis "Julia-teekond õnneni". Lugu lisati Saksamaal ka plaadi uuele variandile.

Detsembris 2006 ilmus esimene Melanie C DVD "Live Hits", millel kõlavad kõik lauljanna hitid. Akustilises osas on kaheksa lugu ja täiskontserdil koos bändiga kõlab lisaks 11 lugu.

Melanie C reliisis üle pika aja taas UK-s singli, milleks oli Strangeloves kaver "I Want Candy". Singel tuli 26.märtsil 2007. Nädal varem ilmus Euroopas singlina "The Moment You Believe" ja uus album "This Time" järgnes 02.aprillil 2007. Albumi lood on kirjutanud Melanie koos Leedsi produtsendiga Adam Argyle, kellega kõlab ka duett "Don't Let Me Go". Selle albumi järgmine singel koos videoga oli "Carolyna", mis tuli välja 18.juunil 2007. Viimane singel siit sai olema 22.11.2007 tulnud "This Time", mille autoriks Stephen Hague. Loo video autoriks oli Tim Royes, kelle mälestuseks see siiski septembris üles võeti kuigi mees hukkus augustis.

Ansambel Spice Girls tuli nende manager Simon Fuller'i kutsel taas kokku. Lõplikult anti ühinemisest ametlikult teada 28.juunil ning nende uus kontsertuur algas 02.detsembril Kanadast. 12.novembril 2007 anti välja cd/dvd "Greatest hits" ning uueks singliks oli "Headlines", mille tulu läks kampaaniale BBC Children in Need. Spice Girls sõlmis viie miljoni Inglise naela (umbes 112 miljoni Eesti krooni) suuruse lepingu, et nende hitikogumikku on Ameerikas võimalik osta alates novembrist ainult eksklusiivsest pesupoest Victoria's Secret,

Mel C ootas küll põnevusega Spice Girlsi maailmaturneed, kuid tahab võimalikult ruttu oma kallimaga pesa punuma hakata ja emaks saada. Melanie C plaanib abielluda oma armsama Thomas Starriga ja sünnitada esimese lapse. "Tahan abielu, lapsi ja hubast kodu. Vajan seda, et mu elu oleks täielik," om Mel C pihtinud. Samuti plaanib Melanie Chisholm eemaldada kahe aastaga kõik oma kümme tätoveeringut. 22.augustil 2008 teataski Mel, et ootab last.

Melanie sünnitas 22.veebruaril 2009 pärastlõunal tütre, kelle nimeks sai Scarlet Starr.

Victoria Beckham, Emma Bunton, Geri Halliwell, Melanie Brown ja Melanie Chisholm teatasid 2010 aasta alguses, et teevad lavastaja Judy Craymeri abil teatri jaoks muusikali. Spice Girlsi hittlugudel põhinevast tükist tehakse ka film "Viva Forever", mis jõuab kinodesse juba 2011. aastal.

Veebruaris 2011 teatas Melanie C, et tema järgmise albumi sisuks on "big dance hits". Esimene singel "Rock Me" ilmus 24.juunil 2011 Saksamaal ning seda kasutab telekanal ZDF naiste jalgpalli mmi-i reklaamis. Tantsuremiksi loost tegi Steve More ning singli teiseks uueks looks on "Stop This Train". 15.juulil 2011 esitles Melanie C järgmist singlit "Think About It" oma kodulehel koos b-poolega "Cruel Intentions".

Melanie C uus album "The Sea" ilmus 05.septembril 2011. Lugude autoriteks on taas Adam Argyle ja Peter John-Vettesebut ent lisaks neile veel James Walsh (bändist Starsailor), Cutfather (Kylie hiti "Get Outta My Way" autor) ning Martin Brammer (paljude Beverley Knight laulude autor). 07.novembril 2011 tuli singlina "Weak".

13.mail 2012 ilmus Melanie C ja inglise promooter ja dj Jodie Harsh ühine kolme tantsulooga undeground stiilis "The Night" EP, millel kõlavad värsked töötlused "Set You Free", Walk Away" ning eriti kuum "Sunrise".

Juulis 2012 kinnitas Mel C pressiesindaja teadet, et lauljatar läks kauasest elukaaslasest Thomas Starr lahku. Paar oli olnud koos 10 aastat.

Spice Girls esines 12.augustil täiskoosseisus 2012 Londoni Olümpiamängude lõputseremoonial kus esitati popurrii oma parimatest hittidest.

Melanie C muusikalihittide plaat nimega "Stages" ilmus 10.septembril 2012 ja sisaldas 12 lugu. Singliks on ühislugu "I Know Him So Well" muusikalist Chess koos Emma Buntoniga ja singel ilmus 11.novembril koos videoga.

2.juulil 2013 esitlesid Matt Cardle ja Melanie C ühissinglit "Loving You". Video avaldati 21.juulil. Digisingel ilmus iTunes 18.augustil.

11.jaanuaril 2014 tähistas Mel C oma 40-dat sünnipäeva kontserdiga London's Shepherd's Bush Empire'is. Külalistena laulsid temaga koos Emma Bunton, Natalie Appleton ja Chris Moyles.

29.juulil 2016 tulid Melanie C ja Londoni duo Sons of Sonix välja trendika tropical house singliga "Numb".

Melanie C seitsmes stuudioalbum “Version of Me” ilmus 21.oktoobril 2016 ja sisaldab 11 lugu. Esimese singli “Anymore” muusikavideo avaldati 6.septembril ning "Dear Life" video 23.novembril.

Järgmine video loole ''Room For Love’" tuli välja 20.oktoobril 2017 ning selles näeb Spice Gils tüdrukuid.

Melanie C järgmine album saab olema kaveritest, nende hulgas "Toxic" (Britney Spears) ja "Sing It Back" (Moloko).

Taasühinenud Spice Girls alustas 24.mail Dublinist 13-kontserdilist tuuri, mis jõudis lõpule 15.juunil Londonis kuulsal Wembley staadionil.

Melanie C ja Sink The Pink alustasid 21.juunil 2019 maailmatuuriga, esinedes Pride paraadidel.

5.juulil ilmus Spice Girls kogumikalbum "Greatest Hits", mille 15ne loo hulgast leiab kõik 9 kunagist #1 hitti.

Melanie C ja Sink The Pink singel "High Heels" ilmus 6.novembril 2019 koos muusikavideoga.

19.märtsil 2020 andis Melanie C välja singli "Who I Am" koos muusikavideoga, mis pärit järgmiselt albumilt.

26.mail ilmus Melanie C singel "Blame It On Me". Autoriteks Melanie Chisholm, Niamh Murphy, Samuel Brennan ja Tom Hollings. Plaadi kolmanda singli "In and Out of Love" muusikavideot esitles ta 29.juulil ning neljas oli 16.septembril "Fearless", kus kaaslaseks Nadia Rose

Melanie C uus album "Melanie C" tuli välja 2.oktoobril ning sisaldas 13 lugu. Plaadi viies singel "Overload" tuli välja 28.septembril.

13.novembril andis Decca Records välja heategevuskampaania BBC Children in Need raames välja Oasise 2002 aasta kaveri "Stop Crying Your Heart Out", mida esitasid Cher, Kylie Minogue, Mel C, Lenny Kravitz, Ava Max, Nile Rodgers, Lauv, Robbie Williams, Gregory Porter, Clean Bandit, Jess Glynne, Bryan Adams ning saatjateks on BBC Concert Orchestra ja Anoushka Shankar sitaril.

1.detsembril tuli välja Melanie C omanimeliselt albumilt singel "Into You". Muusikavideot esitles ta 7.jaanuaril.

Faktid

Artistinimi: Melanie C
Nimi: Melanie Jayne Chisholm
Sündis/koht: 12.jaanuar 1974 / Widnesos, Liverpool, UK
Tähtkuju: Kaljukits
Elukoht: Mount Vernon, Hampstead, London, UK
Juuksed: Pruunid
Silmad: Pähkelpruunid
Pikkus: 168 cm

Tütar: Scarlet, sündis 22.02.2009
Tütre isa, ekselukaaslane: Thomas Starr

Hobid: Jalgpall, jõutrenn, ujumine
Lemmikloom: Üks must logelev kass
Armastab: Liverpool FC, Brookside, Whiskas, siirad inimesed, hiina ja mehhiko toidud
Vihkab: Inimesi kes suitsetavad ja organiseerimisvõimetuid inimesi
Elu moto: "Usu endasse ja unistused täituvad"
Tätoveeringud: kehakunsti hulka kuuluvad keldi rist tema vasakul õlal, fööniks õlgadel ning sõna "Ingel" alakõhul. Lisaks kaunistab naise selga lill, paremal käel on väike täht, randmetele on tai keeles kirjutatud "armastus" ja "õnn" ning sääremarja ehib draakon

Lemmik:
Värv: Punane
Lill: Punane roos
Muusikud: Madonna, Neneh Cherry, Red Hot Chili Peppers

Muud huvitavat