Panjabi MC

Panjabi MC esineb Dream Holi Festivalil, mis toimub 16. augustil 2014 Tallinna Lauluväljakul.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.07.2003 - 10:32
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.07.2014 - 18:44
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Panjabi MC on inglise dj, kelle õige nimi on Rajinder Rai. Tema muusika on maailmamuusika, sest koosneb tänapäeva ööklubides nii popiks saanud dj-soundist, mis on miksitud India traditsionaalsest muusikast ent lisaks pakutakse juurde veel hip-hopi. Tema esimeseks suureks hitiks sai möödunud aasta lõpus “Mundian To Bach Ke“ ehk arusaadavamas keeles "Beware Of The Boys" ning sellest vaimustus hip-hop staar Jay-Z, kes juhtus Panjabi MC-d kuulma esmakordselt ühes klubis Šveitsis ning koos tehti hiljem sellest äge remiks. Vapustav lugu suutis üksnes Saksamaal peale singlina ilmumist müüa kahe päevaga 100 000 plaati. Järgmiseks löögiks valiti uus monsterhitt "Jogi", milles kuuleme keerutavaid helisid pillilt nimega masala ning loos ei puudu ka Hindi naisvokaal ja tugev taustarütm.

Ometi tegi Panjabi MC sellist musa juba aastaid ning alustas juba varajases nooruses. Teda on inspireerinud muusikutest James Brown ja Bob Marley ent suurimaks huviks oli tal kuulata oma isa bhangra muusika kollektsiooni. Ta unistas ja mõtles, millise efekti võiks anda neid musastiile ühendades ning tulemus oli vaimustav. Ometi sai kõik alles tõeks palju hiljem kui Panjabi oli lõpetanud ülikooli ning teeninud piisavalt, et omale muusikamasin osta. Ometi ei toonud 90-ndate algul selline muusika Aasias edu ning Panjabi esimene plaat “Rootz“ tehti moslemite poolt maha. 1993 aastast pärineb ka tegelikult mõte luua tõeline hitt.

Edu algas Inglismaalt kus Radio 1 võttis loo “Mundian To Bach Ke“ 2002 aasta algul mainstream playlisti ja see tõusis üllatavalt esimese viie mängitavama loo hulka. 05.mail 2003 anti UK-s välja lihtsa nimega plaat “The Album“, mis tegelikult on Panjabi MC Greatest Hits, see tähendab sisaldab tema lugude paremikku pea kümne aastasest tööst dj-na. Kui singlitena on siit ilmunud juba mõlemad paremad lood nagu “Jogi“ ja “Mundian To Bach Ke“, siis sama laadi jätkab veel “Jatt Ho Giya Sharabee“. Funky soundiga tõusevad esile lood “Soundz Of The Des“ ning “True MCs“. Plaadil lõid kaasa veel räpposades Jay-Z ning vokaale laulab Raj Asia, pillimeestest osalevad Labh Janjua, Surinda Shinda F, Emelzer Cazley, Gurdas Mann, Soni Atwal, Ranjit Mani ja Shukshinder Shinda (pillidel tabla ja dohl).

2005 aastal ilmus Panjabi MC album "Steel Bangle".

04.mail 2009 andis Panjabi MC välja singli "Snake Charmer", mis juba klubides suureks hitiks paisunud ja pärines 2008 aasta 20-looliselt plaadilt "Indian Timing". Loole valmis ka video.

2010 aastal tuli PMC Records Ltd alt album "The Raj", mille mees kirjutas valmis kontserttuuril üle maailma. Albumi singliks koos muusikavideoga oli "Moorni". 2011 aastal lõi lained Lady Gaga hiti "Judas" Panjabi MC Remix.

12.aprillil 2012 tuli iTunes müügile uus singel "Bari Barsi (12 Months)".

10.mail 2012 esilinastus Londonis naljafilm “The Dictator“, mille teemalooks oli “Beware” (Mundian To Bach Ke) Panjabi MC featuring Jay-Z.

18.jaanuaril 2013 avaldati iTunes lugu Offlicence ft. Panjabi Mc & Trilla “Style“. Muusikavideo autoriks oli Carly Cussen.

19.veebruaril 2013 esitleti videot loole Panjabi MC feat. Manak “Haaay!“, mis kõlas Ashima Chibber lavastatud komöödias “Mere Dad Ki Marut“.

Aastal 2014 lubab Panjabi MC oma kodulehel uut albumit.

Panjabi MC esineb Dream Holi Festivalil, mis toimub 16. augustil 2014 Tallinna Lauluväljakul.

Faktid

Pärisnimi: Rajinder Singh Rai
Sünnipäev: 14.veebruar 1975

Muud huvitavat