Spiller

16.jaanuaril 2013 ilmus Nano Recordsilt singel “URASTAR”, milles vokaale laulab endine Smoke City laulja Nina Miranda. Loo muusikavideo lavastas James Mollison.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.02.2002 - 13:14
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.04.2014 - 00:57
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Itaaliast pärit Christiano Spiller on omal maal tuntud DJ ning tegelenud muusika produtseerimisega 1995. aastast peale. Kuigi tema muusika kuulub house valdkonda, on see siiski küllalt emotsionaalne ja lüüriliste kaunite kõladega nagu ka tema sünnilinn Veneetsia ise. Tema seni kuulsaim lugu oli siiani 1997. aastal edetabelitesse tõusnud “Laguna’s Spiller From Rio” ning peale seda usaldati talle kohe remixida paljude kuulsuste lugusid, kellest mainiksin siin Gloria Gaynor’i “Reunion” ning Run DMC’ “My Funny Valentine”.

Järgmiseks suuremaks hitiks kujunes “Batucada” 1999 aastal ning suvel 2000 järgnes superhitt “Groovejet”, mis oli just selline mõnus suviselt laisk lugu, taustaks haarav tümps ja hüpnotiseeriv saatekitarr. Loo originaal on seitse ja pool minutit pikk ning see on pühendatud samanimelisele legendaarsele klubile Miamis. “Groovejet” sai selle suve mitteametlikuks hümniks kõikjal Euroopas ning võitis aasta parima singli auhinna kuulsal briti aastaauhindade jagamisel. Number üks oli singel lisaks paljudele tantsuedetabelitele ka ametlikes singlite nimistutes nii USA-s. Lõuna-Aafrikas ja Austraalias. Kõige magusamaks palks ka sobib nimetada fakti, et lugu on nimetatud ka kõigi aegade suurimaks number 1 hitiks ning see seisab kõrvuti kahe unustamatu kuulsusega nagu Marvin Gaye ja Madonna.

Atlantic Records andis 17.juulil 2001 välja DJ Spilleri EP nimega “Groovejet”. Plaat koosneb seitsmest võrratust peohitist ning 2000 aasta suve megahitt “Groovejet (If This Ain’t Love)” kõlab siin nii instrumentaalina kui ka briti indiepop lauljatari Sophie Ellis-Bextor’i vokaalversioonis. Lisaks leiame siit veel mõnusaid klubibiite nagu “Positive”, “When The Beats”, “Batucada” ning koos prantsuse elektoonilise muusika helilooja Saint Germain’i “Rose Rouge”. Algab plaat aga hoopis värskema lõbusa funky looga “Cry Baby”, mis ilmus 18.veebruaril 2002 ka singlina.

2003. aastal lõi dj Veneetsias oma plaadifirma Nano Records ning 2004. aastal tuli singel "Sola" ja 2006. aastal "Jumbo".

2011. aastal avaldatud singel oli kõva house instrumentaal "Pigeonman's Revenge".

16.jaanuaril 2013 ilmus Nano Recordsilt singel “URASTAR”, milles vokaale laulab endine Smoke City laulja Nina Miranda. Loo muusikavideo lavastas James Mollison.

Faktid

Cristiano Spiller
sündinud: 3.aprill 1975
itaalia dj

Muud huvitavat