Vanessa Amorosi

Vanessa salvestas 2012 aastal oma albumit "V", millelt jõudis fännideni kaks singlit - "Gossip" ja "Amazing". Augustis 2012 andis ta teada, et tema ja Universali teed läksid lahku ning plaati ei tulegi.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.11.2002 - 13:48
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.12.2013 - 14:33
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Vanessa Amorosi sündis Melbourne’is 8 augustil 1981 aastal. Nüüd, kui ta on kõigest 21 aastane, on ta saanud üheks edukamaks nais soolo popp artistiks kogu Austraalias. Tema esinemine looga “Heroes Live Forever“ Sydney Olümpiamängudel oli ta karjääri üks kõrghetki arvestades asjaolu, et tema tegemised muusika valdkonnas olid kestnud siis kõigest 14 kuud. Vanessa terve pere elab ja töötab muusikas ning juba 4-aastasena sai ta osa jazzi ja balletitantsudest ning hakkas 12-aastasena esinema kaubahallides kontsertidel. Lühikest aega tundis Vanessa huvi armeeteenistuse vastu ent 1997 aastast alates pöördus tagasi laulmise ja tantsimise juurde ning tema talendi avastas produtsent Jack Storm. Koos oma sõbra Mark Holdeniga asuti lauljatarist kuulsust vormima.

1998 aastal sõlmiti plaadistusleping Austraalia plaadikompaniiga CBK Productions ning produtsentide üllatuseks aitas ka Vanessa ise laulude kirjutamisel kaasa. Esimene singel “Have A Look“ ilmus 1999 aasta juulis ning oli ilus hitt üle terve Austraalia. Järgmine singel lasti turule juba novembris ning selleks oli tänaseks lauljatarile ülemaailmse kuulsuse toonud menuhitt “Absolutely Everybody”, mis võlus meeletu rütmikuse ja kaasakiskuva esitusega. Kõige karmimalt läks see peale Inglismaal kus tõusis esimese nädalaga edetabelis seitsmendale kohale. Vanessa esimene LP “The Power“, mis sisaldas järgmise singlina kaunist ballaadi “Shine, jõudis edetabelitesse paljudes riikides, alustades Austraaliast ja Singapurist kuni Euroopani välja. Plaat ilmus oktoobris 2000 ning sel aastal oli Vanessa võitnud Austraalia muusikaauhindadele jagamisel 6 auhinda: parim nais artist, parima uue artisti singel, parima uue artisti album, parim uus popp artist, enim müünud singel ja enim müünud album.

2002 aasta juunist saadik on Vanessa töötanud teise LP kallal ning abiks olid talle seekord paljud lugude kirjutajad nii Inglismaalt, Rootsist, USA-st kui Austraaliast. Novembri keskel jõudis album nimega “Change“ poodidesse ja seda hakkasid esitlema kaks singelplaati. Euroopas oli esimeseks singliks “One Thing Leads To Another“ ning Austraalias "Spin (Everybody's Doin' It)", mille on kirjutanud Jeremy Wheatley, kes on Inglismaal viinud #1 singliteks lugusid selliste artistidega nagu Sugarbabes, Sophie Ellis Bextor, Darius Danesh ja Liberty X.

Peale pikka vaikust levis lõpuks uudis, et Vaneesa on sõlminud 22.novembril 2006 uue plaadilepingu Universaliga ning 03.augustil 2007 jagati raadiotele Austraalias laiali esimene singel "Kiss Your Mama". Plaat tuli sealmaal 13.oktoobril 2007 ja see kannab nime "Somewhere in the Real World". Selle hittsingliks 2008 aastal tõusis "Perfect".

Vanessal oli au osaleda California rockbändi Hoobastank UK singli "The Letter" nimiloos, mis ilmus seal 19.juunil 2009.

Edasi tegeles lauljatar oma järgmise albumiga "Hazardous", mis tuli Austraalias 06.novembril 2009. Plaadi esimene singel "This Is Who I Am" tõusis kodumaal #1 kohale oktoobris juba esimesel müüginädalal. Loo autoriteks on Amorosi/MachoPsycho ning remiksid treisid valmis UK houseduo The Wideboys. Plaadilt said singliteks veel "Hazardous", "Mr. Mysterious"ja "Holiday". Euroopas ilmus album alles juulis 2010.

Vanessa salvestas 2012 aastal oma albumit "V", millelt jõudis fännideni kaks singlit - "Gossip" ja "Amazing". Augustis 2012 andis ta teada, et tema ja Universali teed läksid lahku ning plaati ei tulegi.

Muud huvitavat