A*Teens

Edasi otsustas ansambel aja maha võtta ning noored üritasid lõpetada õpinguid ning tegeleda rohkem sooloprojektidega.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.04.2002 - 10:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.10.2012 - 22:42
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Rootsi noortebänd A*Teens tõusis üheks kuulsaimaks omanäoliseks Euroopas ning nad on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. Ansambel moodustati 1998 aasta oktoobris ning nende esimene CD “The Abba Generation” on nüüdseks müünud üle 3 miljoni plaadi. Ansambel alustas oma ABBA cd lindistamisega 1998.aasta novembris ning albumile valiti 12 lugu. Esimene edukas singel “Mama Mia” lendas kohe üle maailma edetabelite tippu ning sellega korrati originaalloo edu 25 aastat hiljem. Kas pole tore. “Dancing Queen” jõudis hiljem veel USA-s 21 kohale. Aastavahetuseks lasti välja eraldi singel ”Happy New Year”, mis oli neilt ka viimane ABBa cover ning ilmus täpselt 20 aastat originaalist hiljem. Nüüd siis üritatakse oma materjaliga välja tulla.

2000 aasta möödunus noortel põhiliselt USAs kontserte andes, algul koos poistebändiga 'N Sync ning hiljem koos Britney Spears’iga. Marie Serneholt, Amit Paul, Sara Lumholdt ja Dhani Lennevald esinesid pidevalt 10- 15 tuhandele kuulajale ning erilise võlu andis noorte laulmisele publiku aktiivne kaasaelamine, sest kes siis ei teaks ABBA laule peast.

A*Teens jõudis 2001 aastal oma teise kauamängiva heliplaadi ilmumiseni ning Stockholmi Universal Records andis selle üle maailma välja 26.veebruaril. Album “Teen Spirit” on täiesti erinev nende eelmisest albumist “ABBA Generation” ning Rootsi noored annavad siin endast parima kaasaegse hoogsa popmuusika rütmide ja kõla ühendamises. Ülikena esitusega võlutakse kuulaja juba esimeses avaloos “Upside Down”, mis ilmus singlina 27.novembril 2000 ning 2001 aasta suvel võlus kuulajaid kena singel “Sugar Rush” (ilmus 18.juunil).

LP-d kuulates on õhus tunda tõelist noorte vaimu ja seda iseloomustab täpselt uue plaadi pealkirigi ning tõepoolest kõlavad siin hoogsad ja paljusi kaasaegse muusika efekte haaravad lood. Ometi võib iga loo puhul ära tunda rootsi muusika eripärast hõngu, alustades tugevate mitmehäälsete ja eriti kergelt meeldejäävate kooriosadega kuni vahepealsete sosistamiste ja muude efektideni välja. Siiski leiab siit omanäolist värskust, sest enamuse lugusid on kirjutanud uus andekas heliloojate tiim - Grizzly/ Tysper/ Sepehrmansh, kelle sulest pärineb ka uskumatult head edu saavutanud avasingel.

Kogu plaadil kõlav muusika on väga ladus ning üsna turvaliselt kõlav sound läheb peale väga laiale kuulajaskonnale, seda võib kuulata pea kõikjal, kodus, kohvikus, autos, klubides. Lood on äärmiselt rõõmsad ja lihtsad ent samas üsna mitmekesised, sest kõik neli ansambli liiget saavad siin end tühjaks laulda ning teevad seda äärmiselt ladusalt ja meeldivalt. Muusika on palju küpsem ja vaheldustpakkuvam kui eelmine album ning kuni kuuenda looni “Rockin’” kõlab täielik tantsupidu ning siis järgneb väga ilus aeglane “Around the Corner Of Your Eye”, mis näitab juba tõelist vokaalset arengut kena meeldejääva esitlusega.

Plaadi teine pool ei paku enam sellist hoogsust nagu esimesed lood, millest erilist austust väärib kindlasti järgmine kena singel “Halfway Around The World”. Üldiselt ei tahaks siin muusikalisi võrdlusi tuua ent üheteistkümnes lugu “That's What (It's All About)” meenutab juba päris tugevalt *N Sync muusikat ning erilist värskust ei luba ka järgmine Ace Of Base cover loos “Morning Light”. Õnneks päästab plaadi üsna lihtne ja kena viimane lugu “Back For More”, mis tõotab veelgi üht head singlit ning edetabelitest ei kao niiviisi A*Teens kuhugi.

2001. aasta jõuludeks andis A*Teens välja kena singli “Heartbreak Lullaby” ning selle aasta algul ilmus “Teen Spirit” täiendatud versioon, kus leidus lisaks ellpool nimetatud singlile veel kol seni avaldamata lugu.

USA-s andis ansambel järgmise plaadi “Pop 'Til You Drop“ välja 18.juunil 2002 ning sellest loe lähemalt albumite lehe alt. Pea samade lugudega plaat ilmus nüüd 27.jaanuaril 2003 ka Euroopas nime all “New Arrival“. 2003 aasta veebruari lõpus esitles A*Teens Rootsis uut videot järgmisele singlile "A Perfect Match".

“A Perfect Match” singlina ilmus Euroopas 05. mail 2003 ja enne seda oli siit plaadilt jõutud välja anda jõulusingel ”Floor Filler” 23. detsembril 2002.

16.aprillil 2004 näitas Rootsi ZTV esmaesitluses ansambli videot "I Promised Myself". Video on lahe kokkuvõte ansambli senistest tegemistest ning siin on kaadreid nii lapsenägu bändiliikmetest kui juba 2004 aasta uusi väljanägemisi. Singlina ilmus "I Promised Myself" Rootsis 28.aprillil 2004 ning tegemist oli omaaegse kuulsuse looga, kelle nimi on Nick Kamen.

Viimane A*Teens album oli kokkuvõtlik "Greatest Hits" ja see tuli Rootsis müügile12.mail 2004. Kokku on plaadil 16 lugu, mille seas on kolm täiesti uut. Lisaks uuele singlile "I Promised Myself" kuuleme veel laule "The Final Cut" ning "With Or Without You", millest viimane on Sara, Dhani, Amit ja Marie endi kirjutatud. Vanematest lugudest on esindatud kogu ABBA plaadi paremik ning ka eelmiste plaatide hitte.

Edasi otsustas ansambel aja maha võtta ning noored üritasid lõpetada õpinguid ning tegeleda rohkem sooloprojektidega.

Faktid

Nimi: Amit Sebastian Paul
Sündis / koht: 29. oktoober 1983 / Boden, Rootsi
Pikkus: 178 cm
Juuksed: Pruunid
Silmad: Pruunid
Muusikalised mõjutused: Michael Jackson, BSB ja Stevie Wonder
Lemmik:
Albumid: Black and Blue (BSB) ja Lovers Rock (Sade)
Albumid (Klassikalised): Song Review (Stevie Wonder) ja Bad (Michael Jackson)
Ajakiri: Piilupart Donald
Filmid: Matrix, Dead Poets Society, Gladiator, Star Wars
Näitlejad: Sean Connery, Russel Crowe, Julia Roberts
Multifilmi kangelane: Piilupart Donald
TV showd: Sen kväll med Luuk, Jay Leno Show
Supermodell: Claudia Schiffer
Linnad: Stockholm, New York ja Cologne

Nimi: John Dhani Lennevald
Sündis / koht: 24. juuli 1984 / Stockholm, Rootsi
Pikkus: 183 cm
Juuksed: Blondid
Silmad: Sinised
Muusikalised mõjutused: Michael Jackson, 'N Sync, BSB, Boyz II Men ja Stevie Wonder
Lemmik:
Albumid: Dr. Dolittle soundtrack
Albumid (Klassikalised): History (Michael Jackson)
Filmid: Matrix, Gladiator, Star Wars
Näitlejad: Bruce Willis, Will Smith, Salma Hayek
Multifilmi kangelane: Piilupart Donald
TV showd: Sen kväll med Luuk
Linnad: Stockholm, Los Angeles ja Beking

Nimi: Marie Eleonor Serneholt
Sündis / koht: 11. juuli 1983 / Stockholm, Rootsi
Pikkus: 174 cm
Juuksed: Blondid
Silmad: Sinised
Muusikalised mõjutused: Janet Jackson, Celine Dion ja Whitney Houston
Lemmik:
Albumid: Coyote Ugly soundtrack
Ajakirjad: "Frida", "Bravo" ja "Popcorn"
Filmid: Titanic
Näitlejad: Nicolas Cage, John Travolta, Drew Berrymore
Multifilmi kangelane: Goofy
TV showd: BAREN
Supermodell: Claudia Schiffer
Linnad: Stockholm, Los Angeles ja Pariis

Nimi: Sara Helena Lumholdt
Sündis / koht: 25. oktoober 1984 / Stockholm, Rootsi
Pikkus: 166 cm
Juuksed: Pruunid
Silmad: Pruunid
Muusikalised mõjutused: Michael Jackson ja Madonna
Lemmik:
Albumid: Black and Blue (BSB), Spirit (Jewel) ja Coyote Ugly soundtrack
Albumid (Klassikalised): Velvet Rope (Janet Jackson) ja Jagged Little Pill (Alanis Morissette)
Filmid: Scary Movie, Three To Tango, Girls Just Want To Have Fun
Näitlejad: Freddie prinze Jr, Ryan Phillipe, Adam Garcia, Julia Roberts ja Jennifer Aniston
TV show: Friends
Linnad: Stockholm, New York, London ja Los Angeles

Muud huvitavat