Justin Bieber

16.oktoobril ilmus Justin Bieber singel "Lonely" koos muusikavideoga, kaaslaseks Benny Blanco.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.03.2002 - 10:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.10.2020 - 10:42
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Justin Bieber on Kanada laulja, laulukirjutaja ja näitleja. Tema plaate on maailmas ostetud üle 150 miljoni ning ta on üheks edukaimaks meesartistiks. Justin Bieber tõestab, et kõige tavalisemal ja lihtsamal kutil (või miks mitte ka neiul) on võimalus muusikamaailmas läbi lüüa, kui kõik asjad õigel ajal ja õiges kohas paika loksuvad.

Bieber alustas muusikaga juba lapsepõlves, laulis kirikukooris, lõi kaasa kohalikel talendivõistlustel, oli isegi tänavamuusik, et emaga puhkusereisile minekuks raha koguda. Kui ema 13-aastase Justin Bieberi lauluvideosid YouTube’i üles panema hakkas, kogusid need uskumatu kiirusega mitu miljonit vaatajat ning algas verinoore laulutähe tee kuulsusele. YouTube'is leidis Bieber oma tulevase mänedžeri Scooter Brauni. Braun lendas Bieberiga Atlantasse, et konsulteerida Usheriga. Peagi sõlmisid nad lepingu Island Recordsiga. Kolm aastat hiljem esines ta juba 30 tuhande pealtvaataja ees.

Justini debüütalbumi "My World" esimene osa avaldati 17. novembril 2009. aastal. Albumilt tuli neli edukat singlit, mis vallutasid müügiedetabelite tippe: "One Time", "One Less Lonely Girl", "Love Me" ja "Favorite Girl".

Albumi teine osa ilmus 2010. aasta märtsis ja osutus esimesest edukamaks. "My World 2.0" jõudis Billboard 200 tippu ja Bieber oli kõigi aegade noorim laulja, kes edetabeli vallutas. "My World 2.0" edukaimad lood olid "Baby" ja "Eenie Meenie" koos Sean Kingstoniga.

1.novembril 2011 andis Justin Bieber välja 11-loolise jõululugudega albumi "Under the Mistletoe". Plaadile eelnes singel "Mistletoe", mille autoriks The Messengers.

15. juunil 2012 tuli välja kolmas album "Believe", mis oli idee järgi kasvamine ja mehistumine, kunstipärasema ja konfliktsema maailma avanemine. Väga erinevate stiilidega ja paljude produtsentidega plaadilt olid nimekaimad lood "All Around The World" (koos Ludacrisega), "As Long As You Love Me" (koos Big Seaniga), "Take You", nimilugu "Believe" ning suurim hitt "Boyfriend".

Neljas album "Purpose" ilmus 2015 aastal ning sisaldas #1 singleid "What Do You Mean?", "Sorry", and "Love Yourself". Järgnevatel aastatel tuli Bieber esile väga edukate koostöölugudega, milleks olid "Where Are U Now" (Skrillex & Diplo), "Cold Water" (Major Lazer), "Let Me Love You" (Dj Snake), "I'm the One" (Dj Khaled, Quavo & Chance), "Despacito (Remix)" (Luis Fonzi & Daddy Yankee).

2018. aasta septembris avalikustati Bieberi abielu modell Hailey Baldwiniga.

10.mail 2019 andsid Ed Sheeran ja Justin Bieber koos välja singli "I Don't Care", mille autoriteks on Max Martin, Shellback ja FRED. Oktoobris 2019 võidutses edetabelites "10,000 Hours" koos duoga Dan & Shay.

3.jaanuaril 2020 ilmus Justin Bieber uus singel "Yummy", mis andis märku uuest albumist ja kontsert-tuurist. “Justin on väga elevil oma muusika comeback´i pärast ning ei jõua ära oodata, millal ta fännid uut muusikat kuulevad.” Justini uued laulud räägivad väidetavalt tema võitlusest depressiooniga ning kuidas abikaasa Hailey Bieber aitas tal sellest kõigest jagu saada. Lisaks räägivad uued lood paari tugevast armastusest, mille sarnast pole Justin veel enda sõnul kogenudki.

27.jaanuaril alustas Youtube'is 10-osaline dokumentaal "Seasons" albumi sünnist. Teine singel oli 28.jaanuaril avaldatud "Get Me" (feat. Kehlani).

Album "Changes" ilmus 14.veebruaril ning kolmas singel koos videoga oli 7.veebruaril avaldatud "Intentions" (featuring Quavo). Plaadil kõlab kokku 17 lugu.

Justin Bieberi seitsmes album "Changes" jõudis USA-s edetabeli tippu, lüües sellega 59 aastat tagasi Elvis Presley seatud rekordit. Kanada laulja on nüüd kõige noorem sooloartist, kes on seitsme albumiga tõusnud muusikaedetabelis esikohale, olles ise 25-aastane.

Justin Bieber avaldab neljal nädalal Apple Music'is teisipäeviti ühe video. 18.veebruaril oli esimene neist "E.T.A." ning 25.veebruaril järgnes "Changes".

24.märtsil andis Bieber välja viie looga kogumik-EP "R&Bieber" ning 26.märtsil järgnes samuti viielooline EP "Work From.Home" ja 30.märtsil EP "Biebs and Chill". Järgmine EP "Couple Goals" ilmus 3.aprillil ning EP "Party" 7.aprillil.

8.mail andsid Justin Bieber & Ariana Grande välja ühise loo "Stuck With U". Laulu avaldamisest saadud tulu läheb kiirreageerijate laste toetuseks loodud fondi, mis toetab tervisetöötajate, kiirabiarstide, parameedikute, politseinike ja tuletõrjujate lapsi erinevate stipendiumitega.

11.septembril andis Justin Bieber välja viie looga EP "#tBt" ning 18.septembril ilmus koosöös Chance The Rapper'iga singel "Holy".

16.oktoobril ilmus Justin Bieber singel "Lonely" koos muusikavideoga, kaaslaseks Benny Blanco.

Faktid

Nimi: Justin Drew Bieber
Sündis: 1. märtsil 1994 London, Ontario provints, Kanada
Pikkus: 1,75 m
Abikaasa: Hailey Baldwin (abielu 2018)

Muud huvitavat