Creed

Mais 2016 asus Scott Stapp lauljaks ansamblis Art of Anarchy, kus on veel ex-Guns N' Roses kitarrist Ron "Bumblefoot" Thal ja Disturbed bassist John Moyer. 24.veebruaril avaldati singel "No Surrender". 24.märtsil 2017 tuleb välja album "The Madness".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.06.2002 - 09:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.02.2017 - 16:31
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Creed on tänaseks kolme mehe bänd ning selle liikmed on laulja Scott Stapp, kitarrist Mark Tremonti ning trummar Scott Phillips. Ansambel loodi 1995 aastal Floridas ning lühikest aega oli bändi nimeks „Naked Toddler“. Ansambli asutajaliikmeks oli veel basskitarrist Brian Marshall, kes lahkus 2000 aasta keskel bändi Electric Angel ning kontsertidel asendab teda ansambli Virgo ninamees Brett Hestla.

Creed alustas kasinates tingimustes ning nende esimese LP „My Own Prison“ lindistamiseks oli meestel kõigest 6000 dollarit. Samuti ei leitud tükil ajal ühtki plaadikompaniid, kes oleks olnud nõus nende LP-d välja andma. Lõpuks õnnestus siiski saada plaadileping Wind-up Recordsiga ning augustis 1997 antigi välja esimene LP, mis müüs üllatavalt hästi üle viie miljoni plaadi ning purustas senised rokkarite rekordid just singlite osas, mida anti välja tervelt neli: "My Own Prison", "Torn", "What's This Life For" ning "One".

28.septembril 1999 ilmus ansambli teine album „Human Clay“, mis tänaseks on müünud üle 9 miljoni plaadi ning juba selle esimene singel „Higher“ vapustas tervet Ameerikat ning püsis rockiedetabeli esikohal 18 nädalat järjest. Järgmine singel „What If“ kõlas filmiplaadilt Scream 3 ning siis ilmus fantastiline „With Arms Wide Open“, mille autoritena võitsid Stapp ja Tremonti veebruaris 2001 Grammy auhinna kui kõige parema aasta rockloo eest.

Creed kolmas LP „Wheathered“ ilmus 20.novembril 2001 ning püsis siis rockiedetabelites kaheksa nädalat esikohal. Juba esimese nädalaga osteti Ameerikas seda plaati 880 tuhat. LP esimene singel oli „My Sacrifice“ ning selle aasta märtsis kõlas järjekordselt ansambli muusika loos „To Whom It May Concern“ filmis „The Scorpion King“. Nüüd juunis lasti lõpuks välja uus singel „One Last Breath“, mille video on kenasti omaks võtnud kõik telejaamad nagu VH1, MTV, MTV2 ja MuchMusicUSA.

Creed’i viimane singel “Don’t Stop Dancing“ ilmus Ameerikas 22.oktoobril ja selle video esmaesitlus oli 28.oktoobril. Ansambli fännide suureks üllatuseks pakub ametlik koduleht www.creed.com downloadimiseks kõiki viimase plaadi “Weathered“ nelja ilmunud singli videosid. Vaata ise!

Creed tähistas jaanuaris 2004 ansambli 10 aastast koosolekuaega ning peale seda otsustati bändis vaheaeg teha, et tulevikus taas edasi tegutseda. Plaadifirma Wind-Up plaanib välja anda 2004 aasta jooksul bändi kogumikalbumi, millel nende suured hitid läbi aegade ning lisaks veel seni avaldamata materjali.

Kogumkalbum "The very best of CREED" tuli müügile alates 22.novembrist 2004 ning plaadil on 13 bändi tõesti kõige paremat laulu. Lisaks on veel dvd, millelt leiab senised ilmunud videod ja kolm varajast kontsertesinemist.

Creed kitarrist Mark Tremonti, trummar Scott Phillips ning nendega taasühinenud Creedi algne basskitarrist Brian Marshall moodustasid uue bändi nimega Alter Bridge. Lauljaks on uues bändis Myles Kennedy. Ansambli tutvustus on meie lehel eraldi olemas.

09.novembril 2005 tuli Creed "Live Album".

Scott Stapp riliisis oma sooloplaadi "The Great Divide" läbi Wind-Up Recordsi 22.novembril 2005. Albumi nimilugu on ka esimene singel, mille video võeti üles Los Angeleses ja selle autoriks oli Paul Fedor. Album on suure kamaluga toodetud staadionirock, ehk just see mida Creedi fännid soovivad. Märtsiks oli sooloalbum laulja kodumaal müünud peaaegu plaatina (1 miljon) sinku The Great Divide tuules.

Peale viit aastat bändi vaheaega on kõik neli originaalliiget kokku tulnud ning 2009 suvel algas kontserttuur USA-s alates 06.augustist. Samas pandi kokku album "Full Circle", mis tuli USA-s 27.oktoobril. Juba 25.augustist oli võimalik osta iTunes kaudu esimest singlit "Overcome". Singli video esmaesitlus oli Yahoo Music kanalil 17.09.2009. Teise singlina tuli 06.oktoobril "Rain". Kokku kõlas plaadil 12 lugu.

Creed alustas kontsert-tuuri 13.aprillil 2012 Chicagost ning alustas samal ajal uue albumi materjali kirjutamist. 16.juulil 2012 avaldas Tremonti sooloplaadi "All I Was".

5.novembril 2013 ilmus Scott Stapp teine sooloalbum "Proof Of Life", millel kõlab 11 lugu. Howard Benson produtseeritud albumi singliks oli "Slow Suicide".

Mais 2016 asus Scott Stapp lauljaks ansamblis Art of Anarchy, kus on veel ex-Guns N' Roses kitarrist Ron "Bumblefoot" Thal ja Disturbed bassist John Moyer. 24.veebruaril avaldati singel "No Surrender". 24.märtsil 2017 tuleb välja album "The Madness".

Faktid

Nimi: Scott Anthony Stapp
Sündis / Koht: 08.august, 1973 / Orlando, Florida, USA
Tähtkuju: Lõvi
Juuksed: Pruunid
Silmad: Pruunid
Pikkus: 178 cm
Elukoht: Orlando, Florida, USA
Lemmik bändid: Tool, Faith No More, U2
Bändis: Laulja, lugude kirjutaja

Nimi: Mark Thomas Tremonti
Sündis / Koht: 18.aprill, 1974 / Detroit, Michigan, USA
Tähtkuju: Jäär
Pikkus: 184 cm
Elukoht: Orlando, Florida, USA
Lemmik bändid: Metallica, Kiss, U2
Bändis: Kitarrist, lugude kirjutaja

Nimi: Thomas "Scott" Phillips
Sündis / Koht: 22.veebruar, 1973 / Madison, Florida, USA
Tähtkuju: Kalad
Juuksed: Tumeblondid
Silmad: Sinised
Lemmik bändid: Tool, Soundgarden, Rush
Bändis: Trummar

Basskitarril: Brian Marshall
Sündinud: 24.aprill 1973

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.creed.com

Scott Stapp: http://scottstapp.com/