Mari Kalkun

Plaadi esitluskontserdid, kus teeb kaasa ka imeline Aleksandra Kremenetski löökriistadel, toimuvad Tallinnas, Tartus, Viljandis, Paides, Võrus ja Pärnus ajavahemikus 28.11 kuni 06.12.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.09.2002 - 14:45
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.11.2017 - 11:14
Eesti artist, Sooloartist, Country

Võrumaa juurtega laulja ja laululoojalt Mari Kalkunilt on seni ilmunud neli albumit, neist kaks, "Üü tulõk" (2007) ja Vihmakõnõ" (2010), sooloplaadid. Tema muusikat on avaldatud ja ta on esinenud nii Euroopas kui ka viimasel ajal järjest tihedamini Jaapanis. 2015. aastal rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runorun salvestatud album "Tii ilo" nomineeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui ka Soome muusikaauhindadel. 2017 aastal kõlas noorte laulupeol neidudekoori ja kandleansambli esituses Mari Kalkun laul “Om laul” Andres Lemba seades.

Helipildis eksperimenteerib Mari Kalkun kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. Lisaks 12-keelsele väikekandlele ja 36-keelsele bassidega kodukandlele mängib Mari akordioni, harmooniumi, kellamängu, helinaid, jalatümpsu, šeikerit ja luuvurri.

10.novembril 2017 ilmus kolmas sooloplaat "Ilmamõtsan". Mari plaadist: "Uue plaadi “Ilmamõtsan” materjal on valminud viimase viie aasta jooksul. Selle aja jooksul olen lõpetanud muusikaõpingud, kolinud püsivalt elama Võrumaale oma esivanemate majja, saanud valmis kodustuudio, loonud pere, toonud ilmale tütre, jätnud hüvasti mitme kalli lähedasega ja teinud olulisi samme rahvusvahelisel muusikaareenil (Soome, Saksamaa, Jaapan). Minu lood sünnivad enamasti isiklikest kogemustest ja aitavad mul ümbritseva kiire ja tormilise maailmaga tasakaalus püsida. Oma muusikaga tahan pakkuda sisemist rahu ja helgust oma kuulajale, sest minu arvates on muusika suurim võim just selles."

Muusiku uuel plaadil kõlab 12 lugu eesti ja võru keeles. Teemad on üldinimlikud, inspireeritud loodusest ja inimese eluringist. Enamike palade muusika ja sõnade autoriks on Mari Kalkun, ent viisistatud on kametsaneenetsist poeedi Juri Vella ja Mari nõbu, folklorist Andreas Kalkuni luulet. "Minu jaoks on väga oluline isiklik suhe teemaga, millest laulan," sõnas muusik. "Nii on mitmed plaadil kõlavad lood pühendatud minu lähedastele ja pühitsevad murrangulisi hetki meie elus – sündi, surma, pulmi, aga ka argipäeva ilu tabamisi," lisas ta. Paljud plaadi lood on laulutekstide kaudu seotud metsaga ja sellest ka albumi nimi. "Ilmamõtsan" või kõnes ka "ilmalaanen" tähistab maailma, mida võrokene armastab võrrelda metsaga. Loo "Mõtsavele mäng" muusikavideo avaldati 21.novembril ning selle tegi Siim Parisoo.

Plaadi esitluskontserdid, kus teeb kaasa ka imeline Aleksandra Kremenetski löökriistadel, toimuvad Tallinnas, Tartus, Viljandis, Paides, Võrus ja Pärnus ajavahemikus 28.11 kuni 06.12.

Faktid

Mari Kalkun on sündinud 1.aprillil 1986

Muud huvitavat

Seotud videod

Mari Kalkun - Mõtsavele mäng
Mari Kalkun - Mõtsavele mäng

Artist: Mari Kalkun

Lugu: Mõtsavele mäng

Album: Ilmamõtsan

Aasta: 2017

Režissöör: Siim Parisoo