Redneck Rampage

14.novembril 2013 tuli singel "Joe". 16.novembril esineti klubis Rock & Roll Tartu legendaarse tattoo salongi Tartoo Tattoo 10. aasta sünnipäevapeol.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 23.03.2003 - 14:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.08.2016 - 22:35
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

2007. aastal Räpinas alustanud ning praeguseks põhiliselt Tartus tegutsev Redneck Rampage on oma tegutsemisaja jooksul avaldanud ning andnud kuuma lavalaudadel nii Eestis kui ka väljaspool. Algsest koosseisust on rivis bassimees Enriko Tooding ja kitarristid Joel Lumpre ja Allan Arjokesse. Laulja Karl Nagel liitus 2008.

Redneck Rampage on toores ja maalähedane küte, mis ei jäta kuivale ka kõige uimasemaid kuulajaid. Tursked riffid, raske astumine ning ränk vokaal on need, mis töö ära teevad. Raju lõunaosariikide sugemetega metal paneb kepsu all korralikult käima ja kuulajate pea vihaste trummirütmide järgi põrkama.

22.juunil 2008 tuli kahe looga "Our Single Shot", kus kõlasid "Walk Me Through The Storm" ja "Fight For a Dime".

31.mail 2009 sai valmis EP "To Hell With...", millel kõlasid "Bold Words", "Lowlife", "Mistress" ja "Corporate Dream". Trummid salvestati Ivo Kelmsaarega, kitarrid ja voks Tooste Rokiklubis ning miksimine ja mastering leidsid aset Soundfortress stuudios Martini ja Jaani käppade all. EP esitlus toimus 5. juunil 2009 Räpinas, Raske Muusika Päeval.

2011 aastal said valmis lood "Get Your Guns" ja "Theme Song". 2012 aastal lahkus trummar Sven Tobreluts ja tema asemele astus Tartu Supilinnast Martin Jüssi.

Muusika ei ole bändimeestest ühelgi põhiline sissetulekuallikas. Laulumees Karl Nagel töötab mööblifirmas, esikitarrist Joel Lumpre õpib arstiks, pika habemega bassimees Enriko Tooding õpib ehitusinseneriks ja on rekkajuht, kitarrist Allan Arjokesse töötab tuletõrjes ja paigaldab valguskaablit.

Nagel ja Arjokesse on õppinud lastemuusikakoolis. Kõige parem muusikaline haridus on trummimehel Martin Jüssil: ta on metsasarve erialal lõpetanud Tartu 1. muusikakooli ning astus sinna uuesti sisse löökpille õppima. Peale selle on ta geograaf, kes tudeerib magistrantuuris, teeb kaarte ja uurib satelliite.

Redneck Rampage ühendab neid Joel Lumpre sõnul seepärast, et kõigil on üks muusikaline maitse ja ühesugused tõekspidamised. Loodki valmivad ühiselt.

4.märtsil 2012 valmis muusikavideo loole "Gravity". 23.märtsil esineti Rock Cafes Jägermeister Rock Liiga finaalkontserdil ning 30.märtsil astuti üles Tapperis Tallinn Music Week raames. 3.augustil oli esinemine Rock Rampi laval Viljandi lossimägedes. Edasi kulges bänd tuuriga Poolas ja Ungaris.

Redneck Rampage asus peale viit tegutsemisaastat salvestama esimese plaadi lugusid ühes Laia tänava vanas majas asuvas bändi oma stuudios Tartus. Trummid võeti üles Siim Tõnissoni käe all Türil. Miksimis- ja masterduse tegi Jay Bartlett Londonis.

5.aprill 2013 tuli esimene singel "Devil In Disguise". Video avaldati YouTubes 13.aprillil. 06.aprillil 2013 esineti Rockstarsis Tallinn Music Week raames.

20.aprill 2013 ilmus Redneck Rampage esimene täispikk album "Shotgun Inc.", mis koosneb 12 originaalloost. Lugudes "Solitu-de pt. 2" ja "Joe" esitab kongeniaalse suupillipartii külalisena Alar Kriisa, kes on kujundanud ka plaadiümbrise ja sellesse kaasa pandud lauluraamatu.

Kitarrist Joel Lumpre: "See album võtab kokku meie enam kui 5 aasta pikkused pingutused defineerida oma maitset, suhtumist ja lähenemist raskemale muusikale. Plaadil leiduvad 12 rada on igaüks paras eepos sellest ettevõtmisest."

Albumi esitluskontserdid toimusid 25.aprillil Viljandis klubis Rubiin, 27.aprillil Tartus Genialistide Klubis ja 3.mail Tallinnas klubis Rockstars. Järgmise loona avaldati plaadilt "Petty King".

Shotgun ehk eesti keeles haavlipüss paugub nagu kahur, lugudesse on laetud kõvasti puhast energiat. Salvestised said plaadiks Blackwater Studios Londonis ning ilmselt meeldis bändi mehelik muusika inglastele sedavõrd, et kõmu levis ka stuudioga koostööd tegeva Rootsi plaadifirma Departdead Music Group kõrvu. Plaadifirmast tuli ettepanek lepingu sõlmimiseks.

Raskema roki sõpradel oli võimalus kuulata Redneck Rampage 29.juunil Vana-Vigalas Hard Rock Laagris ja 2.augustil Viljandi Lossimägedes Rock Rampil. Augusti lõpus oli kolm kontserti Poolamaal Sileesias.

14.novembril 2013 tuli singel "Joe". 16.novembril esineti klubis Rock & Roll Tartu legendaarse tattoo salongi Tartoo Tattoo 10. aasta sünnipäevapeol.

Faktid

Redneck Rampage on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Karl Nagel – vokaal - 12-05-1986
Joel Lumpre – kitarr - 03-09-1990
Allan Arjokesse – kitarr - 25-06-1987
Enriko Tooding – basskitarr - 07-08-1982
Martin Jüssi – trummid - 28-04-1989

Endised liikmed:
Heiti Hüsson – kitarr aastatel 2007-2009
Sven Tobreluts – trummid aastatel 2010-2012

Muud huvitavat

Seotud videod

Redneck Rampage - Devil in Disguise
Redneck Rampage - Devil in Disguise

Artist: Redneck Rampage

Lugu: Devil in Disguise

Album: Shotgun Inc.

Aasta: 2013

Režissöör: Joel Lumpre