Intrepid

Plaadiesitlus toimus erinevatel põhjustel alles 9.oktoobril Kinomajas ning Intrepid läheb vähemalt kaheksaks kuuks puhkusele. Põhjus selles, et bändi kitarrist ja üks juhtjõude Simo Atso läheb kontserdile järgneval esmaspäeval ajateenistusse. Kõik plaanid said sätitud nii, et saaks maha pidada ühe raju peo ja siis kaheksaks kuuks millelegi muule keskenduda ning ka bändi taas lahtimõtestada.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 19.12.2003 - 11:57
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.10.2020 - 11:25
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Intrepid on 2016. aastal Tallinnas asutatud Eesti death metal'i ansambel. Algses koosseisus olid Aleks Infera (vokaal), Karl Korts (vokaal, viiul), Harry Ein (basskitarr), Simo Atso (kitarr) ja Madis Kaljurand (trummid). 13.mail 2016 avaldati netisingel "Death", mis oli vanakooli death metal ent samas noor ja vihane.

Järgnevas koosseisus asus lauljaks Kevin Marks, basskitarrile tuli Kalli Talonpoika. Algsest koosseisust jäid Simo ja Madis. 30.juunil 2017 tuli välja nelja looga "Empress of Devastation" lühialbum. Plaadil teevad lisaks kaasa ka sellised tuntud nimed nagu Brandon Ellis, Val Tvoar ja Anders Melt. Loole "Inside the Wall" valmis 26.juuniks muusikavideo.

“Kuna Eestis pole ammu sellise kiirusega bändi olnud ning old school death metal on meile väga hingelähedane (eriti bändid Death ja Autopsy), siis tunduski mõistlik oma pillioskus just antud žanrisse suunata,” räägib Intrepidi kitarrist Simo Atso. “Antud bändi tegemise juures on kõige mõnusam just see, et me olemegi lihtsalt üks suur kokkuhoidev “meie””.

Järgmises koosseisus olid lisaks Simole ja Madisele Villem Eplik (kitarr, taustavokaal) ning Siim Soodla (basskitarr). 2018 aastast asus lauljaks Raiko Rajalaane. Suurimaks õnnestumiseks sel aastal oli esinemine Hard Rock laagris.

31.märtsil 2020 ilmus album "Unused Imaginative Capacity", millel kõlab 10 lugu. Album salvestati Raplas ja Tallinnas oktoobrist 2019 kuni veebruarini 2020 Taavi “Taff” Aavik juhtimisel ning miksis ja masterdas Juan “Punchy” Gonzalez D.O.W. Studios. Singliks oli 5.märtsil ilmunud "Suicidal Necessity".

Intrepid sõlmis oktoobris kolmeaastase lepingu USA plaadifirmaga Knife Fight Media, kes on varasemalt koostööd teinud mitmete metal-maailma suurkujudega, nagu näiteks Morbid Angel, Type O Negative, Sepultura, Nile, Mayhem jpt.

"Me oleme väga õnnelikud, et me saame teha koostööd Knife Fight Mediaga ning Alexander ja Gunter Fordiga. Mitmed bändid, kellega nad varasemalt koostööd on teinud, on olnud meie endi muusikale suureks mõjutuseks – see, et meie nimi lisandub nii nimekate bändide kõrvale, on asi, mida me oma algusaastatel poleks suutnud isegi ette kujutada. Nüüd on aeg maailmale tõestada, et me asetseme nende bändidega samal pulgal," kommenteerisid bändi liikmed.

Võimalus teha firmaga koostööd avanes bändi debüütalbumi "Unused Imaginative Capacity" viimistlemise ajal, kui Knife Fight Media tuumik oli parasjagu helimehele stuudiosse külla tulnud.

"Olin märtsikuus pidevas suhtluses Juan "Punchy" Gonzaleziga, meie albumi mixija-masterdaja, kes paikneb Floridas. Ühel päeval, kui me parasjagu Skypes vestlesime, mainis ta muuseas, et Fordid olid tema stuudiost korraks läbi hüpanud ning ta oli meie albumit neile lasknud. Paar nädalat hiljem sain ma Gunteri käest meili, kus ta palus meil paar live-videot saata ja sealt see pall veerema hakkaski," selgitas bändi asutaja Simo Atso.

Plaadiesitlus toimus erinevatel põhjustel alles 9.oktoobril Kinomajas ning Intrepid läheb vähemalt kaheksaks kuuks puhkusele. Põhjus selles, et bändi kitarrist ja üks juhtjõude Simo Atso läheb kontserdile järgneval esmaspäeval ajateenistusse. Kõik plaanid said sätitud nii, et saaks maha pidada ühe raju peo ja siis kaheksaks kuuks millelegi muule keskenduda ning ka bändi taas lahtimõtestada.

Faktid

Praegused liikmed
Raiko Rajalaane (s. 11.06.2002) – vokaal (2018–tänaseni)
Simo Atso (s. 11.01.2001) – kitarr (2016–tänaseni)
Villem Eplik (s. 09.05.2002) – kitarr, taustavokaal (2017–tänaseni)
Siim Soodla (s. 09.02.2000) – basskitarr (2017–tänaseni)
Madis Kaljurand (s. 23.03.2001) – trummid (2016–tänaseni)

Endised liikmed
Kevin Marks – vokaal (2017–2018)
Kalli Talonpoika – basskitarr (2016–2017)
Karl Korts – vokaal, viiul (2016–2017)
Harry Ein – basskitarr (2016)
Aleks Infera – vokaal (2016)

Muud huvitavat