Paola & Chiara

11.juunil 2013 tuli Paola & Chiara stuudioalbum “Giungla“, millel kokku 15 lugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.03.2003 - 10:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.06.2013 - 16:06
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Kahest õest koosnev itaalia popduo Paola ja Chiara on tegutsenud 1997. aastast peale, mil võideti Itaalia kõige tähtsamal muusikaüritusel Sanremo Festivalil esikoht. Samal aastal ilmus ka nende esimene album “Ci Chiamano Bambine” ning kodumaal oldi soojendusesinejateks nii Michael Jackson’ile kui Mark Owen’ile. 1998. aasta alguses anti välja folk-rock album “Giornata Storica”, mille meloodiad ja laulusõnad olid inspireeritud iiri muusikast ning selle plaadiga kaasnes kena unplugged tuur.

Järgnevalt pöördusid õed kommertsema muusika juurde ning 2000 aastal ilmus neilt 11 looline “Television”, mis sisaldades täiesti uut soundi ning oli üsna mitmetahuline nagu tavaline igapäevane elu koos kõigi oma rõõmude ja valudega, igatsuse ja kaotusega. Siin rääkisid kaks noort oma unistustest, lootustest ja edasipüüdlustest elus. Seda kõike hindas ka itaalia üldsus ning LP esimene singel “Vamos a bailar” kuulutati 2000 aasta parimaks lauluks. Singel “Vamos a bailar” ilmus 2000 aasta 07.aprillil ja muutus itaalia edetabelites sensatsiooniks ning püsis esikohal 15 nädalat järjest. Järgmisena vallutati Saksamaa edetabel ning lõpuks miksiti valmis tüdrukute vana sõbra Gary Kemp’i ja Rapid Brothersi abiga ka ingliskeelne versioon, mis tõusis hitiks üle Euroopa, olles kõige populaarsem Rootsis.

Mis võib olla ilusam kui armastus? Tõeliselt mitte midagi, vastasid palavad itaalia tüdrukud Paola & Chiara oma järgmise singliga ning itaalia keeles kõlas see fraas eriti romantiliselt – “Viva el amor”. Lugu ise oli üsna laisatempoline ning kulmineeruski vaid sõnadesse “Viva el amor”. Nii loo sõnad kui muusika pärinesid tüdrukutelt endilt ning singlil on lisaks albumi versioonile ka tümpsum hitt ning hispaania keelne variant ja loomulikult ei puudunud siit ka seksikas video. Sellelt plaadilt anti 2000 aastal Itaalias välja singlina veel lugu "Amoremidai" ja 2001 aasta suvel "Fino alla fine".

Heledajuukseline Chiara Iezzi on vanem õde ning tema sünnipäev on 27.veebruar 1973, tumedapäine Paola Iezzi on sündinud 30.märtsil 1974. Nende muusikaline maitse jätkab täna kolmandal albumil “Television“ kõlanud poppi ning 2002 aastal oldi tuuriga nii USA-s, Brasiilias kui Argentiinas. Sügiseks oldi valmis saadud aga neljaski plaat ning selle esimene singel kandis nime “Festival“ ja selle inglise keelse versiooni aitas kirjutada Billy Steinberg (varem ka Madonna lood) ja see kandis nime “Heart Burnin’“. Selle loo video oligi filmitud just Brasiilias ning MTV Italy hindas videot väga kõrgelt. 2003 aasta märtsis lasti välja juba järgmine singel, mis kandis nime “Hey!“.

Aastat 2004 jäi meenutama album "Blu" koos samanimelise singliga ning 2005 aastal ilmus neilt kogumikalbum koos uue singliga "A Modo Mio".

Jaanuaris 2007 andis Chiara välja soolosingli "Nothing At All" ning juunis tuli duuolt singlina "Second Life" ja oktoobris singel "Cambiare Pagina". Mõlemad singlid pärinesid järgmiselt Paola & Chiara albumilt "Win The Game2 ja see tuli välja 16.novembril 2007. Plaat sisaldas 80-ndate stiilis tantsumuusikat nii itaalia kui inglise keeles. Rahvusvahelisele turule lasti viimase singli ingliskeelne variant "I'll Be Over You" aasta 2008 algupoolel.

Jaanuaris 2009 avaldas Paola soolosingli "Alone", mis Itaalia edetabelis jõudis 36ndale kohale. Veebruaris tuli singli remikside EP "Dancing Alone".

11.septembril 2009 ilmus Paola & Chiara EP "Emozioni" ning 9.novembril 2010 avaldati üheksalooline album "Milleluci". Singlitena tulid nimilugu ja "Pioggia d'estate".

2013 aasta kevadel tuli promosingel "Stai Dove Sei" ning esimeseks ametlikuks singliks uuelt albumilt oli suvine "Dicertiamoci (perché c'è feeling)".

11.juunil 2013 tuli Paola & Chiara stuudioalbum “Giungla“, millel kokku 15 lugu.

Faktid

Heledajuukseline Chiara Iezzi on vanem õde ning tema sünnipäev on 27.veebruar 1973
Tumedapäine Paola Iezzi on sündinud 30.märtsil 1974.

Muud huvitavat