Ly Lumiste

Novembris 2011 valmis Ly Lumiste tantsuline singel "Üksinduse tuuled", mille autoriteks Marco Margna ja Glen Pilvre. Teine uus lugu oli “Kell seisma jääb“, mille autoriks Risto Rebane.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.05.2002 - 12:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.11.2012 - 21:10
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Ly Lumiste on pärit Järvamaalt Väätsalt ning sündinud 11.detsembril 1981. Laulma hakkas ta juba väikse tüdrukuna ning õppisin Paide Muusikakoolis klaverit ja orelit. Mõnda aega peale kooli lõpetamist laulis Jaapanis, kust tagasi tulles asus õppima Estonian Business Schooli ning lõpetas rahvusvahelise ärijuhtimise eriala.

2001.a augustist kuulus Ly ansamblisse NightLight Duo ning tema lavanimeks oli Lady Light. Bändi teiseks liikmeks oli Tatjana Mihhailova ehk Lady Night. Oma lauluga lõbustati tantsuhuvilisi tantsusaalides ja häälekõlaga paitati raadiokuulajate kõrvu üle Eesti. Ansambel kosus Top Ten tiiva ning kõigi rõõmuks oli enamuse lugude autoriteks olid fantastiline Sven Lõhmus ja Lauri Laagus.

2001 aasrta detsembri alguses ilmus nende esimene heliplaat “Jäljed liival”, mis sisaldas tänini üheks parimaks tehnoballaadiks peetavat lugu "Miks ma ei suuda su maailma muuta". Plaat võitis "Aasta Uustulnuk 2002" auhinna.

Teine album "La Fiesta Del Sol" ilmus mais 2002. Plaadil kõlas kaunis ballaad "Vihmane päev", millele valmis ka melanhoolne video. Samal albumil kõlas Sven Lõhmuse eurolugu "Another country song", mis hääletati kodumaal teisele kohale. 2003.aastal üritati veelkord eurolooga "I can b the 1" ent tulemuseks jäi neljas koht.

NightLight Duo lõpetas tegevuse 2003 aastal Ly Lumiste lapseootuse tõttu, juunis sündis tütar Lisett Järv ning Ly elas Põltsamaal koos elukaaslasega Helari Järv.

2005 aastal otsustas Ly Lumiste alustada soolokarjääri nagu ansamblisse kuulunud Tatjana Mihhailova, kes astus 2004 aastal publiku ette nime all JZ Belle. Oma muusikamaailma naasmise tähiseks laulis Lumiste linti Are Jaama ja Külli-Katri Kirberi kirjutatud loo "Üle mõistuse", mis ilmus juunis TopTen kogumikplaadil "Suvehitt 2005".

2006. aastal hullutas Ly kuulajaid ülimenuka raadio- ja klubihitiga "Jäljed Liival 2006", sügisel tuli singlina "Helesinine laguun" ning juunis 2007 "Club Bizarre". Ly oli edaspidi plaadifirma Moonwalk artist. Alates suvest sai Ly`d näha esinemas mitmes paigus üle Eesti kavaga, millele lisasid värvi tantsutüdrukud. Lähiajal ilmub Ly album, mis sisaldab lisaks uutele lugudele ka mõningaid uusversioone Nightligt Duo repertuaari paremikust.

Ly esines 2011. aastal peamiselt Mr. Happymani koosseisus ning töötab muusikaringi juhendajana Viimsi eralasteaias Pääsupoeg.

Novembris 2011 valmis Ly Lumiste tantsuline singel "Üksinduse tuuled", mille autoriteks Marco Margna ja Glen Pilvre. Teine uus lugu oli “Kell seisma jääb“, mille autoriks Risto Rebane.

Muud huvitavat

Plaadifirma leht: http://moonwalk.ee/