t.A.T.u.

Lena Katina esineb 6.juunil 2021 Tallinna lauluväljakul toimuval muusikaüritusel CryptoFest.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.11.2002 - 12:35
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2021 - 20:58
Välismaine artist, Ansambel, Pop

t.A.T.u on vene tüdrukuteduo kuhu kuuluvad Julia Volkova ja Lena Katina, kellest produtsent Ivan Shapovalov on vorminud kodumaal ülikuulsused tänaseks juba kahe aasta jooksul. Just novembris aastal 2000 vallutati Venemaa tormijooksuga kui MTV Russia soosis nende esimese video esitlust ja üsna skandaalne “Ya Soshla S Uma (I’ve Lost My Mind)”püsis Top 10-s üle kahe kuu. Video oli pühendatud tüdrukute hingeelule kus üks tüdruk hakkab armastama teist ning kogu vaatajaskonda shokeeris just ehe suudlemine otse ekraanil.

Meeletu edu äratas Universal Music Russia tähelepanu, kes sõlmis hoobilt nende produtsendiga plaadilepingu ning juhtus see 16.mail 2001. Järgnes teine video “Nas Ne Dogoniat” (“They’re Not Gonna Get Us”), mis tõestas, et bänd ei ole ainult üheks hitiks võimeline ning video lendas hoobilt MTV Russia #1 videoks ning singel leidis äärmiselt sooja vastuvõtu ka raadiojaamades. Nende album “200 Po Vstrechnoi” (200 Miles An Hour In A Wrong Lane) kutsus esmaesitlusele Moskvas kokku üle 3000 fänni ning tüdrukud jagasid autogramme tervelt 3 tundi.

Järgnes edu juba Euroopas ja ka USA-s ning 10.septembril 2002 anti välja singel nimega "All The Things She Said", millelt leiab nii loo raadioversiooni kui ka pikema 119 Club Editi ning veel loo video ja selle ligi 6 minuti pikkuse lavataguse saamisloo koos intervjuudega. Novembri alguses külastas Lena Katina ka Tallinna ning esitas üksinda muusikafestivalil Pop Market kaks lugu.

Bänd sai esimese Venemaa esinejana UK singlimüügi edetabeli number üheks looga "All The Things She Said" ning nii tõusis bänd ka Euroopa kõigi aegade suurima läbimüügiga Ida-Euroopa artistiks.

24.mail 2003 esindas ansambel Venemaad Riias toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusel. Looga "Ne Ver, Ne Boisia" (Don't Trust, Don't Fear) saavutati lausa 3.koht Eurovisioonil ja selle looga on kired vaibunud ning ansambel jätkab laulmist inglise keeles. Kolmas singel plaadilt "200km/h In The Wrong Lane" Läänemaailmale saab olema "How Soon Is Now?" koos videoklipiga.

Novembris 2003 ilmus t.A.t.U. - Screaming for More. Venemaa popima duuo esimene DVD, siin on peal kõik nende promovideod nii inglise kui vene keeles ning tonnide viisi pilte ja üllatusi. Kauaoodatud kingitus kõigile fännidele on saabunud… Novembri lõpus näitas MTV Russia kontsertesinemist, milles tüdrukud esitlesid oma uut lugu "Ty Nichya" ("You are Nobody's") ning sama oli kavas ka Yulia ja Lena ülesastumisel 01.detsembril Tokyos, kus t.A.T.u. kandideeris siiski edutult MTV Asia kahele auhinnale.

Juunis 2004 algasid ansambli t.A.T.u. ümber segadused. Senine produtsent Ivan Shapovalov sai haledalt kinga ning oma autoriõigused senistele hittidele taastas nende tõenäoliseks uueks produtsendiks saav Elena Kiper. Selleks ajaks oli ansambel juba müünud seitse miljonit muusikaplaati üle maailma, neist 4 ingliskeelseid plaate, 1 venekeelseid plaate ja 2 miljonit singlit. Telekas näidati tüdrukuid viimati tõsielusarjas "t.A.T.u. v Podnebesnaya" koos nende viimase videoga loole “Zachichatsja ochkami“ ning kinnitust on leidnud samuti fakt, et Yulia Volkova on rase. Kui veel hiljuti kõlas läbi sõnum, et bänd peab muutma oma nime, siis tänaseks on selge, et vana nimi jääb alles ning on ka teatatud, et alustatakse järgmise albumi lindistamist veel sellel suvel Londonis.

Ajal mil Yulia Volkova valmistus sünnitama last, teine tatu tüdruk Lena Katina valmistab uut projekti ja ta ei tee seda üksi vaid oma uue noore partneri Rina Rockiga. Kuna pärast produtsent Ivan Shapovalova lahkumist pole duo enam midagi uut teinud, võttis ohjad enda kätte Lena isa Sergey Katin. Nad on juba läbi vaadanud kõik uued laulud mis on kirjutatud Lena Katina poolt. Lena ise ütleb, et ta on rõõmus et saab laulda uue tüdrukuga ja, et ta on õnnelik et saatus nad kokku viis.

23.septembril 2004 kell viis hommikul sündis Julial tütar, kes kaalus 3100 grammi ja sünnitus oli õnnelik ning kõik on ok.

Veebruarist 2005 olid Julia ja Lena taas lindistamas ja sedapuhku Los Angeleses, kus võetakse linti neli uut ingliskeelset laulu. Interscope Recordsilt ilmus ingliskeelne album nimega "Dangerous and Moving" 10.oktoobril 2005 ning tüdrukud ilmusid avalikkuse ette uues imagos sama jõulistena nagu on uue plaadi muusika. Albumil lugusid kokku 11, lisaks avaintro, samuti on olemas ka limiteeritud versioon, mis sisaldab endas DVDd (sellelt võib leida singli tegemise dokumentaali, septsiaalse postri jms). Esimene singel oli "All About Us", mille videot hakati näitama telekates ja internetis juba augusti lõpus 2005 ja singel ise ilmus septembris. Venekeelne album "Ludi Invalidi" sisaldab 10 lugu ja avaintro ning ilmus samal ajal ja selle esimene singel oli nimilugu.

Detsembris tuli teise singlina "Friend or Foe" koos enamuses kontsertvideoga ning aprillis 2006 annavad tüdrukud järgmise singli ja videona välja loo “Gomenasai”.

11.aprillil 2006 andis ansambel kontserdi Tallinnas Saku Suurhallis oma uue albumi "Dangerous and moving" tuuri raames. Tallinna kontserdil astus t.A.T.u üles täies koosseisus ehk lisaks tüdrukutele ka nende kuus USA-st ja Venemaalt pärit bändiliiget.

11.septembril 2006 tuli "The Best" kogumikalbum koos boonus-dvd-ga, millel bändi parimad hetked. Plaadil kõlab 18 lugu ja nendest kolm on seni avaldamata.

t.A.T.u. lauljanna Julia Volkova sünnitas jõulude ajal 2007 Moskva ühes erahaiglas teise lapse, poja. Julia Volkoval on ka tütar.

12.septembril 2007 esitles bänd esimese loona lugu "Truth" peale lahkumist Universal plaadifirma alt. 29.novembril 2007 esmaesitlus telekanalil МТV Rоssija t.A.T.u. singli "Beliy Plaschik (White Robe)" video. 04.juunil 2008 näidati Youtube`s tüdrukute singli "220" videot kus esitleti ka uusi lavakostüüme. Kui karjääri alguspäevil kandsin neiud laval valgeid maikasid, boksereid ja kooliseelikuid ning pärast oli Julial jalas must lõhikuga miniseelik, seljas vest ja Lenal pisike kleidike, siis nüüd eksponeeritakse kehailu seksikaid korsette kandes.

Tutikas ja juba kolmas stuudioalbum nimega "Veselye Ulybki" tuli Venemaal müügile oktoobris 2008 firmalt T.A. Music. Singlid siit olid veel "You and I" ning "Snegopady".

Kolmas ingliskeelne album "Waste Management" ilmus jaanuaris 2010 Venemaal ja Ladina-Ameerikas. Singliteks olid: "Snowfalls", "White Robe" ja "Sparks".

Vene popduo t.A.T.u. on nüüdseks lõplikult laiali läinud. Karjäär lõppes koos remikside plaadiga “Waste Management Remixes”, mis ilmus 29.märtsil 2011.

Lena Katina esimeseks soolosingliks oli 4.augustil 2011 ilmunud “Never Forget You”, millega ta jättis lõplikult bändiga hüvasti. Kuigi singlil ei läinud eriti hästi, korjas selle USA turule üles Dave Aude. Veebruaris 2012 avaldati kuuelooline remikside EP, et vormida Lenast tantsudiiva.

Cherrytree Records andis 12.novembril 2012 albumist "200km/h In The Wrong Lane" välja 10-nda aastapäeva versiooni. Plaadile on lisatud originaalalbumilt välja jäänud lugu “A Simple Motion” ning uus Fernando Garibay remiks loost “All the Things She Said”.

24.septembril 2013 tuli iTunes müügile Lena Katina teine soolosingel “Lift Me Up”. Hispaania versioon kannab nime “Levántame”. Muusikavideo linastus esmakordselt 2.oktoobril.

7.veebruaril 2014 esines t.A.T.u. looga "Not Gonna Get Us" Sotši olümpia avatseremoonial. 14.veebruaril 2014 esitati Moskva Olimpiskiy hallis ansambli uut singlit "Любовь в каждом мгновении" koos räppariga Legalize.

18.veebruaril 2014 teatas Lena, et t.A.T.u. uuesti kokku ei tule.

Lena Katina osales Berliinis baseeruva duo Re:boot esimesel singlil “Century”, mis ilmus 25.märtsil 2014.

Lena Katina avaldas 18.novembril 2014 sooloalbumi “This Is Who I Am", millel kuuleb 13 lugu. Singlina eelnes 7.oktoobril “Who I Am", mille Jason Wisch lavastatud video avaldati 21.oktoobril.

Lena Katina järgmise singli “An Invitation” muusikavideo tuli 12.märtsil 2015.

Julia Volkova tuli 7.oktoobril 2015 välja singliga. “Держи рядом”. Алан Бадоев lavastatud muusikavideo tuli läbi ELLO 30.oktoobril.

11.märtsil 2016 esines Julia Volkova Tallinna ööklubis CatHouse.

25.aprillil 2016 tuli Julia Volkovalt uus singel “Спасите люди мир”.

Julia Volkova esines 1.juulil Tallinna Lauluväljakul festivalil Tanzevalnaja Volna.

1.juunil 2017 ilmus Julia Volkova singel “просто забыть”, muusikavideo tegi Dima Croll. 14.juulil järgnes singel "Следуй за мной".

22.novembril 2017 tuli välja Lena Katina digisingel "Silent Hill". 25.detsembril ilmus Lena Katina ja Daddy Mercury ühine digisingel "Here I Go Again".

4.märtsil 2018 avaldas Lena Katina öoo "После Нас". 30.juulil tuli Lena Katina välja singliga "Косы".

Julia Volkova esines 22.augustil Tallinna Lauluväljakul toimunud vene popmuusika vabaõhufestivalil Tanzevalnaja Volna.

2.novembril 2018 ilmus Lena Katina uus singel "Макдоналдс". Lena Katina andis 26.juulil välja 8-loolise lühialbumi "MOHO".

Julia Volkova astus 2019. aasta 13.juulil üles Elva laululaval Rally Estonia 2019 lõpukontserdil ning esines 27.juulil Tallinnas festivalil We Love The 90s.

10.jaanuaril 2020 andis Lena Katina kontserdi Tallinnas Hiltoni hotelli Park Lounge'is.

28.jaanuaril tuli Spotify's müügile t.a.tu. kontsertalbum "Truth: Live in St. Petersburg", mille füüsiline ketas avaldati originaalis 12.septembril 2007.

Lena Katina esineb 6.juunil 2021 Tallinna lauluväljakul toimuval muusikaüritusel CryptoFest.

Faktid

Volkova Julia Olegovna
Sündinud 20.veebruaril 1985 Moskvas

Katina Lena Sergejevna
Sündinud 04.oktoobril 1984 Moskvas

Muud huvitavat