Juhan

Uue albumi esitlused 19.10 Pärnus Templis, 20.10 Tallinnas KUMUs, 22.10 Võrus Kandles, 23.10 Tartus ERMis ja 20.11 Viljandis Pärimusmuusika Aidas. Võimas nelik toob kuulajateni emotsiooniderikka uue albumi kava, mille meeleolud ulatuvad intiimsetest ballaadidest kirgliku rokini.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.11.2004 - 12:48
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.10.2019 - 16:45
Eesti artist, Ansambel, Rock

Ansambel Juhan toetub oma loomingus Juhan Liivi luulele, pakkudes tundeskaalat intiimsetest ballaadidest kirgliku rokini. Juhani koosseisus tegutsevad tuntud muusikud: Riho Sibul (laul ja kitarr), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (basskitarr) ja Andrus Lillepea (trummid).

1.detsembril 2013 möödus 100 aastat Juhan Liivi surmast ja siis astus esmakordselt publiku ette loominguline kollektiiv Juhan, esitledes samanimelist 11-loolist helikandjat, mille muusika autoriks Jaak Sooäär ja nagu aimata võib on laulusõnade autoriks Juhan Liiv. Ansambli liikmed märgivad, et Juhan Liivil on palju ajatuid luuletusi, mis kõnetavad tänastki inimest: “muuhulgas on tal ka palju ühiskondliku ja sotsiaalse sisuga luuletusi, mis kirjeldavad väga tabavalt olukorda tänases Eesti riigis,” edastavad muusikud “eelkõige neid tekste olemegi kasutanud, ehk siis “Eesti Asi” kaudu Juhan Liivi luule”. Oma kultuuri suurmehi peab mäletama.

“See plaat võiks vabalt kooliprogrammi kirjanduse tundides abivahendina kasutuses olla. Kui paberilt loetud read sügisest peipsiäärt silme ette ei too, siis Juhan teeb seda kindlasti.” (Erki Pruul “Juhani” plaadist; kultuur.err.ee 16.01.2014). Seda muusikat ei ole võimalik üheselt defineerida – on kaasaegse rocki sugemetega lugusid, kuid ka kammerlike, mõtlikus toonis laule.

“Paljud Juhan Liivi luuletused on justkui eile kirjutatud ja sobivad tänapäeva Eesti eluolu iseloomustama: nende luuleridade sotsiaalne teravus justkui kirjeldaks olukorda praeguses Eestis,” ütleb Sooäär. “Riho Sibul, Henno Kelp ja Andrus Lillepea on minu lemmikmuusikud Eesti rokilaval. Neil kõigil on väga tugev isikupära. Nad kõik olid algusest peale valmis Juhani teemadel kaasa mõtlema ja kaasa mängima,” avaldab Sooäär. “Riho Sibul on suurepärane Liivi tekstide mõtestaja ja ta kasutab selleks isepäraseid vokaalseid värve, eriti tumedamaid tämbreid.”

Esimene valik Juhan Liivi tekstidele kirjutatud laule valmis muusikul aastal 2012, millele järgnesid kontserdid ja heliplaat “Juhan” (2013). Juhan Liivi ajatud luuletused kõnetavad ka tänast lugejat-kuulajat, sest nende luuleridade sotsiaalne teravus justkui kirjeldaks olukorda tänases Eestis. Koostades uut kava Liivi luulest jätkab Jaak Sooäär Eesti oma asja ajamist koos heade kaasteelistega ning oktoobris 2019 sai valmis teine album “Ma lillesideme võtaks”.

Uue albumi esitlused 19.10 Pärnus Templis, 20.10 Tallinnas KUMUs, 22.10 Võrus Kandles, 23.10 Tartus ERMis ja 20.11 Viljandis Pärimusmuusika Aidas. Võimas nelik toob kuulajateni emotsiooniderikka uue albumi kava, mille meeleolud ulatuvad intiimsetest ballaadidest kirgliku rokini.

Faktid

Koosseis:
Riho Sibul (26.06.1958) – laul, elektrikitarr, akustiline kitarr
Jaak Sooäär (25.04.1972) – elektrikitarr, Hammond B3 orel, taustalaul
Henno Kelp (18.08.1973) – basskitarr, taustalaul
Andrus Lillepea (28.11.1975) – trummid

Muud huvitavat