Mari-Liis Aasmäe

2013 aastal olid akustilistel esinemistel Mari-Liisi kaaslasteks Taisi Pettai ja Are Jaama.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.11.2004 - 12:48
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.08.2016 - 20:32
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Mari-Liis Aasmäe on Eesti lauljanna, kes on saavutanud avalikkuse tähelepanu hittidega "Varjud", "Ingel" ja "Kevadel". Tüdrukutebändist Dynamint tuule tiibadesse saanud kaunitar on võtnud ette soolokarjääri ning loodab pakkuda publikule parimaid muusikaelamusi.

Dynamint oli plaadifirma TopTen artist kus laulsid lisaks Mari-Liisile veel Evelin Liivamägi ja Taisi Pettai. Kõik kolm olid võitnud Tartus tegutseva Halley Klubi konkursi “Halley Superstaar” 2003 aastal. Klubi ise tegutseb juba aastast 1984. Siis nähti Halley-nimelist komeeti taevalaotuses ja sellest said positiivseid mõjutusi paljud inimesed, (asutajaliikmete hulgas on ka tänapäeval raadio Sky Plus hommikuid sisustav Alari Kivisaar), kes hakkasid Taaralinnas popmuusika-teemalist klubiliikumist arendama. Dynamint oli seega üsna auväärse seltskonna poolt välja valitud ning nende ülesandeks anda oma panus Eesti tantsumuusikasse.

Tüdrukute esimest laulu “Klubi Paradiis” sai kuulda esmakordselt märtsis ilmunud TopTen kogumikplaadil “Kevadhitt 2004” ja teist lugu "Jätke võtmed väljapoole" septembris ilmunud TopTen kogumikult "Sügishitt 2004". Viimase uus versioon ilmus ka singlina 08.septembril ning valmis Sven Lõhmuse käe all. Singel sisaldas ka teist laulu "Bemarivend".

5. oktoobril 2004 jõudis müügile Dynamindi cd ja kassett, millel lood "Bemarivend", "Unistus", "Meeletu pidu", "On nii hea" jpt... Kokku 14 kuuma lugu. Kolmandaks raadiosingliks valiti plaadilt laul "Tulen sinuga", millele andis uue kuue CP MUSIC ja ansambel Caater liige Kalle Kukk ning Dj Zerox.

Tüdrukud esinesid 2004 aasta sügisel tihedalt ööklubides ning valmis Dynamint esimene muusikavideo laulule "Klubi Paradiis". Muusikavideo valmis Tartu ööklubi ATLANTIS abiga, video filmis ja mixis Raul Rooma.

2005 aasta aprillis, tuli välja TopTe plaat „Kevadhitt 2005“, millel avaldati esmakordselt Dynamint singel „Sinule kallis“. Plaadifirma TopTen avas Dynamint kodulehe, millelt sai lugeda, et ansamblist oli saanud duo ning lahkunud on Evelin. 28. aprillil 2005 jagati Kuldse Plaadi auhindu, "Aasta uustulnuk 2005" tiitli võitis Dynamint. Raadiotesse jõudis Dynamindi singel „Meil on vaid öö“, mis oli ka „Suvehitt 2005“ hitikogumikul.

2. augustil 2005 jõudis müügile nende plaat „7“, millel kõlas uusi ja huvitavaid tantsulugusid nagu "Seitse", "Viirus", "Kaunis maailm", "Nüüd ma siis tean", kaunis ballaad "Veel ja veel" jne. Lisaks tuntuks saanud laulud "Meil on vaid öö", "Tormitüdrukud", "Tulen sinuga". Plaadil leidus lisaks muusikavideo nende esimesest laulust "Klubi Paradiis".

2006 aastal jäi duol seljataha esimene kontsertreis Saksamaale, kus lisaks arvukatele kohtumistele sealsete fännidega anti kontsert Berliini suurimas ööklubis Q DORF. Kaks tuhat inimest mahutav klubi oli puupüsti rahvast täis ning tundmatud eesti tüdrukud võeti kiiresti omaks. Oma esinemiskava alustasid neiud igaks juhuks Euroopas ammugi Blondie poolt tuntuks lauldud hitiga Maria, kuid edasi jätkus juba traditsioonilise Dynamint`i kavaga. Kusjuures parima vastuvõtu pälvis esmaesitlusel olnud Fred Sonne pala SMS. Lugu jõudis valmis vahetult enne Saksamaa sõitu ning seda lihviti erinevates stuudiotes. SMS võeti ka Eesti klubides hästi vastu.

2006 aasta lõpus tuli Dynamint`ilt juba kolmas kauamängiv, kus oluline roll ka vene produtsentide Vladimir Adaritsevi ja Andrei Pokutni loomingul. Uue loona kõlas "Mu väike universum". Dynaminti kolmandalt plaadilt võis leida nii megamixi tüdrukute parimatest lauludest, kui ka karoke versioonid seitsmeteistkümnest laulust.

08.märtsil 2007 pani produtsent Fred Sonne projektile Dynamint punkti. "Tüdrukud on bändist välja kasvanud, nendel on tekkinud oma maailmavaated, mehed ja muud huvid, mis jätkamist takistavad," kõneles ta. Ometi esineti siiski edasi ning viimane etteaste oli 13.juulil 2007 Pärnus.

Mari-Liis Aasmäe asus 2009 aastal soolokarjääri ning asus ka ise laule kirjutama. Koostöös DJ Whirliga (Gunnar Viibus) avaldati mais 2009 esimene lugu “Varjud”, mis jõudis Power FM-i edetabeli etteotsa ning sai mängituks enamustes Eesti klubides. Järnesid koostöös DJ Whirliga lood "Illusioon" ja "Deja Vu" ja aastal 2010 Mari-Liisi enda autorlusega raadiosinglid "Ingel" ning "Tõbine".

Märtsis 2011 ilmus Vahur Valgmaa kirjutatud lugu "Kevadel“ koos Dj I.M.T.B remiksiga ning oktoobris 2011 lugu "Lootuse puiesteel".

2012 Jaanipäevaks valmis komas ühine lugu koos Vahur Valgmaaga ning selleks oli tantsulisem singel "Error". Sellele valmis kaks remiksi, autoriteks Cold Rush ja Chris Vee. Suve meenutab Mari-Liis ise: "Üheks meeldejäävamaks sündmuseks võib pidada augustis Valgas toimunud Jõekääru kontserti, kus sain esineda mitmete tuntud Eesti lauljatega nagu Gerli Padar, Tanja Mihhailova, Peeter Volkonski, Mikk Saar, Jaan Willem Sibul ning kõige toredam oli ürituse juures see, et meid saatis Eesti Kaitseväe orkester."

5.oktoobril 2012 toimus uue loo "Feel the light" esmaesitlus raadios Skyplus. Loo produtsendiks on Itaalia tantsumuusika staar Max B. Grant ja juba järgmisel kuul tuleb see singel välja ka välismaal.

26.novembril 2012 esitles Mari-Liis Aasmäe singlit "Kustutades sõnumeid", mis valmis koostöös Vahur Valgmaaga. Taustavokaale pakuvad Kaire Vilgats-Lõhmus, Artjom Savitski, Elisa Kolk ja Vahur Valgmaa.

Klubikontsertidel on Mari-Liisi kaaslasteks piltilusad taustatantsijad Sirlys Siim, Kaisa Tillo ja Gerda Bergmann. Unplugged kavaga on saatjateks kitarril Andres Vago ja kaaslauljaks Laura-Liisa Käis.

Mari-Liis osales drum'n'bass ja dubstep produtsendi Planeet 2012 aasta albumil loos "Uni V.I.P".

2013 aastal olid akustilistel esinemistel Mari-Liisi kaaslasteks Taisi Pettai ja Are Jaama.

Faktid

Artistinimi: Mari-Liis
Hüüdnimed: Mannu
Sünnipäev: 7.11.1988
Tähtkuju: Skorpion
Silmade värv: Sinakas-hallid
Juukse värv: Loomulik blond
Pikkus: 1.60
Mari-Liisi moto: Live, Laugh, Love! - Ela, naerata, armasta!

Muud huvitavat