D-Side

Aastal 2008 andis plaadifirma Avex välja parimate lugude kogumiku "Best Of D-Side 2004-2008".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Liisa - lustakas_27@hotmail.com 27.11.2004 - 07:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.01.2012 - 00:19
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Ühel hilisel veebruari päeval ühes väikses Londoni pubis istub uus bänd, kes naudib oma vaba päeva. Inglismaal teab neid iga väike poisiklutt ja tüdrukutirts, kuigi veel kuulsamad on nad oma kodumaal. Siin Maarjamaal pole vist kuigi paljud nendest kuulnud ent esitatud on UK-s mitmeid Top5 balaade.

Kõige alustuseks tuleb aega tagasi keerata ja meenutada kuidas kogu asi alguse sai. Kaks Dublini poissi Shane Creevey ja Derek Moran kohtusid koolilaval ning said jutule pärast kooli etendust. Neil mõlemal oli unistus teha bändi. Sealt see lahti läks, poisid tegid kõvasti tööd ja kirjutasid laule. Midagi oli aga puudu. Sooviks oli viie-liikmeline bänd. Oligi otsustatud, et nad hakkavad uusi liikmeid bändi otsima. Vaevu oli kuu möödunud kui platsis oli kolm uut kaaslast Ryan O‘Riain , Damien Bowe ja Dane Guiden. See punt oli nüüd täiuslik. Nad said kohe hästi läbi ja asusid tööle. Juba aprillis 2003 võis neid näha esinemas bändi Westlife soojendajatena kontsertidel.

Esimesena saatis viisik poodisesse hittsingli "Speechless", mis kolinal UK tabelites #9 platseerus. Iirimaal oli singel 11# kohal. Laul andis maiku nende balaadi lembusest. Järmine ettevõtmine oli lauluga "Invisible", mis väljastati 14. juulil 2003.

"Real world" sai müügiks valmis 1.detsembril 2003. Imeline jõuluballaad ja #9 UK singliedetabelis. Jaanuaris 2004 sai valmis ka plaat "Stronger Together". Viimane singel oli 31.mail 2004 "Pushin Me Out".

Novembris 2004 teatas bändi kodulehekülg, et jätkatakse neljakesi ning eemale on jäänud Damien. Samuti ei olda enam Edel Recordsi all vaid teine plaat tehakse Avex/Polydor plaadifirma nime all. Singlina tuli "One More Night Alone", mis suurimat edu saavutas Jaapanis, olles seal #1.

Teine album "Gravity" jõudis müügile aastal 2005 ning saavutas edu Hiina ja Jaapani turgudel. Aasias ilmusid veel singlid "Sacrifice" koos bändi Blue liikmega Antony Costa ning "Who Wants The World". 2005. aastal jõuti välja anda veel dvd "Gravity".

28.oktoobril 2006 tuli Jaapanis müügile kolmas album "Unbroken", millelt ilmus ka nimiloo singel. Selle albumi tegid triona Derek, Ryan ja Shane.

Aastal 2008 andis plaadifirma Avex välja parimate lugude kogumiku "Best Of D-Side 2004-2008".

Faktid

Nimi: Derek Moran
Hüüdnimi: Del
Sünnipäev : 15. detsember 1982
Sünnikoht ja elukoht: Sündinud Iirimaal, kuid hetkel elab Londonis. Pere elab Iirimaal.
Pere: ema, isa ja õed
Lemmik fraas: 2much(liiga palju)

Nimi: Ryan O`Riain
Hüüdnimi: "Ryano"
Sünnipäev: 24. august 1983
Sünnikoht: Dublin
Elukoht: Carlow ja London
Pere: Isa, ema, vanem vend ja õde
Lemmik fraas: "Good man"

Nimi: Shane Creevey
Hüüdnimi: "The Creer's" ja "ShaneO"
Sünnipäev: 13. detsember 1982
Sünnikoht: Dublin
Elukoht: London
Pere: Isa, ema, vanem vend ja noorem õde.
Lemmik fraas: "What's the story?"

Nimi: Dane Guiden
Hüüdnimi: "Dano"
Sünnipäev: 02. märts 1982
Sünnikoht: Iirimaa
Elukoht: London
Pere: Ema, Isa ja õed
Lemmik fraas: "High five"
Mõjutused: Michael Jackson, Whitney Houston ja Boyzone.

Nimi: Damien Bowe
Hüüdnimi: "Bo"
Sünnipäev: 05. mai 1981
Sünnikoht: Portlaoise
Elukoht: London
Pere: ema, isa, kaks venda ja õde
Lemmik fraas: "Any craic?"

Muud huvitavat