Meat Loaf

8.augustist kuni 8.septembrini 2019 etendub Broadwayl "Bat Out of Hell -- The Musical", kus kõlavad Jim Steinman kirjutatud kolme Meat Loaf albumi lood. Üle viie aasta astus lavale ka laulja ise, esitades loo "You Took the Words Right Out of My Mouth (Hot Summer Night)."
Jutu autor ja esmane lisaja:
Helina - helina@allstarz.ee 28.06.2005 - 23:41
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.08.2019 - 07:27
Välismaine artist, Sooloartist, Rock

Meat Loaf sündis Texases ja kolis Los Angelesse 1967 aastal, et mängida kohalikus bändis ja ilmuda muusikalides „Hair“ ja „As You Like It“. Ta tegi oma filmi debüüdi meeldejääva rolliga kultusfilmis „The Rocky Horror Picture Show“(1957).

1977 aastal tema ja laulusõnade kirjutaja Jim Steinman andsid välja rokkalbumi „Bat Out Of Hell“. Plaat oli suur ja seda müüdi 35,000,000 koopiat üle maailma. Ometi, plaadi tuur nõudis oma osa Meat-i häälelt ja ta ei saanudki laulda oma järgmisel albumil „Bad For Good“.

Meat Loaf jäi 80-ndatel pimedusse, tehes 4 albumit, mida kunagi ei esitatud ja mis jäid ilma edetabeli positsioonist USA-s. Ta osales filmides „Out Of Bounds“ ja „The Squeeze“.

Kui ta oli taas kokku saanud Steinman'iga, siis nad avaldasid võimsa järje „Bat Out Of Hell II“, mis läks edetabelites esikohale nii USA-s ja ka UK-s. Bat II on nüüdseks müüdud lausa 20,000,000 koopiat.

Tema järgmine album oli „Couldn't Have Said It Better“, mis ilmus 2003 aasta aprillis.

31.oktoobril 2006 tuli üle maailma Universal firma alt müügile uus album "Bat Out Of Hell III: The Monster Is Out". VH1 telekanal esitles esimest plaadi videot juba 12.augustil ning "It's All Coming Back To Me Now" uues versioonis laulis Marion Raven. Uue albumi seitse lugu on ikka ja jälle kirjutanud Jim Steinman ja plaadi produtsendiks on lisaks temale veel Desmond Child ning Todd Rundgren, veel lisaks MÖTLEY CRÜE's Nikki Sixx, Brian May bändist QUEEN, STEVE VAI ning John 5. Albumi teine singel "Blind As A Bat" ilmus 22.01.2007.

Meat Loaf ei plaani veel laulmisest loobuda ning 2009 aastal käis töö järgmise albumiga, mille eepilist rocki aitas seekord produtseerida Rob Cavallo. 13-looline album "Hang Cool, Teddy Bear" ilmus 19.aprillil 2010 ning jutustas loo haavatud sõdurist, kelle silme eest läbi välgatab tema tulevane elu veel enne kui ta koju jõuab. Plaadi avas julge ja tormakas "Peace On Earth" ja loos "Love Is Not Real" kõlavad Brian May kitarrid ent seekord puudub südantlõhestav ballad. Singliks oli hüsteeriline "Los Angeloser".

25.oktoobril 2010 tuli kolme looga EP "If I Can't Have You", millel nimiloole lisaks uus lugu "Don't Get Me Goin'" ning 35-aasta tagune "Hot Patootie".

20.mail 2011 ilmus heategevuslik singel tiimi nime all Backbone, kus osalevad Meat Loaf, John Rich, Lil Jon & Mark McGrath. "Stand In The Storm" on hard-rocking hübriid kõigi nelja stiilidest nagu rock, pop, country ja hip-hop. Singel andis aimu Meat Loaf albumist "Hell In A Handbasket".

27.veebruaril 2012 ilmunud album oli Meat Loafi sõnade kohaselt üks tema personaalsematest plaatidest. Albumil mängivad koos Meat Loafiga tema kauaaegne taustabänd The Neverland Express, koosseisus John Miceli (trummid/löökriistad), Patti Russo (laul), Paul Crook (kitarr), Randy Flowers (kitarr), David Luther (saksofon/laul), Justin Avery (klahvpillid/laul) ja Danny Miranda (bass). Nende seas on ka albumi produtsent, kelleks on Paul Crook. Plaadi esimene raadiosingel on "All Of Me".

Aprillis 2013 asutas Meat Loaf end viimast korda UK tuurile "Last At Bat tour", mille käigus esines ta kaheosalise kontserdiga. Kaheksal UK suurimal areenil antud kontsertide esimeses pooles esitas ta oma suurimaid hitte nagu "Dead Ringer For Love", teises pooles tulid ettekandele 1977 aasta menualbumi "Bat Out Of Hell" seitse lugu. Viimane kontsert anti 17.augustil Berkshires.

Meat Loaf on tegev oma 13nda stuudioalbumiga "Brave and Crazy," mis sünnib koos produtsendi ja laulukirjutaja Jim Steinman'iga, mehega, kes seisis tema kahe esimese klassikaks saanud "Bat Out Of Hell" albumi taga.

Meat Loaf teatas kontsertshowdest "Rocktellz & Cocktails", mis toimuvad Las Vegases 13.veebruarist kuni 8.aprillini 2014. Kokku andis ta 24 etendust.

Meat Loaf ja Jim Steinman alustasid taas koostööd ning 9.septembril 2016 tuli välja kümne looga album "Braver Than We Are". 23.juunist oli iTunes saadaval singel "Going All the Way", kus kaasa laulavad Ellen Foley ja Karla DeVito.

8.augustist kuni 8.septembrini 2019 etendub Broadwayl "Bat Out of Hell -- The Musical", kus kõlavad Jim Steinman kirjutatud kolme Meat Loaf albumi lood. Üle viie aasta astus lavale ka laulja ise, esitades loo "You Took the Words Right Out of My Mouth (Hot Summer Night)."

Faktid

Nimi: Marvin Lee Aday
Lavanimi: Meat Loaf
Sünniaeg/koht: 27. september, 1947/ Dallas, Texas
Pikkus: 184 cm
Perekonnaseis: Lahutatud. Endine abikaasa Leslie Aday, 2 last
Lapsed: 2 tütart – Pearl Aday ja Amanda Aday

Muud faktid:

Ta on diabeetik.

Koos näitleja Brett Culleniga omab ta lavastusettevõtet „Yellow Rose, Inc.“

Tal on olnud 17 ajupõrutust.

Vaatamata oma nimele, ei söö tal pikkpossi (meatloaf).

Võitis Grammy auhinna lauluga „I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That)“

Ta on toimetoitlane.

Laval kannab ta endaga kaasas punast taskurätikut.

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.meatloaf.net/