The Pussycat Dolls

Premier League Music alt ilmus 3.märtsil 2017 J Sutta 15-looline album “I Say Yes”. Plaadi produtsendiks oli Rico Love.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.09.2005 - 07:08
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.03.2017 - 20:34
Välismaine artist, Ansambel, Pop

PCDle pani aluse 1995.a. koreograaf Robin Antin ja peale seda on tantsijatest koosnev sekstett teinud koostööd mitmete praeguste #1 popstaaridega (Christina Aguliera, Kelly Osbourne, Pink, Britney Spears, Gwen Stefani). Los Angeleses ja Las Vegases kabaree stiilis flirtimise piiril antud showsid meenutavad ilusatest tüdrukutest siiamaani kõmukaimad USA meesteajakirjad. Grupi eelviimane esistaar oli Carmen Electra (sünd. 20.04.1972), kellega koos osaleti 2003 aasta menufilmis Charlie's Angels: Full Throttle ning edasi lugematul arvul televisioonis ülesastumistega.

Rahvusvaheline tuntus saabus lugudega mitmes menukas filmis ning grupi esinumbriks tõusis 2001 aastal bändiga Eden's Crush kuulsust kogunud Nicole Scherzinger, kellest sai PCD peamine vokalist. PCD liikmed olid veel: Melody Thornton, Ashley Roberts, Carmit Bachar, Kimberly Wyatt ja Jessica Sutta.

2005. aasta alguses lindistasid nad oma esimese singli "Don't Cha", milles räpparina lõi kaasa Busta Rhymes, millest sai USA tantsuedetabelite #1. Sügiseks oli singel kõikvõimalike playlistide heavy rotatsioonis ja edetabelites samuti tipus. Suvel lindistati terve plaaditäis lugusid ning abiks oli grupil bändist Black Eyed Peas tuntud will.i.am ja produtsendiks Timbaland. 12.septembril 2005 plaadifirmalt A&M ilmunud hoogne album ”PCD” jagas meile coverdatud hitte veel kuhjaga ja eelpoolmainitud singlist sai aegumatu tantsutaja nii klubides, show etteastetes kui stripibaarides.

Oktoobri lõpus 2005 tuli ansamblilt teise singlina meeldiv ballaad "Stickwitu" ning kolmas singel "Beep" ilmus 27.veebruaril 2006. Järgmisel singlil "Buttons" ja selle videos lõi kaasa räppar Snoop Dogg. Video esilinastus Yahoo Musicus 20.aprillil 2006. Singel ise ilmus 02.mail.

Oktoobris 2006 ilmus singlina P.Diddy Ft. Nicole Scherzinger "Come To Me". Ansambel ise filmis augustis uue video loole "I Don't Need A Man" ja see esilinastus Euroopa maadele 25.augustil.

27.novembril 2006 tuli dvd "PCD". Novembris lisandus singli ja videona USA-s "Wait A Minute", milles osales Timbaland. Euroopas oli see singel saadaval alates 12.veebruarist 2007.

Nicole Scherzinger esimene soolosingel oli "Whatever You Like" ning 25.septembril 2007 tuli sooloalbum "Her Name is Nicole", mille produtsentideks will.i.am, Timbaland, Kara Dioguardi, Bryan Michael Cox ning Ne-Yo.

Jessica Sutta osales maailmakuulsa dj Paul Van Dyk 14.augustil 2007 ilmunud albumi "In Between" esimesel singlil "White Lies" ning laulis siin vokaale ja esines aluspesu väel ka loo videos.

Märtsis 2008 lahkus Pussycat Dollsi lauljanna Carmit Bachar. Pussycat Dolls jätkas viiekesi.

20.mail 2008 tuli iTunes kaudu müügile singel "When I Grow Up". Edasi astus bänd 01.juunil üles üritusel MTV movie awards ning uus album "Doll Domination" tuli septembris. Plaadiümbrisel nägime tüdrukuid tsiklite seljas ning igalühel ees motikal oma nime esitäht. "Uus plaat viib Pussycat Dollsi järgmisele tasandile," sõnas Kimberly Watts intervjuus. "Töötasime mõndade väga heade produtsentidega – Rodney Jerkins, Sean Garrett, Cee-Lo Green ja Timbaland. Seal on mõned väga tempokad ja lõbusad laulud, aga samas ka laulud, mis näitavad Pussycat Dollsi haavatavat ja tundlikku poolt," sõnas Watts. Plaadile eelnes veel teine singel "Whatcha Think About That" koos räppariga Missy Elliott" ning kolmanda singli "I Hate This Part" video esilinastus novembris 2008.

2009 aasta veebruaris tuli albumi neljas singel "Bottle Pop", mille tantsuvideo autoriks Thomas Kloss. Kaasa lõi jälle Snoop Dogg. 22.veebruaril 2009 parima filmiloo Oscariga pärjatud hindikeelne "Jai Ho" jätkas oma võidukäiku, lugu sai tõlgitud inglise keelde ning uue vokaaliosa laulis stuudios sisse Nicole Scherzinger. The Pussycat Dollsi versiooni nimi oli "Jai Ho (You Are My Destiny)". Järgmise singlina tuli juunis 2009 "Hush Hush".

Detsembris 2009 teatas Robin Antin, et Pussycat Dolls ei lähe laiali. "Mina olen selle bändi looja ja kaubamärgi omanik. Mina olen see, kes saaks öelda, millal asi läbi saab. Aga asi ei ole läbi," rõhutas koreograaf. 24.mail 2010 teatati uueks neljaks liikmeks näitlejatar Kherington Payne ning reality TV star Jamie Lee Ruiz, lisaks neile on bändis veel Rino Nakasone-Razalan ja Vanessa Curry.

20.detsembril 2010 teatas Nicole Scherzinger, et ta on ametlikult lahkunud bändist The Pussycat Dolls, et pühenduda täielikult soolokarjäärile. (Nicole kohta on Allstarz.ee eraldi tutvustus).

Melody Thornton tegeleb peale bändist lahkumist samuti muusikuna ning avaldas 17.juunil 2011 iTunes 60-ndate retrostiilis loo "Sweet Vendetta".

Jessica Sutta oamndas 2011 aastal plaadilepingu Hollywood Recordsiga ning ilmumas on tema album "Sutta Pop". Juba 19.oktoobril 2010 tuli tema soolosingel "I Wanna Be Bad" ning kontsertidel on kõlanud veel lood "Jack In The Box", "Good Boy" ja "Pin-Up Girl". Viimast esitati koos räppariga Justin Oxley. 02.augustil 2011 kõlas duett "Where Ever U Are" koos Cedric Gervais'iga viimase albumil "Miamication".

03.augustil 2011 esitleti Busbee produtseeritud tantsulugu "Show Me", mis kõlas 09.augustil ilmunud kogumikul "Now That's What I Call Music! Vol. 39". Lugu oli Sutta esimene ametlik singel ning tuli müügile 23.augustist 2011. Vinged remiksid lisasid Dave Aude, Ralphi Rosario ja Alex Gaudino.

Peale singleid “I Wanna Be Bad” ja “Show Me“ avaldas Jessica Sutta 26.märtsil 2013 kolmanda singli "Again" ft. Kemal Golden. 20.augustil 2013 tuli Jessica Sutta digisingel “Lights Out”.

Jessica Sutta laulis 26.novembril 2013 ilmunud dj Xenia Ghali singlil "Out With a Bang".

25.mail 2014 tuli Ashley Roberts lagedale singliga “Clockwork”. Muusikavideot esitles ta VEVOs 15.aprillil.

Ashley Roberts album "Butterfly Effect" ilmus 1.septembril 2014 ning sellele eelnes 25.augustil singel "Woman Up". Singli muusikavideo tuli VEVOs üles 14.juulil.

17.veebruaril 2015 avaldati Matty Sims lavastatud muusikavideo loole “I’m Gonna Get You". Esitajateks USA dj Dave Audé ja Jessica Sutta.

Jessica Sutta avaldas oma soundcloudis 2015 aastal singlid “Candy“ ja “Bottle Bitch”. 15.mail 2015 tuli iTumes Jessica Sutta digisingel “Let It Be Love” (featuring Rico Love). Jose Omar lavastatud muusikavideo jõudis VEVOsse 23.juunil.

Melody Thornton laulab Bobby Newberry singlil “Serial Killer“, mis avaldati 4.juulil 2015. Noel Maitland lavastatud muusikavideo jõudis Vevos üles 22.juulil.

Jessica Sutta singel “Feline Resurrection” koos videoga avaldati 8.oktoobril. Järgmine singel “Damn! (I Wish I Was Your Lover)” tuli välja 4.detsembril ning muusikavideo 21.12.2015.

12.veebruaril 2016 tuli Jessica Sutta digisingel “Forever” koos Ameerika hip-hop artistiga Meek Mill. Loo autorid on Will Peters ja J Sutta ning Jose Omar lavastatud muusikavideot esitleti 21.märtsil.

J Sutta tuli 22.juulil välja singliga “Get Lost”. 23.septembril tuli järgmine singel “Distortion” ning edasi avaldas ta koos Pitbulliga loo “When a Girl Loves a Boy”.

Premier League Music alt ilmus 3.märtsil 2017 J Sutta 15-looline album “I Say Yes”. Plaadi produtsendiks oli Rico Love.

Faktid

Nimi: Nicole Scherzinger
Sünnipäev: 29.juuni 1978
Sünnikoht: Honolulu, Hawaii
Päritolu: Hawai, vene ja filipiini juurtega
Elukoht: Los Angeles, California, USA
Tähtkujult: Vähk
Hobid: kirjutamine, korvpall ja surfimine
Silmad: pruunid
Juuksed: mustad
Bändis: laulja, tantsija

Nimi: Melody Thornton
Sünnipäev: 28.september 1984
Sünnikoht: Phoenix, Arizona
Päritolu: afroameerika ja mehhiko juurtega
Tähtkujult: Kaalud
Silmad: pruunid
Juuksed: mustad
Bändis: laulja, tantsija

Nimi: Ashley Roberts
Sünnipäev: 14.september 1981
Sünnikoht: Phoenix, Arizona
Tähtkujult: Neitsi
Silmad: pruunid
Juuksed: blondid
Bändis: tantsija, laulja

Nimi: Kimberly Wyatt
Sünnipäev: 04.veebruar 1982
Sünnikoht: Warresburg, Missouri
Tähtkujult: Veevalaja
Hobid: ratsutamine, võrkpall, rannamõnud, lugemine
Silmad: sinised
Juuksed: blondid
Bändis: tantsija
Laps: tütar Willow, kelle isa on inglise modell Max Rogers

Nimi: Jessica Sutta
Sünnipäev: 15.mai 1982
Sünnikoht: Miami, Florida
Tähtkujult: Sõnn
Silmad: pruunid
Juuksed: tumepruunid
Bändis: tantsija, laulja

Nimi: Carmit Bachar
Sünnipäev: 04.september 1974
Sünnikoht: Los Angeles
Päritolu: juudi, hollandi, indoneesia ja hiina juurtega
Tähtkujult: Neitsi
Silmad: hallid
Juuksed: punased
Bändis: tantsija, laulja
Laps: tütar Keala Rose (2012)

Muud huvitavat