Ketaspidur

Jan Pillav on tegev Saue/Keila pundis Me Beside Sixty, mis tuli kokku oktoobris 2012.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 02.02.2006 - 19:27
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.12.2013 - 00:34
Eesti artist, Ansambel, Rock

Ajalugu.

Ketaspidur sündis Karksi-Nuia Gümnaasiumi keldris 1999. aastal. Kitarrist Priit Oksa organiseerimise tulemus oli kolmeliikmeline Ketaspidur, mis hakkas mängima koolibändina ja kooli tehnikaga covereid teiste muusikute loominguist. 14.veebruari 2000 hakkas bänd lugema oma sünnipäevaks põhjusel, et just sellel Sõbrapäeval esines KP esimest korda Gümnaasiumi koolipeol. Tehnika vedas korduvalt alt, kuid kontsert lõppes siiski edukalt.

2 aastat hiljem sündis esimene Ketaspiduri oma lugu "Usual Day", mis tõi kaasa uue perioodi bändi elus. Hakati hoolega kirjutama lugusid, ning coverdamine lõpetati ära. Esinemiste arv tõusis ning bänd oli tulnud kooli "keldrist välja". Väike ringkond inimesi hakkasid huvi tundma KP loomingu vastu ning bänd hakkas osa võtma noortebändide konkurssidest. Ka varem oli isegi mõned tiitlid võidetud mõnelt bändidevõistlustelt, kuid need olid maakonnasisesed.

Noortebändide võistlused ei toonud ühtegi võitu kuid aitasid tunduvalt kaasa. Inimesed teadsid nime Ketaspidur ja teadsid, millega on tegemist. Aastaks 2004 oli KP suhteliselt edukas "soojendaja bänd". Enamus esinemisi oli koos mõne tuntud Eesti ansambliga (näiteks: Terminaator, Tuberkuloited, No Big Silence, Vennaskond, Blind, J.M.K.E. jne.) 2004. aasta Ketaspiduri sünnipäevaüritus toimus Viljandi Kultuurimajas koos Gunnar Grapsi ja tema bändi, tänaseks väga tuntud Slide-Fity ning veel mõne sõprusansambliga.

Aasta 2005 algas bändil täiesti uue hooga. Ketaspiduri koosseisu tuli juurde teine kitarrist Jan. Tema muusikaline energia nakatas ka teisi bändiliikmeid ning Jani tulemist bändi võib nimetada Ketaspiduri teiseks sünniks. 2005 oligi bändile suhteliselt edukas aasta. KP võttis osa Tivoli Tuurist, esinedes mõnedes linnades lõbustuspargi kultuuriprogrammi raames. Õllesummer 2005 oli ka üks bändi esinemispaikadest.

Aastasse 2006 astus Ketaspidur oma esimese raadiolive’ga. Raadio 2 ning saade „R2Live” andsid bändile võimaluse oma loomingut mängida.

Ketaspidur jõudis oma esimese EP-plaadini. Helikandja sisaldab kuus paremat lugu viie tegutsemisaasta jooksul kirjutatud loomingu hulgast. Plaadi esitluskontsert oli 04.mail 2006 Viljandi Kultuurimajas. Kontsertidel on võimalik soetada endale erinevaid bändiga seotuid meeneid (plaate, märke, kleebiseid, T- särke, kotte, kalendreid, plakateid jne).

24.novembril 2006 esitleb kollektiiv oma uut singlit "Paul" Viljandi Kultuurimajas koos pop-indiet viljeleva Agent M-i ja surf-punki mängiva Scratchiga. Lisaks singli esitlusele annab Ketaspidur Viljandis täispika kontserdi.

Ketaspiduri laulja ja bassimängija Levo Jõgiaasi sõnul on pea aasta eest loodud eestikeelne "Paul" energiline ja meeldejääv pop-punk. Laul räägib inimesest, kes teeb hea loo ning viib selle plaadifirmasse kuulamiseks, aga saab sealt eitava vastuse.

Singli valmimine võttis pea pool aastat. Levo Jõgiaas ütleb, et aeg läks selle otsimise peale, kellega oleks kõige parem koostööd teha. Lõpuks leiti kõik enda "nina alt" ehk siis lindistas Ketaspidur singli Alar Aigro stuudios ja miksijaks oli bändi trummar Taavi Bergmann. Lisaks on plaadi peal ka "Pauli" hip-hop versioon, millel kaasategev J.O.C. ja DJ Tambet.

Levo Jõgiaas lubab, et juba lähiajal saab kuulda Ketaspiduri päris uut loomingut, sest töö muusikaga käib aktiivselt. Järgmise aasta teises pooles on plaanis välja anda ka kollektiivi esimene kauamängiv.

2007

Ketaspiduril on valmis saanud uus singel nimega „Kõik saab olema hea“.

Bändi solist ja basskitarrist Levo Jõgiaas ütles, et uus laul räägib tüdrukust ja poisist, kelle vahel saab lõpuks olema kõik vahva ja lahe. „Selline kevadine, lõbus ja positiivne lugu,“ iseloomustas Levo ja kinnitas, et tõepoolest, seekord ei räägigi muusika kurvast armastusest, vaid plaan on inimestele teatavaks teha, et kõik läheb hästi. Muusikastiililt nimetab solist laulu surf-pop-pungiks.

Ketaspiduri solist lisas, et ühtlasi on „Kõik saab olema hea“ samm edasi ilmuva plaadi suunas. „See annab natuke mõista, mida uuelt plaadilt oodata on, ja ka seda, et teine singel on peagi tulekul,“ ütles Levo Jõgiaas.

„Kõik saab olema hea“ lindistati ja miksiti Tartus Forwards stuudios ning seda saab kuulata ja alla laadida Ketaspiduri kodulehelt www.ketaspidur.com . Materiaalse kuju sai singel mais.

Väikesed muudatused siis koosseisus. Nimelt lahkus bändist Priit Oks ja kitarri mängib nüüd Teet Leis.

2008

Ketaspidur lõi 02.jaanuaaril 2008 lahti suudioukse ning sügiseks oli plaat "Siin ja nüüd" juba müügil. Plaadiesitluskontsert toimus Viljandi kinos Rubiin 24.10.2008

Eesmärk teha eestikeelne plaat on täidetud ja panus eestikeelsesse muusikasse antud. Eks aeg näita, mis edasi saab.

Mis edasi sai?

Levo Jõgiaas mängib kitarri ja laulab 2009 aastal Viljandimaa parimaks noortebändiks tituleeritud öko-metali pundis Emerald ning märtsis 2010 valmis neil viie looga EP "How About Discount".

Jan Pillav on tegev Saue/Keila pundis Me Beside Sixty, mis tuli kokku oktoobris 2012.

Faktid

Nimi: Levo Jõgiaas
Hüüdnimi: Leff
Sünniaeg: 29.aprill 1983
Sünnikoht: Viljandi
Elukoht: Viljandi
Ülesanne bändis: bass ja laul
Hobid: Jalgpall, Ragbi, Ralli, Rahvatants

Nimi: Jan Pillav
Hüüdnimi: Jan
Sünniaeg: 12.juuli 1983
Sünnikoht: Tallinn
Elukoht: Saue / Viljandi / Tallinn
Ülesanne bändis: Kitarr ja tausta vokaal
Hobid: Muusika
Elupõhimõte: Elad ainult korra. Ära kahetse möödunut, vaid pigem mõtle tulevikule.

Nimi: Teet Leis
Hüüdnimi: Teet
Sünniaeg: 07.november 1986
Sünnikoht: Rakvere
Elukoht: Koigi
Ülesanne bändis: Kitarr, taustavokaal
Mõni hea bänd Eestist: Scratch
Mõni hea bänd mujalt: Sinch, NFG, GunsAndRoses, Finch, 30 Seconds to Mars
Hobid: Muusikaga tegelemine

Nimi: Taavi Bergmann
Hüüdnimi: Mann
Sünniaeg: 15.aprill 1985
Sünnikoht: Viljandi
Elukoht: Karksi-Nuia
Ülesanne bändis: Trummid
Hobid: Muusika ja kunsti riivavad alad.
Elupõhimõte: Kõik on suhteline aga mitte võimatu. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Muud huvitavat