Brides In Bloom

22.aprillil esines Mikk Tammepõld Von Krahli alumises saalis ning esitles oma uut bändi, kuhu kuuluvad Ken Koemets (Nevesis), Priit Jääger (Six Feet Club) ja Viljar Norman (Dramamama).
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.05.2006 - 19:30
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.04.2016 - 23:55
Eesti artist, Ansambel, Rock

Brides in Bloom on rütmikas, väljakutsuv rockbänd, mis ühendab kaasaegse rockmuusika ja "vanakooli" 70-80-ndate rocki. Koosluse tulemusena sünnib omanäoline sound ja kooskõla, mille laadset Eestis pole juba ammu kuuldud. Bändi iseloomustab ka ülimalt kaasakiskuv ja energiline lavashow.

Brides in Bloom alustas oktoobris 2003, mil toonased meediatudengid Mick & Mark oma lagunenud vana bändi asemele uue asutasid ning uus koosseis tõi kokku viis professionaalset muusikut. Bändi solistiks on Mikk Tammepõld alias Mick. Tema laulmisstiili on võrreldud Robert Planti, Jeff Buckley ja Jim Morrisoni vokaaliga. Kitarril astub üles Martti Leetsar alias Mark Lee. Martti on bändi paljude lugude muusika ja sõnade autor ning lisab ansambli kõlapilti uue-kooli soundi. Ameerikalikku soundi lisab Bridesile kitarrist Kid. Tuntust on ta kogunud ansambli "High'n'Dry" kitarristi ja lugude autorina. Basskitarril mängib bändi vanim ja muusikaliselt kogenuim liige Riivo Torstenberg, kelle projektidest enam äramärkimist väärivad Forgotten Sunrise ja Nostation. Raske käega trummilööja Kaarle Kannelmäe tegeleb aktiivselt audio-disainiga ja noorte muusikute koolitamisega.

Samal 2003 aastal ilmus neilt esimene tähelepanu äratanud demosingel ”Garden of the Blond Girls”. 2004.aasta kevadel võitis ansambel noorte bändide konkursi "Safari Rock" ja soojendas juba sama aasta sügisel Tallinnas ansamblit The Rasmus. Paari tegutsemisaasta jooksul jõudis bänd anda lugematuid kontserte Eestis ja Soomes. 2004 anti välja järgmine promo ”Push Comes to Shove”, mille salvestas ja miksis Johannes Lõhmus Downtown Studios. 2005 aasta promokateks olid ”The Ride (unplugged)” ja ”Another Way”.

2006 kevadel oma teist sünnipäeva tähistav Brides In Bloom püsis uue looga ”No Excuses” Raadio 2 edetabeli esikohal kuus nädalat. Sama lugu sai BIB'i läbilöögisingliks Soomes, kus ta siiani raadiote playlistides püsib. Hiljuti koosseisu muutused üle elanud Brides In Bloom on teada-tuntud kui energiast pakatav live-bänd, kelle vahetu rock'n'roll ei jäta kedagi külmaks. Innustunult fänne juurde võites laadis Brides in Bloom oma koduleheküljele (www.bridesinbloom.ee) üles esikplaadi "No Excuses" kõikidele soovijatele tasuta allalaadimiseks. Lühiplaat "No Excuses" sisaldab edukaid singleid No Excuses, The Ride, Another Way ning Push Comes to Shove ja lisaks veel kolm remiksi. Boonusena on võimalik ka arvutisse salvestada vastilmunud singel Believe.

Brides in Bloomi kitarristi Martti Leetsare sõnul on otsus levitada internetis tasuta muusikat igati tervitatav. "Sel moel jõuavad meie lood palju suurema kuulajaskonnani ning kindlasti on just nendel fännidel väga hea meel, kellel ei ole õnnestunud seda plaati endale soetada. Samuti lisasime paketti spetsiaalselt selle projekti jaoks kujundatud plaadiümbrise, mida soovi korral võib muusikasõber ise välja printida ja niimoodi teha päris enda Brides'i plaadi."

Bändil toimus üle-eestiline tuur "I Believe", mille raames tutvustati singlit. Lisades nimekirja veel lugematu hulga kontserte nii siin- kui ka sealpool piiri saabki selgeks, et selle bändi kontserdilt ei tohiks puududa!

Eesti noore põlvkonna üks tugevamaid rockbände Brides in Bloom sai aprilliks 2007 valmis järjekorras teise EP´ga, mis kannab nime "Love Criminal". Kuueloolisel plaadil kõlavad fännidele juba tuttavad lood "Believe" ja eestikeelne raadiosingel "Tuleb ette" ning uut varem kuulmata loomingut. Uus EP "Love Criminal" on ansambli sõnul samm edasi kõrgemale tasemele. Brides in Bloomi arenenud kõlapilt on tuntav sellistes palades nagu Fall From Grace, The Long Goodbye ja Love Criminal, mis on ühtlasi ka ansambli järgmine rahvusvaheline singel. Plaadi tegemisele on kaasa aidanud Eesti tunnustatud produtsendid Kristo Kotkas ja Johannes Lõhmus, samuti ansambli esimene trummar Kaarle Kannelmäe ning Soome produtsent Aksu Hanttu. Oma õla plaadi valmimisele on alla pannud City Casino ja Hasartmängumaksu nõukogu.

Brides In Bloom otsustas pakkuda kuulajatele jõuludeks 2010 kingituse - imeilusa loo "The Ride (acoustic)". Tegemist on bändi debüüt EP'lt "No Excuses" (2005) pärineva loo akustilise versiooniga. Nii sõnade kui muusikaautoriks on Mikk Tammepõld. Loo akustiline versioon on salvestatud 2005. aastal Viimsi kultuurikeskuses toimunud "Unplugged sessionil".

Mikk Tammepõld avaldanud kaks soolosinglit: Artur Alliksaare luuletusele kirjutatud "On asju, milles eksida ei saa" (2009) ja Juhan Liivi luuletusele "Mu viimne laul" (2010).

2011 aasta alguses alustas bänd uute lugude salvestamist. 28. märtsil 2011 ilmub bändi esimene täispikk kogumikalbum, mille esiksingel kannab albumiga sama nime - "Bad and Beautiful". Loo muusika on kirjutanud Brides In Bloom ning sõnad on seadnud bändi vokalist Mikk Tammepõld. Kogumikalbum "Bad and Beautiful" on bändi esimene täispikk kauamängiv, kuhu on kokku kogutud kõik eelnevate aastate jooksul erinevates stuudiotes salvestatud lood. Lisaks leiab albumilt kolm täiesti uut pala ning ühe kontsertülesvõtte. Albumi ilmumise puhul andis Brides In Bloom ka mõned vähesed kontserdid.

Septembrist 2013 oli Mikk Tammepõld salvestamas oma esimest sooloalbumit, mis tugineb austatud eesti luuletajate tekstidel. Aprillis tuli singel Paul-Erik Rummo luuletusest "Puudel õitsevad leevikesed" ning septembris "Kummardamas kuud", mille sõnad on autori enda sulest. 18.novembril esitletud singel "Hall laul" oli kirjutatud Ernst Enno samanimelise luuletuse ainetel.

Album "On asju, milles eksida ei saa" ilmus 3.detsembril 2013. Plaadi esitluskontserdid toimusid 5. detsembril Tallinnas Von Krahli teatri baaris, 12. detsembril Pärnu Kuursaalis, 21. detsembril Tartus Genialistide Klubis. 28.detsembril 2013 astus Mikk Tammepõld üles festivalil Green Christmas Rakvere Teatri väikeses saalis.

Mku ja Luisa Värk ühislugu “Minu päike” võistles 21.veebruaril 2015 Eesti Laul finaalis.

16.novembril 2015 avaldas Mikk Tammepõld oma esimese inglisekeelse singli pealkirjaga “Come Anytime”. Laulja sõnul on algust tehtud uue albumi salvestamisega mis võiks ilmavalgust näha järgmisel aastal.

22.aprillil esines Mikk Tammepõld Von Krahli alumises saalis ning esitles oma uut bändi, kuhu kuuluvad Ken Koemets (Nevesis), Priit Jääger (Six Feet Club) ja Viljar Norman (Dramamama).

Faktid

Liikmed: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Mikk Tammepõld alias Mick - Vokaal - 27.01.1982
Martti Leetsar alias Mark Lee - Kitarr - 02.06.1981
Taavi Langi - Kitarr - 03.01.1984
Viljar Norman - Bass - 05.05.1983
Priit Mägi alias Max – Trummid - 12.04.1975

Muud huvitavat