Marylin Tilga

17.märtsil 2015 laaditi Youtube'i üles Marylin Tilga & Erki Solna muusikavideo loole "Saladus", mille sõnade autorid on Andres Valkonen ja Leelo Tungal ja aranzeerinud Erki Solna. Video autor: Heikki Avent.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.02.2009 - 09:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.05.2015 - 10:48
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Marylin on noor Eesti artist, kes jumaldab üle kõige laulmist ja tantsimist. Juba lapsest saati on Nõmme tüdruk tundnud tõmmet muusika poole ning selles osas peab ta tänama oma isa, Peetrit, kes tihti kodus klaverit ning kitarri mängis. Nii sai ka Marylin oma laulmise ja klaverimänguga lähedaseks ning alustas muusikaõpingutega juba 7 aastaselt.

Marylini esimene suurem esinemiskogemus oli umbes 9 aastaselt, kui ta esitas kanal 2-e eetris, emadepäeva kontserdil laulu "Emakene". Oma põhiõpingute kõrval Rahumäe põhikoolis, toimusid ka tema klaveri- ning laulmisõpingud. Lisaks suuremale õppimisele ja harjutamisele, võttis Marylin osa ka mitmetest lauluvõistlustest, kus ta tithti ka võidurõõmu tunda sai. Samuti oli ta aktiivne laulutüdruk ETV lastekooris, koos Eestis juba tuntust kogunud laulja Birgit Õigemeelega.

Aastal 2005, sai Marylin koostöös Marek Pilvistega pakkumise laulda sisse lugu nimega "You and I", mis andis talle korraliku tõuke pühendumaks täielikult muusikale. Marek Pilviste kirjutatud on veel teinegi Marylin lugu “Music Is...“. 2008 aasta algul sai koos Kaido Põldmaga (Soul Militia) lindistatud duett "Break My Fall". Samal kuul asus Marylin õppima Ameerika Ühendriikidessse, Los Angelese muusikakooli.

2008 aasta juunis kandideeris Marylin Janet Jacksoni taustalauljaks/tantijaks, kus pääses 50 parema sekka. Sama aasta augustis kandideeris Marylin Rihanna Ameerika tuuri taustalauljaks ning sama aasta oktoobris võttis ta osa võistlusest “Hollywood Talent Show” kus pääses ligi 2000-e osavõtja seas 10 parema sekka.

Peale mitmeid kuid õpinguid ja erinevatel konkursitel osalemisi ning mitmeid esinemisi asus Marylin täielikul määral tegelema oma soolokarjääriga ning detsembris 2008 ilmus tema esimene ametlik singel "Please". Lauljatari kodulehelt saab kuulda veel vanemaid lugusid “Music Is...“ ning "Break My Fall". Lisaks ka "Lost And Found".

2011 aastal astus Marylin üles akustiliste settidega ning koos TTÜ Bigbändiga.

12.novembril 2012 avaldas Marylin loo "Käigu põrgu", mille sõnade autor Heiti Kender. 2.detsembril astus ta üles Solarise aatriumis.

17.märtsil 2015 laaditi Youtube'i üles Marylin Tilga & Erki Solna muusikavideo loole "Saladus", mille sõnade autorid on Andres Valkonen ja Leelo Tungal ja aranzeerinud Erki Solna. Video autor: Heikki Avent.

Faktid

Nimi: Marylin Tilga
Sünnipäev: 7. jaanuar 1987
Tähtkuju: Kaljukits
Nime päritolu: Marylin Monroe järgi
Perekond: isa Peeter, ema Kersti, vanem õde Marika

Huvitav fakt: Maryliniga samal päeval on sündinud Hele Kõre (1980), Risto Rebane (1973) ja Henry Laks (1961)

Muud huvitavat

Seotud videod