R.I.O.

4.augustil 2017 üllatasid R.I.O & Vengaboys ühise singliga "The Sign".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.12.2011 - 09:50
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.08.2017 - 07:05
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

R.I.O. on rahvusvaheline reggae-house stiilide tantsu-projekt, mille asutasid 2007. aastal sakslastest produtsendid Manuel Reuter (Manian) ja Yann Peifer (Yanou), kes varem tuntud tantsutrio Cascada hittidega. R.I.O. laulja Neal Antone Dyer alias Tony T., sündis Londonis. Varsti pärast tema sündi kolisid Jamaica juurtega vanemad New Yorki, kus Tony T. kasvas üles ja sai oma esimesed muusikaline kogemused. Oma reisidel ja esinemistel Euroopa klubides, kohtus Tony T. Colognes Cascada produtsentidega, kes olid just välja andnud R.I.O. esimese singli "De Janeiro", mis põhines Bellini kuulsal hitil "Samba de Janeiro".

2007.a oli "De Janeiro" rahvusvaheliste tantsusaalide tohutu klubihitt. Yanou ja Manian kutsusid multitalendist Tony T. oma R.I.O. projekti lavanäoks. Aastal 2008 vallutasid raadiojaamade eetriajad ja edetabelid singlid "Shine On" ja "When The Sun Comes Down". Eriline edulugu saatis klubihümni "Shine On", millest sai Topp-20 hitt enamuses Euroopa riikides ning veelgi suurem edu oli Lähis-Idas. "Alguses ei kujutanud keegi ette meie suurt ja võrreldamatut edu! Me oleme väga õnnelikud võimaluse üle tuuritada ümber maakera ja rokkida tohutu hulga rahva ees igal nädalavahetusel,"tunnistas karismaatiline laulja Tony T. rõõmuga.

Edasi kaasati meeskonda produtsent Andres Ballinas, kes samuti kirjutanud lugusid Cascadale ning R.I.O. repertuaar mitmekesistus veelgi. Mais 2009 andsid nad välja "After the Love", suviste rütmidega maitseka singli, mis levis Euroopast hullutava tulena üle maailma. Järgnes singel "Serenade" ja edukas album "Shine On", mis ilmus 2010 aasta alguses.

Yanou, Manian ja Tony T. arendavad nende tüüpilist reggae-house stiili pidevalt ning ümberkujundatud heli peegeldus järgmisel singlil "Hot Girl", mis ilmus augustis 2010. See paistis võrdselt silma oma joovastava ja meeldejääva vokaali, massivse taustarütmi ning uute tantsu-pop-ja r'n'b-mõjutustega.

2011 aastal tulid singlid ja videod “Like I Love You“, “Miss Sunshine“ ning septembris “Turn This Club Around“ ja novembri lõpus “Animal“. Kahel viimasel lööb kaasa ameeriklasest r&b ja hip-hop artist Alex "U-Jean”.

02.detsembril 2011 ilmus Kontor Recordsilt R.I.O. teine album “Turn This Club Around“. Plaadil kõlab kokku 20 lugu, millest osa kattub esimese plaadi materjaliga ning on seitse uut lugu, lisaks tähtsamate singlite remiksid.

Sellelt albumilt tuli 18.mail 2012 Saksamaal suvine digisingel "Party Shaker" koos ameeriklasega Nicco ning 27.juulil 2012 "Summer Jam" featuring U-Jean.

15.märtsil 2013 avaldati EP ja video "Living in Stereo", mille originaalile lisasid remiksid Steve Modana ja Money G.

23.juunil 2014 ilmus singel R.I.O. feat. U-Jean "One In A Million". mis kõlab ka saksa DJ-de kogumikul "Kontor Top Of The Clubs Vol. 63".

2015 aastal on välja antud kolm singlit - "Thinking Of You", "Sun Is Up" (feat. U-Jean) ja "Cheers To The Club" (feat. U-Jean).

17.märtsil 2017 tuli Kontor Recordsilt välja R.I.O. uus singel "Headlong".

4.augustil 2017 üllatasid R.I.O & Vengaboys ühise singliga "The Sign".

Faktid

DJ Yanou - Yann Peifer – s.06.03.1974
DJ Manian - Manuel Reuter – s.07.07.1978
Tony T. - Neal Antone Dyer – s.1971

Muud huvitavat