Marilyn Jurman

Marilyn Jurmani pisitütar sündis 2017 aasta aprillikuus. Vanemad on tütrele pannud nimeks Rumi, mis on populaarne Jaapanis. Tähendab see ilu ja elu voolavust.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.11.2012 - 11:03
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.05.2017 - 16:52
Eesti artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Marilyn Jurman on tuntud eelkõige näitlejana, kuid kirjutanud laule erinevate koosseisude jaoks (Mantra Gora, Lyyn, Forthee). Jurman on lõpetanud 2009.aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 7.lennu näitlejana ja teinud kaasa muusikalides: "Võlur OZ", "Nukitsamees", "High School Musical", VAT Teatri lavastuses "Tarbetud inimesed". Ta osales Kanal2 saates "Tähed jääl" aastal 2012, tantsupartneriks Aleksei Trohlev.

2004.a. kevadel istusid kaks hipitüdrukut Marilyn ja Elerin kokku ja hakkasid algelistele kitarriviisidele oma sõnadega laule looma. “Kutsusime end Mantraks, kuna tegime loitsusarnaseid laule“, meenutas Marilyn. Asjal oli jumet ning kui neile lisandusid kaks kitarristi (Tõnis Arjus ja Eerik Kändler) ja trummar (Paula Help), pääses helikeeles rohkem esile tunnetuslik lähenemine. Noorte ja kartmatute meeltega muusikute esimeseks etteasteks sai noorte bändide konkurss, millelt võideti esimene koht. Järgnes tormiline aasta rohkete esinemistega. 2005.a. valmis bändi esimene singel "Haldjatants", mis püsis nädalaid R2 Top 20s ja sellele valmis ka video, aga paraku katkes samal ajal bändi tegevus õpingute tõttu.

Aastal 2010 otsustati punt uuesti kokku ajada ja esineti 2010. aasta Viru Folgil. Mantra Gora koosseisus olid lauljannad Elerin Velling ja Marilyn Jurman, kitarristid Eerik Kändler ja Karl Kanter ning basskitarrist Siim Usin ja trummar Peep Kallas. 21. septembril 2011 esitles Mantra Gora oma kauaoodatud ja kodukootud 10-loolist stuudioalbumit "Haldjatants", mille nimilugu on salvestatud aastal 2005. Vanemad lood, mille kaasautoriks Tõnis Arjus, olid plaadil "Muinasjutt", "Lillekülv", "Sina" ja "Hiied nutavad". Plaat sai väga sooja vastuvõtu osaliseks.

19.märtsil 2012 tuli Mantra Gora välja singliga “Kevad”. "Laul räägib armumisest, armastusest ja sellest, kuidas kaks inimest tahavad ennast üleni teineteisele anda," rääkis Marilyn Jurman, et nende uus singel “Kevad” kannab endas vägagi kirglikku sõnumit, millega igaüks end sarnastada võib.

Aastatel 2009 kuni 2011 laulis Marilyn alternatiivroki pundis Forthee. 2011 aastal esineti ka üritusel Lelle Alternatiiv, kus meeldejäävaimaks looks oli Marilyni “See siin ei ole kodu“.

Marilyn osales konkursil Eesti Laul 2011 looga “Veel on aega“, pääsedes poolfinaali. Loo muusikavideo lõi Helene Vetik.

14.mail 2012 postitas Marilyn oma Youtube muusikavideo “This Too Shall Pass“, autoriks Steven Gute. Lugu oli esimene singel tema 2012 aasta lõpus ilmunud debüütplaadilt “Back to Saturn“.

17.septembril 2012 ilmus uus singel "Hide & Seek". "Laul räägib peitusemängust, mida täiskasvanud inimesed tihti omavahel luba küsimata mängivad," iseloomustab Marilyn ise oma lugu.

Marilyn: “Olen asunud endale isikliku muusikakeele otsingutele. Olles ise suur trip-hopi ja ambient muusika austaja, siis ongi minu detsembris ilmuva plaadi lugudes palju mõjutusi näiteks Massive Attackist kuni Didoni. Ma kirjutan enamus oma esitatud lugudest alati ise, kuna leian, et see mis mul on Teile pakkuda on eelkõige minu enda mõtted ja emotsioonid. Koostöös Karl Kanteri ja teiste erinevate muusikutega on sündinud lood, mille eesmärk on anda Teile võimalus leida muusika näol endale sõber ja toetaja“.

20.novembril 2012 avaldas Marilyn Youtubeis muusikavideo loole "Hide & Seek", mille autoriteks Triin Randver ja Margus Karu.

17.detsembril 2012 avaldas Marilyn oma soundcloud lehel loo "Moving To Mmm", mis osaleb konkursil Eesti laul 2013.

Album “Back to Saturn“ saabus müügile 20.detsembril 2012 ning sisaldab 10 lugu. 7.veebruaril 2013 toimus Rock Cafes plaadiesitluskontsert.

18.märtsil 2013 avaldas Marilyn uue singli "Back To Saturn", mis räägib otsusest olla õnnelik. Loo video filmiti Los Angelesis, režissöör Steven Gute ning esmaesitlus toimus 27.mail.

Marilyn Jurman tuli 1.septembril 2013 välja uue muusikavideoga "I Would Really Like To Be A Cat".

Marilyn kirjutas sõnad duo Nion loole "Tiibade jõud", mis räägib suhetest ja positiivsusest. Raadiosingel ilmus 14.oktoobril 2013.

13.veebruaril 2014 avaldati sõbrapäevaks Nion muusikavideo "Muud Pole Vaja (Valentine's Day Special Video)", mille suudlemisstseenid valis välja Marilyn Jurman.

19.märtsil 2014 avaldas Marilyn singli "Goodbye", mille video filmiti reisil Californias koos lauljatar Tuuli Randiga. Lugu räägib sellest, kuidas vahel, kui on näha, et see mis ees ootab tirib vaid põhja, tuleb teha kannapööre ja minna teises suunas.

2015 aastal sai Marilynist ametlikult joogaõpetaja.

2015 aasta suvel kirjutati Eesti Laulu tarbeks “Olen teel” koos muusikutega Peter Põder ja Liis-Marii Vendt. Muusikavideo valmis koos graafilise disaineri Janno Saftiga Nepaalis. “Kuna lugu räägib sellest, kuidas vahel selleks, et saaks liikuda edasi, peab astuma sammukese tagasi ja tegema rahu minevikuga, siis tundus õige teha video just seal, kus ma parasjagu tegelen nende sammude edasi ja tagasi astumisega,” rääkis Marilyn.

Marilyn Jurman, Peter Põder ja Liis-Marii Vendt andsid kontserdid kohvikus Õu (16. juunil) ja kohvikus Lyon (18. juunil). Järgnevalt sai kolmikut näha 2.juulil Muhus festivalil Juu Jääb, kus tuli esitusele eesti keelne omalooming kui ka aranžeeringud Inese, Trafficu, Epp Kõivu, Dagö, Hu? ja teiste loomingust.

2016 aasta sügisest sai Marilyn Jurmanist Tallinna Ülikoolis psühholoogiatudeng. “Psühholoogia on mind alati kütkestanud, kuna mingil määral tegelen sellega igapäevaselt,” põhjendab ta erialavalikut. “Nii näitlemises, kus on vaja süüvida erinevate tegelaste hingeellu, kui ka joogas, kus keskendun inimese individuaalsele tervislikkusele ja meelerahu leidmisele.” Ka muusika kirjutamisel on Marilyni sõnul psühholoogial suur osa, kus lauljatar tahab, et laulude sõnum toetaks inimest.

Marilyn Jurmani pisitütar sündis 2017 aasta aprillikuus. Vanemad on tütrele pannud nimeks Rumi, mis on populaarne Jaapanis. Tähendab see ilu ja elu voolavust.

Faktid

Sündinud 11. detsembril 1985 Tallinnas
Pikkus: 160 cm
Jala nr: 37
Ütleb: Hoia ilu

Bänd:
Karl Kanter - kitarrid, klahvpillid
Siim Usin - basskitarr
Peep Kallas: trummid
Mari Ronimois: taustalaul

Muud huvitavat

Seotud videod

Marilyn Jurman - Olen Teel
Marilyn Jurman - Olen Teel

Artist: Marilyn Jurman

Lugu: Olen Teel

Aasta: 2016

Režissöör: Janno Saft ja Marilyn Jurman

Marilyn Jurman - I Would Really Like To Be a Cat
Marilyn Jurman - I Would Really Like To Be a Cat

Artist: Marilyn Jurman

Lugu: I Would Really Like To Be a Cat

Album: Back to Saturn

Aasta: 2013

Režissöör: Marilyn Jurman & Steven Gute

Marilyn Jurman - Back To Saturn
Marilyn Jurman - Back To Saturn

Artist: Marilyn Jurman

Lugu: Back To Saturn

Album: Back To Saturn

Aasta: 2013

Režissöör: Steven Gute

Marilyn Jurman - This Too Shall Pass
Marilyn Jurman - This Too Shall Pass

Artist: Marilyn Jurman

Lugu: This Too Shall Pass

Album: Back to Saturn

Aasta: 2012

Režissöör: Steven Gute