Badass Yuki

19.juulil 2015 astus Badass Yuki üles Positivus Festivalil Tallinn Music Weeki/Palladiumi laval.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.03.2014 - 01:29
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.07.2015 - 14:52
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Badass Yuki kombineerib oma kõlamaastikesse psühhedeeliat ja punki, sulatades sellest kokku meeldejäävaid, kohati ka mürarikkaid popoopuseid.

Badass Yuki alustas oma tegevust 2008. aasta mais Luxembourgis. Lihtsalt läks nii, et vanemate töökohavalikud tegid toona 16-aastastest tartlasest Mart Avist ja tallinlasest Paul Sildist klassivennad Luxembourgi Euroopa koolis. "Tegime rohkem eksperimentaalsemat värki. Helieksperimendid. Mõne aja pärast võtsid nad kindlama kuju. Tekkisid laulud," meenutasid poisid. Esimene singel oli 2008 aastal "Karma Conflict".

Kui Mart Eestisse tagasi kolis, jäi Paul Luxembourgi. Kokku saadi vaid koolivaheaegadel kolm päeva, lindistati muusikat. Mart krutib rütmi, Paul mängib kitarri. 2009 kevadel katsetati demoga kõigepealt muusikafoorumis Rada7.ee ning saadi positiivset vastukaja. Demoga võideti garaažibändide konkursi “Coca-Cola Soundwave powered by MTV”, mille peaauhinnaks oli video tegemine. "Huvitavad olid ja eristusid. Hea vokaal, head taustad, julged sound’id. Veidi meenutas Becki, mis mulle väga meeldib (vokaal mitte), aga kogu see lo-fi puude," selgitas žüriiliige Madis Aesma (Ans. Andur, Köök), mis teda Badass Yuki juures võlus.

Kontsertide andmise mõte tundus poistele võõras kuni esimese esinemiseni 16.juulil 2009 Von Krahlis. 22.märtsil 2010 valmis Allfilmilt Coca-Cola Soundwave toel esimene muusikavideo loole "Changeling". Režissööriks oli Heleri Saarik. Video püsis nädalaid ETV2 edetabeli "Eesti top 7" tipus. 27.märtsil 2010 esineti Rockstarsis Tallinn Music Weekil, kus esmakordselt oli kasvatud trummar Aigar Valsi toel trioks ning kui Paul suvel Eestis oli, asuti plaati salvestama.

Aigar Imperaator Vals on pärit Kagu-Eestist Ahjalt ning on tuntud kitarristi ja helilooja Argo Valsi noorem vend. Aigar sai oma esimese trummikomplekti jõuludeks ning kuna tekkis huvi, läks ta Põlvasse trummimängu õppima. Aigar orgunnib oma sünnikodus Kullaaugu muusikafestivali, kus kaks päeva täidavad lava eesti indiepopi suured ning väikesed kuulsused. Aigar tegeleb filmide montaažirežissöörina.

23.veebruaril 2011 ilmus Vaiko Epliku leibeli Mortimer Snerd Records alt debüütalbum "Black Apple Trip", millel 12 lugu tunnipikkust kuulamist. Albumi märksõnadeks olid süsimustad õunad, nonsens-sõnasupid, neoontuled ja lendavad autod. Plaat oli Eesti Ekspressi Areeni 2011 aasta albumite edetabelis 10. kohal. "Badass Yuki kuttidel on küll kitsad püksid, aga see ei takista neid võtmast indikitarre ning liimida sinna külge naksuvaid tantsubiite ja peadpööritavat happepoppi. Näiliselt lohakas ja must, “halva” saundiga produtseering; distantseeritud, närvilised ja pingul vokaalid, mis kord kaeblevad, kord hooplevad; teravalt kriipivad analoogsurinad ja -sisinad täidavad debüütalbumi sellisest energiast, mille puhul pole tähtis, on see positiivne või negatiivne. See on elekter ja särtsu saad sa igal juhul."

25.märtsil 2011 oaleti TMW raames kontserdil Mustpeade Majas. 5.aprillil 2011 sai valmis teine video loole "Fiji", mis tehti oma jõududega. 15.juulil astus bänd üles Positivus 2011 festivalil Lätis. 7.septembril soojendati Von Krahlis legendaarse Happy Mondaysi liiget Mark Berry’t.

Mart Avi & Paul Sild tegid koos Tapa poisi Felix Bondareviga projekti Stones & Holes ning 2011 sügisel anti välja viie looga EP.

27.märts 2012 tuli Badass Yuki kahe looga netisingel "Cherry Tree Bonanza", kus lisaks nimiloole kõlas instrumentaal "White Glove Theme". Kõlalt oli see debüütalbumist küllaltki erinev. Edasi võeti live-esinemistes paus.

2012 juulist kuulub Paul Sild ansambli Tallinn Daggers live-bändi.

2013 aasta veebruaris tuli Mart Avi 10 looga ise kirjutatud, sisse mängitud, produtseeritud album “After Hours” (väljaandjaks kohalik plaadifirma Pudru Kuul). Lisaks teevad Mart Avi ja Ajukaja (Raul Saaremetsa house-muusika alias) muusikat, mille üks pool on sügav elektrooniline house’i-nätakas, teine aga hingestatud ballaad. Siin projektis osaleb Mart laulja ja sõnadekirjutajana.

6.juulil 2013 leidis festivalil Schilling aset uute lugude esimene suurem tutvustamine. Üheks neist oli tasuta allalaetav "Cracker Jack". 9.augustil 2013 esineti Vilde kohvikus Tartu Muusikanädalal.

17.jaanuaril 2014 esitlesid Aigar Vals ja Mart Avi muusikavideot "America", mis püsib viiendat nädalat ETV2 edetabelis "Eesti top 7".

28.märtsil 2014 esineti Tallinn Music Week raames Von Krahlis.

2014 aprillis ilmuda ähvardava teise kauamängiva tunnusmärkideks on uue laine polituuriga kaetud tihked rütmiskeemid, bändi loomemootori Mart Avi uusmaneristlik bariton ning ühtaegu retrospektiivsed ja tulevikunostalgilised popvinjetid. "Open Your Eyes To The Landmass" sisaldab 10 lugu kogupikkusega 40 minutit. Plaadifirma Pudru Kuul annab Badass Yuki albumit välja sada eksemplari vinüülis.

Plaadi esitluskontsert toimus Tallinna klubis Ulme 19.aprillil 2014 sündmusel "NYC Mutant Disco Live".

29.augustil 2014 esines bänd taas klubis Ulme. Seoses trummar Aigar Valsi algavate õpingutega Saksamaal jäi esinemine pikaks ajaks Badass Yuki viimaseks ülesastumiseks Eestis.

19.juulil 2015 astus Badass Yuki üles Positivus Festivalil Tallinn Music Weeki/Palladiumi laval.

Faktid

Mart Avi - elektroonika, vokaal, helirežii – sündinud 27.septembril 1991 Tartus
Paul Sild - kitarr, heliefektid – sündinud 31.detsembril 1991 Tallinnas
Aigar Vals – trummid, löökriistad

Muud huvitavat

Seotud videod

Badass Yuki - America
Badass Yuki - America

Artist: Badass Yuki

Lugu: America

Aasta: 2014

Režissöör: Aigar Vals, Mart Avi