nublu

27.septembril esines nublu Noblessneri valukojas. Artisti esindaja Kaarel Sein ütles, et edukas suvi ja Eesti suurimad festivalilavad peaesinejana on nüüdseks selja taga ja kontsert Noblessneri valukojas oli maitsekas punkt suvisele hooajale.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.07.2014 - 11:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.09.2019 - 14:10
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

nublu on eesti räppar, kelle tähelend sai alguse SoundCloudi üles riputatud lugudest, mis levisid muusikasõprade seas kulutulena ning on tänaseks erinevates muusikaplatvormides kogunud kokku miljoneid kuulamisi. Mõminaräppariks tituleeritud artisti on kirjeldatud kui osavat poeeti, kes räägib enda loomingus elust, olust ja suhetest lihtsalt ja ilustamata, just nii, nagu need on. Vürtsi lisavad paras kogus eneseirooniat ning lüürikasse peidetud kalambuurid. Etteastumistel erinevate outfit’ide ja veidrate näokatetega üllatav räppar on avastanud hea loo saladuse ning oskab sest viimast võtta.

Nublu lasi 2017. aasta suvel välja madala kvaliteediga, ent väga kaasahaarava debüütloo “Tydrukud”. Sellele järgnesid suvelugu “Puhkus” ja anti-armastusest pajatav “Issi” ning “kassipulma aftekas”. Oma pehmemat poolt näitas ta koos Kawasaki Papiga loos “Arrrmastan”. Veebruaris 2018 tuli välja “Droonid”, mida kuulates võib oletada, et sedapuhku on juttu kontrollifriigist tüdruksõbrast.

30.mail 2018 sai valmis lugu “Mina ka” feat. Reket ning 2.augustil “Öölaps!”.

31.augusti õhtul laadis nublu YouTube’i üles lüürikavideo palale “2 Quick Start”. Video autor on Henry Parelo. 23. septembril laadis populaarne mõminaräppar nublu YouTube’i üles pala pealkirjaga “Kloogarannas”, mis tehtud Curly Stringsi hittloo “Kauges külas” viisile.

12.oktoobril avaldas lauljatar Lenna Kuurmaa koos nubluga loo “Keeruta”. Esimese suurema soolokontserdi andis nublu 13. oktoobril Kultuurikatlas ning 7. detsembril taasavatud Tartu Kammivabriku tehasehoones. Lisaks jõudis ta 16.novembril välja anda loo “tmt (tujud mitte tunded)”.

Jaanuaris 2019 toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2019 galal võitis nublu aasta meesartisti auhinna ja reketiga koos tehtud singliga “Mina ka” aasta parima loo preemia. Juba 30.jaanuaril tuli välja järgmine lugu “vigla show” ning paari päeva pärast koos räpipundiga 5miinust ja Pluutoga ühine pala “Tsirkus”. Pluutoga koos ilmus märtsis ka järgmine lugu pealkirjaga “Mesimagus”.

11. aprillil laadis nublu ühes animeeritud pildiga Youtube uue loo “muusikakool”. Salapärasest, viiulit mängivast neiust kõneleva loo arranžeeris ja masterdas Jozels (Joosep Järvesaar) ning muusikavideo ja singli kaanetöö autor on Josh Twist (Aarto Hiiemaa). 14. juunil tuli nublu välja uue looga “Rotterdam”, milleks inspiratsioon tuli ansambli Kukerpillid samanimelisest laulust. 20.juunil tuli 5Miinust välja looga “(Ei ole) aluspükse”, kus lõi kaasa ka nublu.

Nublu esines 23. juunil Pühajärve Jaanitulel ja 18. juulil festivalil Beach Grind. nublu taustajõud laval on Edgar Kurgs ehk DJ QRX.

7. augustil tuli väla nublu esimene muusikavideo loole “für Oksana”. Narvas ja Ida-Virumaal filmitud video režissöör oli Marta Vaarik. Kakskeelses loos vastutab venekeelsete riimide eest Gameboy Tetris ehk 5miinust räppar Pavel P. Loo produtseeris Fabry el Androide ning miksis ja masterdas Ago Teppand.

9.augustil esines nublu Tallinna Lauluväljakul Wagwan Festivalil ning 11.augusti öösel peaesinejana Elvas Eesti Hip-Hop Festivalil 2019. 20.septembri keskööl esines nublu festivalil Station Narva.

27.septembril esines nublu Noblessneri valukojas. Artisti esindaja Kaarel Sein ütles, et edukas suvi ja Eesti suurimad festivalilavad peaesinejana on nüüdseks selja taga ja kontsert Noblessneri valukojas oli maitsekas punkt suvisele hooajale.

Faktid

Lavanimi: nublu
Kodanikunimi: Markkus Pulk
Sündinud: 26. juunil 1996

nublu taustajõud: DJ QRX
Kodanikunimi: Edgar Kurgs
Sündinud: 01. august 1995

Artisti esindaja Kaarel Sein

Muud huvitavat

Seotud videod

nublu x gameboy tetris - für Oksana
nublu x gameboy tetris - für Oksana

Artist: nublu x gameboy tetris

Lugu: für Oksana

Aasta: 2019

Režissöör: Marta Vaarik