Beyond Beyond

Eesti Laul 2018 finaalis Saku Suurhallis 3.märtsil osales Karl Kristjan Kingi & Karl Killing feat. Wateva looga “Young”. Lugu avalikustati 20.detsembril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.07.2014 - 11:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.03.2018 - 22:45
Eesti artist, Ansambel, Pop

Beyond Beyond on 2015. aastal Star Managementi loodud projekt, kelle manageriks on Grete Riim ning produtsentideks Stig Rästa, Vallo Kikas ja Fred Krieger. Tegu on neljast noormehest koosneva bändiga, kuhu kuuluvad Frank Pintsaar, Frederik Küüts, Karl Killing ja Gevin Niglas. Bändi autorilooming mõjub olenemata nende noorest east küpse ja professionaalsena. Noorte muusikute loomingust leiab nii indie, hip-hopi, elektroonilise tantsumuusika, jazzi kui ka klassikalise muusika sugemeid, mille kaasaegne puudutus ei jäta külmaks ühegi muusikastiili eelistajaid.

Beyond Beyondi ainus eesmärk ei ole toota raadiohitte, vaid tegu on kirglike muusikutega, kelle aina edasiarenev looming on üüratu teotahte ning andumuse vili. "Nad on kasvanud maast madalast juba YouTube’iga. Inglise keel on noortel suus ilma igasuguse aktsendita, ei ole valus kuulata. Nad on õppinud ja kuulanud nii palju muusikat, et see areng on hoopis midagi teist kui mu enda ajal. Seda laulumaterjali ja neid noori tuleb varsti väga palju peale," usub produtsent Stig Rästa. Beyond Beyondi hoiti pool aastat vaka all ning avalikkuse ette tuldi 2016 aasta aprilli lõpus.

5.mail 2016 anti välja esimene singel “So Alive”, mis müügil nii Spotifys kui iTunes. Loo kirjutasid bändiliikmed ise. Tegu on positiivsusest pakatava looga nagu seda on bändiliikmed isegi. "Suurtest tunnetest inspireeritud lüürika toob tagasi mälestusi, jättes ruumi uutele unistustele,” kirjeldas üks laulu autoritest. Loo sõnad, meloodia ja üldine vibe tervikuna kutsub kuulajat elama hetkes ja võtta elu just sellisena, nagu see on.

12.mail Youtube’is avaldatud “So Alive” muusikavideo valmis Vares Filmis. Positiivsusest pakatava video autoriteks olid Mart Vares ja Sander Allikmäe. Lugu vallutas kõikide Eesti peamiste raadiojaamade edetabelid ning on jõudnud paljude kuulajate südametesse. Vaid mõne kuuga on Youtube-s kogutud üle 120 000 vaatamise ning Spotifys üle 100 000 kuulamise.

Beyond Beyond andis oma esimese avaliku kontserdi 3.juunil Tasku keskuses Tartus. Tegemist oli akustilise kavaga, kus esitusele tulid esitusele nii bändi avalikustamata lood kui ka kõigile teada maailmakuulsad kaverid. Tallinnas esineti esmakordselt 1.juulil Sadama Suveterrassil.

20.juulil üllatati publikut uue looga “Litte Love”. Kõik neli poissi aitasid kaasa nii sõnade kui viisi loomisele, mistõttu on laulu tähendus iga liikme jaoks erinev. Kuulajad saavad ise otsustada, kuidas nad antud lugu tõlgendavad.

Beyond Beyond andis 3.novembril 2016 välja teise singli "I Don’t Wanna Wait", mille autoriks on Stig Rästa ning produtsendiks Vallo Kikas. Bänd on kinnitanud, et veel 2016 aasta jooksul ilmub neilt EP.

Beyond Beyond oli erikülalisena laval Karl-Erik Taukari teise albumi esitluskontsertidel 24.novembril Tallinnas Von Krahli teatris ja 26.novembril Tartus Athena Keskuses. 17.detsembril toimus ansambli Beyond Beyond vanusepiiranguta kontsert klubis Privé.

Beyond Beyond andis 1.veebruaril 2017 välja kolmanda singli “Get Used To Me”. Nagu ikka, andsid oma panuse Stig Rästa & Vallo Kikas.

Beyond Beyond astus üles 4.märtsil Saku Suurhallis nii Eesti Laul 2017 finaalshows kui ka päevases peaproovis. "Meil on bändis üks pesamuna, kelle noore ea tõttu me ise võistlema ei pääsenud. Aga me oleme rõõmsad, et olenemata sellest saame Eesti Laulu peaproovis ning finaalkontserdil üles astuda ja enda muusikat kogu Eestiga nii suurelt ja vingelt lavalt jagada," kommenteerisid Beyond Beyondi poisid.

31.märtsil esines Beyond Beyond klubis Venus Full House Agency TMW üritusel. 14.juulil esines Beyond Beyond Positivus Festivalil, Lätis Salacgrivas, täismaja ees.

25.juulil ilmus Beyond Beyond neljas inglisekeelne singel “A Little Love”, mille autorid on Gevin Niglas, Frederik Küüts, Karl Killing, Frank Pintsaar, Ago Teppand ja Sander Mölder, kellest viimased kaks ka laulu produtsendid. Loo on miksinud Romet Pott ja masterdanud Vallo Kikas.

Frederik Küüts teatas 15.novembri pärastlõunal oma Facebooki kontol, et tegi septembris ansambliga Beyond Beyond lõpparve.

Eesti Laul 2018 finaalis Saku Suurhallis 3.märtsil osales Karl Kristjan Kingi & Karl Killing feat. Wateva looga “Young”. Lugu avalikustati 20.detsembril.

Faktid

Bändi liikmed (nimi/sünnipäev):
Gevin Niglas (29.aprill 1999)
Karl Killing (11.juuli 2001)
Frank Pintsaar (10.juuli 1999)

Lahkunud:
Frederik Küüts (28.aprill 1999)

Muud huvitavat

Seotud videod

Beyond Beyond - So Alive
Beyond Beyond - So Alive

Artist: Beyond Beyond

Lugu: So Alive

Aasta: 2016

Režissöör: Sander Allikmäe