Honeyhaze

Visuaali on loole filminud ning kokku pannud foto- ja videomeister Maanus Kullamaa. Lugu saab kuulata ning tasuta alla laadida Honeyhaze Soundcloudi lehelt.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.10.2014 - 12:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.08.2016 - 19:52
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

20.juulil 2014 esines Salacgrivas Baltikumi suurimal muusikafestival Positivus noor Eesti laulja ja laulukirjutaja Margaret (Margaret Kelomees). Tema R&B-liku bassist juhitud muusika taga on kaks DJ-d ja produtsenti Bisweed (Maksim Adel) ja Shromik (Mikk Raudsepp), kelle laialdased teadmised ning kogemused teevad erinevate muusikastiilide miksimise eriti lihtsaks, jättes samas siiski alles grupile iseloomulikud tunnused. Positivus Festivali publikul oli erakordne võimalus olla üks esimesi, kes kuulis Margareti uut loomingut veel välja andmata albumilt "27".

Kolmik on üheskoos muusikat teinud ning Eestis ja välismaal veel valmimisjärgus albumilt lugusid esitanud varsti juba pea aasta jagu, on kolme muusiku sümbioos ametlikuks saanud alles nüüd. Nimelt on kolmik langetanud otsuse oma ebatraditsionaalse perekonna Honeyhaze nime alla registreerida – see on magusa, mesise glasuuriga lüürika ja bassiste biitide sulni udu harmooniline kooslus ning need kolm sõpra on võtnud oma südameasjaks ühiselt jutustada lauljatari ja lüürika autori Margareti üdini isiklikku lugu.

Enne veel, kui see jutustus helikeelses vormis albumina laiemale avalikkusele kättesaadavaks muutub, jätab Honeyhaze oma esimese jalajälje maha veidi teisiti. Kolmik avaldab austust Ühendriikide lauljatarile Robin S, kelle nüüdseks legendaarse staatuse saavutanud singel "Show Me Love" ilmus 24 aastat tagasi 13. oktoobril - suure kummardusena on Honeyhaze sellest samast palast valmis saanud kaveri.

Visuaali on loole filminud ning kokku pannud foto- ja videomeister Maanus Kullamaa. Lugu saab kuulata ning tasuta alla laadida Honeyhaze Soundcloudi lehelt.

Faktid

*Bisweed*
24.03.1993 sündinud Maksim Adel aka Bisweed tundis muusika vastu huvi juba lapsepõlves ning alustas ise muusikatreimist aastal 2006. Ta tunneb huvi paljude erinevate muusikastiilide vastu, kuid peamiseks eelistuseks on tänaseks päevaks kujunenud siiski dubstep. Tema loomingus ja dj-settides kohtub kuulaja erinevat meeleolu edasi kandvate paladega. Bisweed on mänginud nüüdseks juba paljudes klubides üle Eesti ning käinud mängimas ka Venemaal ja Lätis. Tema lugusid on avaldanud plaadifirmad nii Saksamaalt kui ka Suurbritanniast. Beatportis tuli aprillis 2014 müügile kolmelooline "Development EP".

*Shromik*
Tartus 12.04.1986 sündinud Mikk Raudsepp on üks osa bassimuusika duost Superskankers ning on erinevate nimede all, millest tuntuim Dj Broken Fingaz, muusikat teinud juba pea 15 aastat. Generaadios figureerib Mikk aga nime all Shromik ning on eetris kolmapäeviti kell 18 saates "Shromik on a mission".

*Margaret*
Kalade tähtkujus sündinud 22-aastasele Margaretile on laulmine alati meeldinud: "Eesimest korda hakkasin ma bändi tegema juba 9-10 aastaselt. Kui ma olin 13, siis ma mõtlesin, et see ongi minu unistus, mida ma kindlasti teha tahan." Margaret Kelomees on õppinud kolm aastat WAF laulukooris Maikeni käe all, võitnud mitmeid väiksemaid laulukonkursse. Margaret Kelomees sai avalikkusele tuntuks tänu Karel Kattaile, kes märkas neiut teler.TV saatejuhi konkursil. 2009 suvel valmis koostööna esimene laul "Summer Dream". Järgnesid singlid "Music Saved My Soul" ning "Cruise". Konkursil Eesti Laul 2012 osales ta nime all Cat Eye looga "Ride". 2012 oli Margareti kahele singlile edukas aasta - "Criminal" (koostöös Snowcats - Dj S.I.N and Karel Kattai) ja "Lõpmatus" (by Planeet) jõudsid R2DNB auhindade jagamisel eesti lugude TOP10s vastavalt 10ndale ning 2le kohale. 2013 aastal algas koostöö andeka dubstep'i duo Superskankers'iga ning ilmus singel Margaret ft Shromik "Fire". Sügisel tuli singel Bisweed ft Margaret "Secrets".

Muud huvitavat