Curly Strings

Curly Strings sõitis sõbrapäeval Kansas Citysse, et osaleda mainekal esitlusfestivalil Folk Alliance International ning naaseb kolmeks kontserdiks lavale - 23.02 Tartus Athenas, 03.03 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis ja 04.03 Pärnus Kultuuriklubi Tempel.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.11.2014 - 20:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2017 - 22:58
Eesti artist, Ansambel, Country

Curly Strings ehk Krussis Keeled on Eesti ansambel, kuhu kuuluvad neli head sõpra - Eeva Talsi, Villu Talsi, Jalmar Vabarna ja Taavet Niller. Neli omapärast isiksust ja head sõpra olid erinevates projektides juba aastaid koos musitseerinud, nüüd ühendati jõud ja loodi oma unistuste bändi. Selles kollektiivis ammutatakse inspiratsiooni kõigest võimalikust ning loomingu teostamisel puuduvad piirid. Villu Talsi sõnul teevad nad nii Ameerika bluegrass lugusid kui ka oma lugusid ning kõige menukamad hitid on kirjutanud Eva Talsi.

"Me saime kokku tegelikult juba 2011 aastal, kui astusime Viljandi Kultuuriakadeemiasse õppima. Meil oli kõigil huvi bluegrass muusika vastu. Meie idee oli see, et me ei taha tulla välja enne, kui meil on see asi selge ja me tegime salaja aasta aega enne proovi," rääkis bändi liige Jalmar Vabarna.

Algul mängiti instrumentaalmuusikat ent hiljem lisandus laulmine. Esimese aasta veedeti prooviruumi seinte vahel. Esimese loona valmis 4.veebruaril 2013 "Üle ilma", mille sõnad kirjutas Aapo Ilves. 30.juulil 2013 tuldi välja teise looga "Maailm heliseb", mille video lavastas Heli Luik. Aprilliks 2014 valmis 12-looline elurõõmust pakatav album "Üle ilma". Curly Stringsi plaadiesitluskontsert toimus Viljandi pärimusmuusika aidas 19.04.2014.

Loole "Kättemaks" valmis muusikavideo, mille lavastas taas Heli Luik. Muusika pärines Eeva Talsi ja sõnad Jaan Tätte sulest. Järgmiseks singliks oli 26.mail "Kauges külas", mille muusika kirjutas bändi laulja Eeva Talsi, sõnad aga luuletaja Krstiina Ehin. 11.septembril 2014 tuli soundcloudi üles lugu "Laul sõbrale".

Oktoobri lõpus käidi tuuril Belgias, kus anti ühe nädala jooksul viis kontserti.

Eeva Talsi ja Mari Jürjens olid üksteise esimesed sõbrad. Nüüd kirjutasid nad koos laulu "Teispool nurme", mis avaldati 20.detsembril 2014. "Mul oli ammu suur soov Mariga üks tore laul luua. Tahtsin meenutada neid aegu, mil Mariga koos muusikakoolis käisime ja kahekesi viiulit mängisime," rääkis Curly Stringsi laulumeister Eeva Talsi.

30.detsembril kuulutati Curly Stringsi "Kauges külas" R2 Aastahitiks. Bändi laulja Eva Talsi kinnitas otse-eetris R2-le antud intervjuus, et süda puperdas tal edetabeli viimast kümmet laulu kuulates ikka kõvasti ning ta väga lootis, et võit tuleb ikka neile.

15.jaanuaril 2015 esines bänd Nordea Kontserdimajas Eesti Muusikaauhinnad 2015 auhinnatseremoonial, kust viidi koju neli trofeed - Aasta ansambel, Aasta parim laul, Aasta debüütalbum, Aasta album.

Curly Stringsi ja Mari Jürjensi ühine kontserttuur "Kohe näha, et vanad sõbrad..." toimus 2015. aasta veebruaris viies kontserdimajas üle Eesti. Kontserdil kuulis nii Mari Jürjensi kui Curly Strings uuemaid ja vanemaid lugusid.

17.märtsil 2015 anti välja Eeti Esitajate Liidu, Eesti Autorite Ühingu ja NCB Eesti kogutud faktiliste andmete alusel popmuusikaauhind Kuldne Plaat. Curly Strings plaat "Üle ilma" võitis aasta albumi kategoorias. Ansambel võitis veel, aasta ansambli ja aasta uustulnuk auhinnad.

Tallinn Music Week raames astuti 27.märtsil üles Rock Cafes ja 28.märtsil Telliskivi 60A vaba laval. 11.juunil 2015 esinetakse kontserdisarjas Kaunid Kontserdid Käsmus 2015.

8.mail 2015 avaldasid Silver Sepp ja Curly Strings ühisloo “Mis meiega on?”. Sõnad kirjutas Kristiina Ehin ning lugu on pühendatud filmile “Supilinna Salaselts”.

15.juunil jõudis poodidesse müügile Curly Stringsi uus lühiplaat "Elumäng", millel kõlab 6 lugu. Nimilugu tuli raadiosinglina 4.juunil.

Curly Strings andis 15.juulil Tartu lauluväljakul eksklusiivse kontserdi, mille käigus salvestati muusikavideo loole “Kauges külas”. 18.juulil astuti üles Positivus Festivalil Tallinn Music Weeki/Palladiumi laval.

Curly Strings jäädvustas 1.juulil Tartumaal Tammistu mõisa küünis oma parimad palad tele-eetri jaoks. "ETV live: Curly Strings" oli eetris 20.augustil 2015. Saate režissöör oli Anna Stepanova, juhtoperaator Raul Priks, produtsendid Kadi Priske ja Mart Normet.

2.detsembril 2015 tuli bändilt singel "Muu ei loe", mis salvesatud Nashvilles. Muusikavideo salvestas Chris Ranker.

2.veebruaril 2016 tuli Curly Strings välja videoga akustilisele versioonile loost "Miraaž", mis filmiti Taavet Nilleri kodus Viljandi Vibesi sessioonil.

Curly Strings on saanud valmis muusikavideo uuele singlile “Hommik”. Klippi saab alates 1.märtsist vaadata vaid TV3 Play lehelt ning 8.märtsist YouTube’ist.

Eva Talsi sooloalbum "Vähemalt täna" ilmus luuletaja Juhan Aru tekstidele 25.märtsi 2016. Talsi ja Aru alustasid koostööd möödunud aasta augustis. Esitluskontserdid olid Tallinnas, Tartus ja Viljandis 25,26 ja 27.märtsil. Curly Strings esines Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Rock Cafe's.

5.-7. maini toimus Hollandis Euroopa suurim bluegrassfestival EWOB (European World of Bluegrass), kus Curly Strings võitis kolmest auhinnast kaks: Liz Meyeri eripreemia ning peavõit – Euroopa Bluegrassi auhind.

8.-14.augustil toimus Curly Stringsi suvetuur, kus üllatusi pakuti mitmetes erilistes paikades, näiteks Viitina järve ääres, Kirsi talu hoovis, Orjaku sadamas ja mujalgi.

2016 septembris andis Curly Stringsi Jaapanis välja ülimenuka albumi "Üle ilma". Plaadi ilmumine viis Curly Stringsi Jaapanisse esimesele bändi tutvustavale tuurile. "Meie muusika sobis hästi sinna ja neile see väga meeldis ka," kiitis Talsi, kelle sõnul on jaapanlased head kuulajad.

Curly Stringsi koosseisus ei jätka sügisest enam Jalmar Vabarna, värske liikmena hakkab bändis mängima kitarri Jaan Jaago, kes on Eeva, Villu ja Taavetiga alates 2008. aastast erinevates koosseisudes juba mänginud.

Ansambel on andnud kontserte Jaapanis ning loonud uut muusikat järgmise kauamängiva jaoks. Nüüd on aeg teha mõnedele paladele publikuproov ja loomulikult tuleb sisse õnnistada ka bändi uus kitarrist Jaan Jaago. "Oleme väga elevil, tahaks juba Jaaniga loodud uusi lugusid fännidega jagada," kommenteerib ansambli solist Eeva Talsi.

Curly Strings sõitis sõbrapäeval Kansas Citysse, et osaleda mainekal esitlusfestivalil Folk Alliance International ning naaseb kolmeks kontserdiks lavale - 23.02 Tartus Athenas, 03.03 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis ja 04.03 Pärnus Kultuuriklubi Tempel.

Faktid

Bändi kuuluvad:
Eeva Talsi (laul, viiul) - 17.12.1988
Villu Talsi (laul, mandoliin) - 28.09.1988
Taavet Niller (laul, kontrabass) - 13.07.1988
Jaan Jaago (akustiline kitarr) – 28.10.1988

Lahkunud 2016 sügisel: Jalmar Vabarna (akustiline kitarr, laul) - 17.04.1987

Muud huvitavat

Seotud videod

Curly Strings - Hommik
Curly Strings - Hommik

Artist: Curly Strings

Lugu: Hommik

Aasta: 2016

Režissöör: Tarvi Roos

Curly Strings - Kättemaks
Curly Strings - Kättemaks

Artist: Curly Strings

Lugu: Kättemaks

Album: Üle Ilma

Aasta: 2014

Režissöör: Heli Luik

Curly Strings - Maailm heliseb
Curly Strings - Maailm heliseb

Artist: Curly Strings

Lugu: Maailm heliseb

Album: Üle ilma

Aasta: 2013

Režissöör: Heli Luik