Cityflash

10.juulil 2020 esinevad Cityflash ja Laura-Ly Tallinna Lauluväljakul We Love The Millenium festivalil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.12.2014 - 10:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.10.2019 - 00:10
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

DJ Cityflash aka Meelis Eskola diskorikarjäär sai alguse juba kooliajal. "Olin 13-aastane, kui naaber mu koolipeole kaasa võttis. Sain esimese pisiku kätte ja juba paari kuu pärast tegime sõbraga oma disko. Seejärel liitus minuga veel üks algklassipidude korraldaja, tänaseks minu parim sõber DJ Sunny Dee (Mihkel Lillenthal) ning hakkasime siis ühe suure kõlari ja kahe makiga pidusid tegema," meenutab Meelis.

16-aastaselt hakkas Meelis tööle kunagises ööklubi-restoranis Raeköök (praegune Beer House), kus ta sai enda sõnul väga hea kooli. "Mõned aastad hiljem korraldasime koos Sunny Deega esimese suure peo ööklubis Dekoltee, kus esines ka tolle aja üks vingeim klubiartist Aquagen," lausub ta. Seejärel said poisid pakkumise minna Peterburi, kus toimus elektroonilise muusika üritus "Dance Planet". "Kohal oli pea 40 000 peolist. Meie esinesime pisemas saalis, kus pidutses 15 000 inimest. Aga saime koos maailmanimedega ühes ruumis olla," muheleb Meelis.

Meelis on DJna tegutsenud 2000. aasta algusest ning koos Sunny Deega esineti nime Mad-Masterz all. "Olin päris pikalt areenil DJ Melboomi nimega, kuid kuna mind seostati hardstyle muusikastiiliga, siis otsustasin oma nime ära muuta DJ Cityflash’iks ja nii-öelda otsast peale alustada," jutustab ta.

Tuntud artistide nimekiri, kellega diskor on aastate jooksul ühel üritusel üles astunud, on Meelise sõnul päris suureks paisunud. Sinna kuuluvad näiteks David Guetta, Armin van Buuren, Tiesto, Calvin Harris, Pendulum, Marcel Woods ning paljud teised. Just tänu headele kontaktidele õnnestus tal esineda Soomes 2013 ja 2014 aasta suvel Põhjamaade suurimal tantsumuusika festivalil "Weekend Festival". Produtsendina avaldas DJ Cityflash 2014. aastal lood "Going Crazy" ja "S-epik".

2015.aastal sai Cityflash lepingu Hispaania labeliga Planeta Mix Records ning tema esimest videosinglit "Summer Party" sai YouTube’ist vaadata alates 5.juunist 2016. Tantsuloos teeb kaasa itaalia lauljatar Dhany, kelle tuntumad hitid on "Every Single Day" ja "Hit My Heart" koos kollektiiviga Benassi Bros.

Järgevaks sõlmis Cityflash lepingu Saksamaa kuulsa plaadifirmaga Kontor Records. 19.mail 2017 avaldasid sakslased tema esimese tantsuloo "Don't leave me". Seda mängisid nii välismaa kui ka Eesti raadiojaamad ning selle muusikavideo on kogunud YouTube’is 1 miljon vaatamist. Lauljaks on siin loos Pärnu Ülejõe põhikooli üheksandas klassis käiv nooruke artist Laura-Ly Uussaar, kes saabus videovõtetele üsna suures teadmatuses. Üllatusena tuli Laura-Lyle tohutu aeg ja vaev, mida ühe muusikavideo tootmine nõuab. "Mulle meeldis väga see, kuidas kogu tiim koos töötas, kui toetav ja abivalmis kogu see kamp oli," rääkis neiu võtteperioodi kohta. "See andis küll sellise kogemuse, et seda tahakski tegema jääda ja see ongi asi, mida ma teha tahan."

29.märtsil 2018 esitleti Kanal 2 uudistemagasinis "Reporter" Cityflash järgmist videosinglit "Fukk The Haters", mis jõudis peale saadet ka YouTube’i. Cityflash kommentaarid: "Lugu räägib minust endast, video on kokku pandud Vita Pictura poolt ning selles on kasutatud viimase paari aasta pidude fragmente kus olen üles astunud. Ehk vaataja saab ülevaate, milline ma laval olen ja kuidas ma armastan heal peol ka ise pidutseda. Lisaks räägib lugu heitimisest ehk meie endi sisemistest deemonitest, kellest ma videos jagu saan."

Cityflash ja Laura-Ly Uussaar avalikustasid 12.aprillil 2018 uue loo "Tic Tic", millele filmiti ka muusikavideo. "Looga alustasin juba oktoobris. Alguses, nagu ikka, oli sada viisi ja mõtet ning ühel hetkel lihtsalt hakkasin mõtetes laulma "Time is short, tic-tic" – võib-olla seepärast, et tahtsin loo kiirelt ära teha, ei tea. Siis tekkiski idee teha lugu ajast," kirjeldas Eskola "Tic Tici" sündi. "Ma ei arvanud üldse, et me teeme sellele loole video, ja seda veel nii suurelt. Kõiges on süüdi United Dreams Studio eestvedaja Katrin Hinrikus, kellega me lõunastades rääkisime, et mul on uus lugu valmis ja tema ütles, et tahab muusikavideot teha. "

"Kui ma seda lugu esimest korda kuulsin, hakkas peas kohe muinasjutuline film jooksma – see oli segu Alice’i imedemaast ja Narnia lugudest, selline unistuste lugu," meenutas muusikavideo produtsent Katrin Hinrikus. "Kui hakata selle loo sõnumit kuulama, siis nii ongi elus: "tic-tic, time is short". Aeg on päriselt ka lühike. Inimesed, tehke seda, mida te armastate, mõelge välja, mida te tahate saavutada! Tehke erinevaid asju!"

Uue muusikavideo produktsiooniperiood vältas alla kahe kuu. Eskola kehastab kolme pika võttepäevaga salvestatud muusikavideos nii iseennast, miimi kui ka narri. Tantsutüdruku ja printsessi rollis olev Laura-Ly ärkab uues muusikavideos aga erinevates imelistes kohtades – seejuures ka tassi sees. "Loo sõnum käib isiklikult väga ka minu kohta – et aega on vähe ja midagi ei tohi lükata edasi, vaid kasutada kohe võimalust, kui see on antud. Tuleb teha asju, mis endale meeldivad, mitte raisata oma väärtuslikku aega enda jaoks mitte huvitavate asjade peale," ütles lauljatar ja sõnade kaasautor

7.juunil tuli välja lugu “Kriminaal”, kus osalevad DJ Cityflash, lauljad Laura-Ly Uussaar ja Indrek Ventmann ning räppar Wild Disease. 25.juulil tuli välja laulu muusikavideo, mille tegi United Dream Studios.

16.augustil esinesid Cityflash ja Laura-Ly Pärnus Weekend Festivalil.

2.novembril avaldasid Cityflash ft. Laura-Ly loo "Dreamin" muusikavideo, mille lavastasid Kirill Vlassov ja Katrin Hinrikus.

11.aprillil 2019 nägi ilmavalgust Cityflashi ja Laura-Ly uus ja väga raadiosõbralik lugu "Home", mis anti välja Saksamaa plaadifirma Mental Madness Records alt. Loole valmis ka Cityflashi ja Laura-Ly igapäevaelu kirjeldav muusikavideo.

10.juulil 2020 esinevad Cityflash ja Laura-Ly Tallinna Lauluväljakul We Love The Millenium festivalil.

Muud huvitavat

Seotud videod

Cityflash ft. Laura-Ly - Tic Tic
Cityflash ft. Laura-Ly - Tic Tic

Artist: Cityflash ft. Laura-Ly

Lugu: Tic Tic

Aasta: 2018

Režissöör: Katrin Hinrikus

Cityflash ft. Laura-Ly - Dreamin
Cityflash ft. Laura-Ly - Dreamin

Artist: Cityflash ft. Laura-Ly

Lugu: Dreamin

Aasta: 2018

Režissöör: Kirill Vlassov, Katrin Hinrikus