The White High

11.märtsil esinesid Tallinna rockiklubis F.U.B.A.R Sounds Of September, Mad Morality ja The White High.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.01.2015 - 16:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.03.2017 - 01:32
Eesti artist, Ansambel, Rock

The White High on rockbänd Tallinnast, mis tegutseb 2014. aasta algusest kui neli muusikut teineteist Tallinna Mustjõe prooviruumides leidsid ning ägeda gruuvimise käigus avastasid, et see on just see, mida nad pikka aega otsinud on. Mõeldud, tehtud!

Basskitarri hakkas soojas hoidma Margus Pärnamägi, kitarri tinistama Janek Lepik, trummide taha asus Neeme Jõe ning kirsina tordil võttis laulja raske koorma enda kanda Kaisa Holsting. Muusikat tehakse inglise keeles, sekka mõned cover-id.

5.detsembril 2014 esitleti rockiklubis Rockstop oma esmasinglit "Give it a try". Esmasinglil tegid muusikaliselt kaasa veel Martti Pajula (kitarril) ning Mikk Tivas (taustavokaal) bändist Rising Sun. Aprillis 2015 sai valmis lugu "Soundcheck".

2015 aasta suvel lisandus bändi ridadesse ka Kristjan Urvet, kes täiendab bändi kõlapilti rajude kitarri- ja klaverimeloodiatega. 31.detsembril 2015 jagati stuudios lindistatud lugu "Blackjack" ning 2016 aastal salvestatakse esikalbumit, mis tuleb välja sügisel.

2016.aasta suvel filmis bänd oma esimese muusikavideo loole "Party People", mis avaldati 15.augustil. Loo sõnade ja viisi autoriks on bändi G.O.S.H. trummar Hele-Riin Uib ning video filmis ja produtseeris entusiastlik noorte kollektiiv Megapiksel Stuudio.

25.augustil ilmus alternatiivrock bändi The White High esimene stuudioalbum “The White High”. Plaadil on 12 lugu + 1 boonuslugu. Albumi produtseeris The White High omal käel. Lood võttis üles ja mängis kokku Keijo Koppel (abistava jõuna ka Ott Evestus) Tallinnas RoundSound Stuudios. Taustavokaalid on lugudele andnud nii bändi vokalist Kaisa Holsting, kitarrist Kristjan Urvet ning ka meeldiva lisana ansambli varajasse koosseisu kuulunud trummar Hele-Riin Uib, kes nii mõnegi albumile sattunud loo viisi ja sõnade autoriks on. Plaadi kujundas aga bändi vokalist Kaisa Holsting koostöös teiste bändiliikmetega.

2.septembril esineti ETV "Terevisioonis", kõlasid lood "Give It a Try" ja "Party People".

Oma plaati esitleti 23.septembril Von Krahlis ja 24.septembril Pärnu Ööklubis Mirage ning 30.septembril Tartu klubis Rock & Roll.

11.märtsil esinesid Tallinna rockiklubis F.U.B.A.R Sounds Of September, Mad Morality ja The White High.

Faktid

Liikmed (nimi/tegevus bändis/sünnipäev):
Kaisa Holsting – vokaal – 05.02.1986
Janek Lepik – kitarr – 11.01.1974
Kristjan Urvet - kitarr & klahvpillid – 10.05.1974
Margus Pärnamägi – bass – 17.märts
Neeme Jõe – trummid – 01.05.1972

Muud huvitavat

Seotud videod

The White High - Party People
The White High - Party People

Artist: The White High

Lugu: Party People

Album: The White High

Aasta: 2016