Ingmar Gailit

10.veebruaril 2017 astusid Robert Lõvi ja Ingmar Gailiti üles Pärnus ning 17. veebruaril esinevad Rakveres.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.12.2015 - 19:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.02.2017 - 01:12
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Ingmar Gailit alustas 2008 aastal Pärnu raskemat vanakooli räppmuusikat viljelevas hiphop bändis Tarbijakaitse nime Skips all ning sinna kuulusid veel Nausea ja Mauks (Mauri Saks). Tarbijakaitsel jäi mõningaid märkimisväärseid seiku aastate jooksul seljataha, näiteks terve rida live-esinemisi, muuhulgas ka pea igal aastal Eesti Hiphop Festivalil, 2011 a. lugu "Tählepanu Tegemist on Ravimiga" Eesti esimesel ja siiani ainukesel hiphop kogumikvinüülil "Ehh Kümme" ja koostööd silmapaistvate biidimeeste ja mc'dega. 2013 aasta Tallinn Music Weekil esineti hip-hop showcase’il kohvikus Sinilind. 4.septembril 2013 avaldati loole "Pantvangla" muusikavideo, mille initsiatiiv tuli loos osaleva Põhjamaade Hirmu poolt. Skips nime all koos Chalice’iga löödi kaasa teise Pärnu räppari Pok 17.mail 2014 ilmunud albumi "Uperkuut" loos "Need õiged".

Ingmar Gailiti nime all tuli räppar 14.jaanuaril 2015 oma esimese video kaudu jõuliselt Eesti muusikamaastikule selleks, et luua oma tee mitte kedagi jäljendades. Gailiti esimene muusikavideo "Underdog" (kaasautor Marten Palu) räägib sellest, et õilsa eesmärgi poole püüeldes ei pruugi kogu tee nii õilis olla. "Kes suudab raha nimel kaotada moraalid? Mitu käiku mõtleb unistaja ette? Kui elu oleks malelaud, kas mängida pigem Jumala või Saatana vastu?" kommenteeris Gailit loo sisu.

13.mail 2015 tuli Gailiti soundclodi lugu "UFO", mis valmis koostöös legendaarse biidimeister Ottoga projektist 5LOOPS. Lugu klapib ideaalselt torssis ilmaga. Metsakutsu postitas 26.aprillil soundcloudi "Kristallid" remiksi, kus abiks võetud Ingmar Gailit, Kenito ja HVNS.

7.juunil 2015 avaldas Gailit teise singli "Kroonijuveel", kus võimsa refrääniga andis vunki juurde Avoid Dave ehk kodanikunimega Taavi Paomets ning instrumentaalse poole eest vastutas Heldur Maripuu ning saksofonimängija Carl Tuulik. Lugu oli nimepäraselt lihvitud ja meeleolukas. Räppar ulatab sõbrakäe, et julgeksime kaotuseid vastu võtta ning nendega toime tulla. Kõik kahtlevad – isegi võitjad. Igaühel on unistused ja oma tee, kus ette tulevatest takistustest aitavad üle õiged inimesed ja eneseusk.

7.septembril 2015 jõudis soundcloudi lugu "Rahu mu sees", mille tegemisele aitasid kaasa DJ Critikal ning Tanel Roovik. Loo tunnuslauseks on "Õpid armastama, oled armastatud!" Laul peaks kuulajale meelde tuletama, mis on tegelikult elus tähtis ja kuidas säilitada rahumeelset suhtumist ka kõige pingelistemal momentidel.

Avoid Dave ja räppar Ingmar Gailiti koostööst sündinud laulule "Kroonijuveel" valmis 21.detsembriks 2015 muusikavideo, mille visuaalse poole eest vastutas Royal Solutions ja selle sisu meenutab kohati hollywoodilikke rööve kujutavaid heist tüüpi filme. "Kroonijuveel" on singel Ingmar Gailiti 2016. aastal ilmuvalt debüütalbumilt "Momentum".

24.detsembril rõõmustas Gailit soundcloudi postitatud looga “Plaan B”.

26.detsembril 2015 esinesid Pok ja Ingmar Gailit Pärnu Fookuses, kus tähistati Kaarel Kose aka Kozy juhitava Raadio 2 saate Linnadžungli 20. juubelit.

4.märtsil 2016 tulid Robert Lõvi & Ingmar Gailit välja looga "Siis Räägime", kus lööb kaasa TV-saatest “Eesti otsib superstaari” tuule tiibadesse saanud mahedahäälne Jana Liisa Johannson. Koos tuuakse välja tänapäeva suhtluse eripärad ning tuletatakse meelde, et vesteldes ei tohi vaid endaga arvestada.

2.aprillil 2016 esines Ingmar Gailit Tallinn Music Week raames kohvikus Sinilind.

4.mail 2016 andis Ingmar Gailit välja seni avaldamata loo "Maailm pöörleb ka ilma sinuta", kus teeb kaasa kauni häälega naislauljatar Hannele Uutsalu. Lugu räägib sellest, kuidas mõjub suhte lõppemine mõlemale osapoolele. Enamjaolt toob see kaasa palju hingevalu, kuid tuleb meeles pidada, et elu läheb edasi. "Maailm pöörleb ka ilma sinuta" pärineb aastast 2011, kuid loo sisu on aegumatu.

10.veebruaril 2017 astusid Robert Lõvi ja Ingmar Gailiti üles Pärnus ning 17. veebruaril esinevad Rakveres.

Faktid

Nimi: Ingmar Gailit
Sünniaeg: 21.05.1989

Muud huvitavat

Seotud videod

Ingmar Gailit feat. Shaytan - Underdog
Ingmar Gailit feat. Shaytan - Underdog

Artist: Ingmar Gailit feat. Shaytan

Lugu: Underdog

Aasta: 2015

Režissöör: Marten Palu & Ingmar Gailit

Ingmar Gailiti ja Avoid Dave - Kroonijuveel
Ingmar Gailiti ja Avoid Dave - Kroonijuveel

Artist: Ingmar Gailiti ja Avoid Dave

Lugu: Kroonijuveel

Album: Momentum

Aasta: 2015

Režissöör: Raido Pedak