Emphasis

Emphasis esines 16.septembril klubis Rockstar's ülimenuka üritustesarja Girls Bite Back raames.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.01.2016 - 16:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.09.2017 - 10:17
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Progressiivse metali bänd Emphasis loodi 2010. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia vilistlaste poolt, kelleks olid Pavel Korotaev (kidra), Jekaterina Gritskova (bass) ja Vsevolod Tselepis (klahvkad). Novembris tuli juurde trummar Sergei Struts. Hakati kirjutama oma muusikat ning otsima solisti. Mais 2011 katsetas esilaulja kohta ning liitus pärast demode lindistamist bändiga legendaarse Mahavoki kitarristi ja helilooja Heini Vikmaa tütar Anet Vaikmaa. Esimene singel "Death Itself" (muusika Emphasis, sõnad Maria "Gotennacht" Orlova) ilmus 2011.a. detsembris. Peale esimest live-kontserdi lisandus 2012 alguses teine kitarrist Maksim Spiridonov.

22. novembril 2012 ilmus Emphasis'e esimene stuudio mini-album “Into Infinity”, millel kõlas 5 lugu. Esmaesitlus toimus legendaarse metal Raadio Mania eetris ning toimus Baltikumi-tuur. Plaat kogus positiivseid arvustusi Suure Lombi ja idapiiri taga. 2013. aasta septembris kaasati laul “Hopeless” saksa plaadifirma Metal Del Mundo kogumikul “Ladies First”. Järgmiseks figureeriti looga “Hopeless” rahvusvahelisel “Ladies First” metalkogumikul. Veidi enne seda oli lahkunud lauljatar Anet Vaikmaa.

4.märtsil 2013 esines Emphasis Tallinn Music Week raames klubis Tapper, kus neid esitles Hard Rock Laager. Suvel esines bänd nende kutsel Vana-Vigala laagris.

2013. aasta sügisel liitus Emphasisega särav ja andekas Georg Otsa nimelise muusikakooli vilistlane Anna “Roxanna” Ganina. Bändi stiil muutus rohkem sümfo-proge-pauermetaliks. Uue solistiga on kollektiiv andnud mitmeid kontserte kodumaal ja ka selle piiride taga, olles turneekaaslasteks soome dark metal bändile Teardown nii Baltimaades, kui ka Soomes. Järgmine singel “On the Wings of Freedom” tuli 2014. aasta aprillis.

29.novembril 2014 esitleti rokiklubi Tapper laval oma fännidele ja raske muusika austajatele oma uut kontsertkava. “Kunagi toimus meie debüüt just selle klubi laval ning nüüd oleme taas siin, uue materjali esitlusega. Meil on isegi natuke närv sees, sest vähe sellest, et repertuaar on täiesti uus ja väga keeruline oma struktuuri poolest, oleme ette valmistanud ka paar muusikalist eksperimenti. Laval liitub meiega brutaalne Vitali Ceremonial Perfectionist, ekstsentriline Dmitry Darling Freakangel ja Suicidal Romance’ist ja hurmav Maia aka Tigra Fever Heatist. ”

Emphasis kirjutas alla lepingu Itaalia plaadifirmaga Underground Symphony oma esimese täispika albumi “Revival” väljaandmiseks. Power ja sympho metalmuusikale orienteeritud leibel on koostööd teinud selliste bändidega nagu Labyrinth, Skylark, Powerquest, Shadow Of Steel, Cryonic Temple, White Skull, Doomsword ning Sabaton.

“Oleme uhked, et meie plaat on üdini “Made in Estonia”, sest selle kallal on töötanud peamiselt kohalikud tegijad. Lindistamisega ja miksimisega tegeles meie kitarrist Pavel Korotajev Kiviõlis asuvas helistuudios Stone Oil Studio. Pilte valmistas ette Tallinna fotograf Lika Nakolyshkina, bukleti kujundamisega ja küljendamisega tegeles Darius Alas stuudiost Midiankai Arts. Isegi see meremaastiku pilt mis kaunistab plaadi esikaant on tehtud Stromka rannas, ” räägivad bändi liikmed.

28.veebruaril andis bänd teada, et nende ridadest on lahkunud trummar Sergei Struts. Uueks trummariks on Stanislav Lint.

Emphasis võistles konkursi Wacken Metal Battle Estonia poolfinaalis 12.märtsil Tallinnas klubis Rockstars ent edasipääs jäi suletuks.

Emphasis digipak-formaadis plaat ilmus 15.aprillil 2016 ning see koosneb kaheksast inglisekeelsest loost. Plaadi “Revival” esitluskontsert toimus 30.aprillil 2016 Kohvikus Sinilind.

Töö teise albumi "Soul Transfer" kallal algas 2016 aasta kevadel ja augustiks sai bändi teine täispikk plaat valmis! Aktiivne koostöö Eesti džässmuusikutega lõppes bändi jaoks ootamatu tulemusega. Nõnda sisaldab plaat palju eksperimente ja kuna plaadi väljaandmine on pikk protsess siis töö veel jätkub.

Emphasis esines 16.septembril klubis Rockstar's ülimenuka üritustesarja Girls Bite Back raames.

Faktid

Liikmed (nimi/tegevus bändis/sünniaeg):
Anna Ganina aka Roxanna – vokaal - 19.12.1986
Jekaterina Gritskova – bass - 13.09.1985
Maksim Spiridonov - kitarr - 22.01.1982
Pavel Korotajev - kitarr - 15.11.1984
Vsevolod "Mr.VST" Tselepis – klahvpillid
Stanislav Lint - trummid

Endised liikmed:
Sergei Struts - trummid - 09.09.1969

Muud huvitavat