Micucu

6.augustil 2016 esines Micucu Intsikurmu festivalil Põlvas.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.03.2016 - 00:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.08.2016 - 19:08
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Micucu on instrumentaalduo koosseisus Uku Kübar (klahvpillid, trummid, perkussioon, elektroonika) ja Mick Pedaja (kitarrid, vokaal, elektroonika). Teinud eelnevalt mitmeid erinevaid bände ja projekte koduses Raplas, jõudsid kaks sõpra alles Micucus nende jaoks parima sünergiani. 29.mail 2013 sai valmis debüütsingel "Take your things".

Märtsist Maini salvestati Kaabu stuudios esimese EP lood ning “Debut EP” tuli välja 10.juulil 2014. EP-l võib kuulda põnevat elektro-akustilist kompotti meloodilisest elektroonilisest muusikast ja kergemast progerockist, mis nende endi sõnul peegeldab meid ümbritsevat keskkonda ja inimesi. Fookus on igatahes maitsekate sündihelide, osavate trummikäikude ja väljapeetud kitarrimeloodia kombol. Lisaväärtust loovad sõnadeta vokaali koorilikud arranžeeringud. Parimaks looks saab seeläbi eepiline "Run", aga ka mõneti funkiv "Disko" sisaldab huvitavaid seadeid. Vähem veenab mõnevõrra puise aktsendiga lauldud inglise keel loos "Fearless Tree".

2.augustil esines Micucu mainet koguval Intsikurmu festivalil. Novembris andis Micucu mini-tuuri Raplas, Tartus, Pärnus ja Tallinnas ning 27.märtsil 2015 astuti kahel korral üles Tallinn Music Weekil. Kolme aasta jooksul olid bändis kaasa teinud Tõnis Kuusk (löökpillid), Sergei Shegurov (Bass) ja Maili Metssalu (tšello).

4.juulil 2015 oldi laval ühepäevafestivalil Schilling Kilingi-Nõmme Suveaias. Uuenenud koosseisus olid laval veel Raul Ojamaa (kitarr), Siim Avango (bass) ja Hans Kurvits (trummid). 30.septembrist kuni 4.oktoobrini saadi osa Waves Central Europe festivalist Viinis ja Bratislavas, kus lisaks olid Eestist veel Odd Hugo, Elephants From Neptune ja Würffel. Lisaks esineti külalisena draakonite plaadiesitluskontserdil Nordea Kontsertmajas, olid kontserdid koos Innersoundiga ja mitmed muud ülesastumised.

Juba 2014.a suvel alustas Mick sooloplaadi tegemisega ning valis välja viis lugu. Miku eesmärgiks muusika tegemisel on luua kuulajate kõrvadesse palju soojust ja rahu. Enamuse inspiratsioonist saab ta loodusest ja inimestest, kes teda motiveerivad. “Ärgake – EP” tuli välja 1.novembril 2014.

6. jaanuaril 2016 filmiti Viljandimaal, Hüpassaare Soomaa Rahvuspargis Mick Pedaja kirjutatud ja esitatud loo “Seis” muusikavideo. Mick pääses looga Eesti Laul 2016 finaali, mis toimus 5.märtsil Saku Suurhallis. Mick Pedaja ei ole Micucus enam tegev.

Micucu loole “Val” valmis märtsis diibim ja tumedam video ning loo avaldas 28.märtsil singlina Kaabu Records. Bändi enda sõnul tähistab loo nimi "Val" hetke, mis ei lõpe ning samuti momenti, kui lased kõigest lahti ning vabastad enda meeled. Lisaks kirjeldavad nad seda ka kui vabalangemist. "Seda tunnet on kõige parem selgitada olukorraga, kui keegi küsib sult, et mis sul mõtteis on, kuid sa vastad alati, et mitte midagi. See on ongi see moment. Val," kirjeldas bänd ühte hetkedest, mida see lugu visualiseerib.

Micucu esines 1.aprillil 2016 Tallinn Music Week raames Raadio 2 esitlusel Von Krahlis. 2.aprillil oldi laval kinos Sõprus.

6.augustil 2016 esines Micucu Intsikurmu festivalil Põlvas.

Faktid

Liikmed (nimi, sünnipäev, instumendid):
Uku Kübar (20.10.1992) - Keys, Percussion, FX
Raul Ojamaa (21.09.1989) – Guitars
Siim Avango (18.05.1989) – Bass
Hans Kurvits (24.09.1991) - Drums

Endine liige:
Mick Pedaja (07.03.1993) - Guitar, Vocals, FX

Muud huvitavat