Alan Walker

Alan Walker Different World projekt andis samanimelise singli välja 30.novembril ning 14.detsembril tuli välja lugu "Lost Control". Different World Tour 2019 alustab veebruaris.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.03.2016 - 20:16
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.12.2018 - 07:35
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

2016. aasta esimese kolme kuuga tegi peadpööritava tähelennu Norrast pärit Alan Walkeri lugu "Faded", mis oli enimmängitumate lugude hulgas igas popmuusikaraadios.

4.detsembril 2015 koos lauljatari Iselin Solheim vokaalpartiiga ilmunud singlit on müüdud rohkem kui üks miljon eksemplari ning lugu on tõusnud singlimüügitabelite kõrgeimale positsioonile Saksamaal, Prantsusmaal, Austrias, Rootsis, Norras ja Soomes.

Alan Walker on sündinud Inglismaal ent tema norrakast ema ja inglasest isa kolisid elama Norrasse Bergenisse kui Alan oli 2-aastane. EDM muusika produtseerimisega alustas noormees 14-aastasena oma kodus laptopis FruityLoopsiga. Digitaalajastul üles kasvanud Alan avastas oma huvi arvutite vastu juba varakult, arendades oma oskusi programmeerimises ja graafilises disainis. Produtsenditee sai alguse ühe nooruki teekonnast digitaalmaailma, sooviga avastada ja luua muusikat ning tänaseks on tal olemas ligi 40 lugu. Algselt avaldas Alan 2014. aastal loo "Fade", mis ilmus No Copyright Sounds alt. "Fade" saavutas suure tähelepanu arvutimängurite maailmas, kes aitasid loo levikule palju kaasa.

Singli edu tõi noormehele lepingu plaadifirmaga Sony Music Sweden ning järgmisteks avaldatud lugudeks olid "Spectre" ja "Force". Hetkel töötab Alan uue muusika loomisega ning ühtlasi on tal käsil ka keskkooli viimane aasta Norras, Bergenis. Tal on endiselt online`is palju produtsentidest ja toetajatest sõpru, kes annavad talle palju tagasisidet ja tuge, mida Alan nimetab vajalikuks ja tänuväärseks protsessiks.

Alan on salapärane kuju, kes pole seni veel ühtegi intervjuud andnud ega näidanud avalikkuses ka oma nägu. Tema muusikaski peitub suur kogus salapära ja lummust. Spotifys on "Faded" tõusnud 13 riigi enimmängitumate lugude kõrgeimale kohale, sealhulgas ka Eestis ning seda on striimitud üle 150 miljoni korra. Tallinnas, Rummus ja Paldiskis filmitud videot loole "Faded" on tänaseks Youtube'is vaadatud enam kui 82 miljonit korda.

3.juunil ilmus Alan Walkerilt singel “Sing Me to Sleep”, kus laulab taas Iselin Solheim.

Alan Walker esines 12.juunil elektroonilise muusika festivalil Summerburst Baltic Leedu pealinnas Vilniuses, Vingis pargis. 5.augustil oli ta live-laval Weekend Festival Balticul kaunis Pärnu rannas.

2.detsembril 2016 tuli Alan Walker välja järgmise singliga “Alone”, kus lauljaks Noonie Bao. Samal päeval avaldati ka muusikavideo.

7.aprillil 2017 ilmus instrumentaalsingel “Ignite”, kus lööb kaasa produtsent Kenneth Nilsen aka K-391.

Alan Walker digisingel “Tired” ilmus 19.mail. Lauljaks on Iiri artist Gavin James ning muusikavideo lavastas Alexander Halvorsen. Alan Walker esines 3.augustil 2017 Pärnu rannas Weekend Festival Balticul.

15.septembril taasilmus Alan Walkerilt lugu ''The Spectre'' koos muusikavideoga. Instrumentaalile olid seekord lisandunud vokaalid.

27.oktoobril ilmus Alan Walker uus singel “All Falls Down”. Kaasa löövad Noah Cyrus ja Digital Farm Animals.

29.märtsil 2018 esines Walker Tallinnas Kultuurikatlas.

7.mail tuli välja loo "Ignite" muusikavideo, mille uues versioonis laulavad Julie Bergan ja Seungri.

27.juulil avaldas Alan Walker uue loo "Darkside", featuring Au/Ra and Tomine Harket.

Walker oli laval Pärnus 16.augustil Weekend Festival Balticul.

31.augustil tuli välja singel ja muusikavideo loole "Sheep Relift", kus Walkeri kaaslaseks on Hiina superstaar Lay.

27.septembril tuli välja Alan Walker ja Sophia Somajo lugu "Diamond Heart". Muusikavideo autoriks oli Kristian Berg.

Alan Walker Different World projekt andis samanimelise singli välja 30.novembril ning 14.detsembril tuli välja lugu "Lost Control". Different World Tour 2019 alustab veebruaris.

Faktid

Nimi: Alan Walker
Sünniaeg: 24.august 1997
Sünnikoht: Northampton, England
Kodulinn: Bergen, Norra

Laulja: Iselin L¸ken Solheim
Sünniaeg: 20.juuni 1990
Sünnikoht: Naustdal, Norra

Muud huvitavat