Mick Pedaja

Mick Pedaja avalikustas 5.detsembril uue loo “Avaimus”, mis salvestati novembrikuus Raplas asuvas Tõnu Susi Muusikastuudios.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.10.2016 - 11:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.12.2017 - 10:27
Eesti artist, Sooloartist, New Age

Mick Pedaja on Raplast pärit muusik ja helilooja. Ta on sündinud 7.märtsil 1993. Muusika on teda saatnud terve elu. Tema muusikarajal on olnud palju erinevaid põnevaid projekte, milles ta on otsinud muusikalist väljakutset ja tavapäratut väljundit.

Micucu oli instrumentaalduo koosseisus Uku Kübar (klahvpillid, trummid, perkussioon, elektroonika) ja Mick Pedaja (kitarrid, vokaal, elektroonika). Teinud eelnevalt mitmeid erinevaid bände ja projekte koduses Raplas, jõudsid kaks sõpra alles Micucus nende jaoks parima sünergiani. 29.mail 2013 sai valmis debüütsingel "Take your things".

Märtsist Maini salvestati Kaabu stuudios esimese EP lood ning "Debut EP" tuli välja 10.juulil 2014. EP-l võib kuulda põnevat elektro-akustilist kompotti meloodilisest elektroonilisest muusikast ja kergemast progerockist, mis nende endi sõnul peegeldab meid ümbritsevat keskkonda ja inimesi. Mick Pedaja ei ole Micucus enam tegev.

Pedaja üksi loodavat muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega. Mehe enda sõnul on tema muusika inspireeritud eelkõige inimestest tema ümber, loodusest, tunnetest ja olemisest üleüldse.

Juba 2014.a suvel alustas Mick sooloplaadi tegemisega ning valis välja viis lugu. Miku eesmärgiks muusika tegemisel on luua kuulajate kõrvadesse palju soojust ja rahu. Enamuse inspiratsioonist saab ta loodusest ja inimestest, kes teda motiveerivad. "Ärgake – EP" tuli välja 1.novembril 2014.

12.detsembril 2015 avaldas Mick Pedaja enda loo "Seis", mille produtsentideks olid Raul Ojamaa ja Kostja Tsõbulevski. Laulu miksis ja masterdas José Diogo Neves. Mick pääses looga Eesti Laul 2016 finaali, mis toimus 5.märtsil Saku Suurhallis ning jäi neljandaks.

1.septembril 2016 tuli Mick välja singli "Valgeks" muusikavideoga. "Rõõm on teiega jagada uut singlit "Valgeks" sügisel ilmuvalt albumilt. Olen täna jälle kogemuse võrra rikkam. Käisime Madise, Angeelia, Getteri ning Lumeliga Viljandimaa metsades uitamas," kirjutas Mick loo tutvustuseks.

Oma debüütalbumi "Hingake" sündimiseks kogus Mick toetuse Hooandjas. Toetus kulus plaadi salvestuse, produtseerimise, miksimise & masteri tarvis. Albumit aitasid produtseerida ja lisasid oma kauni helikeele Raul Ojamaa ja Konstantin Tsõbulevski. Albumi disaini ja kunstilise poolega tegeles kunstnik Elina Kasesalu.

Plaadi olemust võib kirjeldada paeluvalt elektrooniliste, akustiliste ja atmosfääriliste elementidega. Albumil on kuulda öösel Kalamajas lindistatud lindude või elektrikappide hääli, Swedbanki automaadi helidest kokku miksitud rütme ja palju muid sounde, mis on Micku muusika loomisel köitnud. Micku on enamjaolt inspireerinud loodus, inimesed ning elulised situatsioonid ja helid tema ümber. Võib öelda, et tema muusika räägibki elust. Lood on nii instrumentaalsed kui ka eesti ja inglise keeles. Plaadil lõid kaasa mitmed Eesti muusikud. Marten Kuningas aitas seada sõnu, Mari Jürjens lisas imelist vokaali ning Kristjan Kallas vastutas perkussiooni poole pealt.

14.novembril tuli singlina välja "Home" ning Sander Allikmäe lavastatud muusikavideo jõudis Youtube'i 17.novembril.

"Hingake/Breathe" jõudis müügile 18.novembril ning esitluskontserdid toimusid 23.novembril Tallinnas Kumu auditooriumis ja 26.novembril Tartus uues Eesti Rahva Muuseumis.

Mick Pedaja esines Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagalal 26.jaanuaril Nordea Kontserdimajas. Ta võitis aasta alternatiiv/indie albumi kategoorias.

3.veebruaril 2017 astus Mick Pedaja üles Rootsi indiefolgi tähe José Gonzaleze ja The String Theory orkestri kontserdi erikülalisena.

Mick Pedaja üllitas 11.aprillil 2017 värske singli “Groundz”, mis salvestati eelmisel kuul.

2017 juunis nägi ilmavalgust Mick Pedaja uue projekti SUMRA debüütalbum "LANIAKEA". Värske kogumik sisaldab seitset elektroonilist ambientlugu, mis on põimitud erinevatest kultuuridest kerkinud viisijuppidest kui ka enda salvestatud helidest ning elektroonikast. Albumi valmimisel olid Mickule abiks Aivar Surva trompetil, Uku Kübar trummidel ning José Diogo Neves miksis ja masterdas.

Mick Pedaja ja Angeelia andsid 12.juulil 2017 välja esimese ühise loo “Alive”, mis on kirjutatud 2016. aasta sügisel ning kõneleb oma helis suuresti tänust, elus koos kulgemisest ning hingelisest põimumisest.

Mick Pedaja avalikustas 5.detsembril uue loo “Avaimus”, mis salvestati novembrikuus Raplas asuvas Tõnu Susi Muusikastuudios.

Faktid

***Haridustee: Kehtna põhikool, Rapla Ühisgümnaasium, Rapla Vesiroosi gümnaasium. Tallinna Vanalinna täiskasvanute gümnaasium

***Muusikaõpingud: Muusikaga hakkas ta tegelema seitsmeselt, lühikest aega käis Mick Kehtna lastekooris ning siis 10-aastaselt alustas Kehtna muusikakoolis kitarri õppimist. Mõni aasta hiljem viis tee Thea Paluoja juurde, kus pandi kokku neljast poisist koosnev ansambel nimega Tohohh. Mick ütleb, et on väga palju mõjutusi saanud nii Thealt kui ka neljalt kitarriõpetajalt, kes läbi aastate teda toetanud, suunanud ja aidanud on. Kõige pikemalt õpetas talle instrumenti Taavi Langi, kes praegu mängib Terminaatori ridades.

***Kitarrid: oma pille on muusikul aastate jooksul olnud kolm. Esimese isikliku kitarri sai sünnipäevakingina vanematelt. Tegemist oli musta pilliga, millele Mick kleepis suure kleepsu ning ema taskupeegli. Järgmise kitarri ostis ta pooleldi oma raha eest ja pooleldi vanemate toetusel. Kolmanda pilli soetas ta 2013. aastal ning lasi selle oma käe järgi tuunida. Helmut Hark pani kaela taha kõrgenduse, et keeled oleks kõrgemal, ning lisas helipea.

***Laulukarussell: oli 12 parema hulgas 2008 aasta finaalis

***Eesti otsib superstaari: osales saates 16-aastaselt, ta langes välja vahetult enne kümne finalistiga finaali kuhu pääsesid muuhulgas Getter Jaani, Ott Lepland ning Marten Kuningas

***Eurovisioon: Mick oli üheks kahest taustalauljast 2010. aastal Eestit Oslo Eurovisionil esindanud Robin Juhkentalile loos „Siren“

***Lemmikud Eesti artistid: Marten Kuningas, I Wear* Experiment, Vaiko Eplik ning Martin Eero Kõressaar

***Salaprojekt, mida ta sooviks ellu viia: kohtuda vaalade ja delfiinidega ning siduda nendega oma muusikat, tal on paar lugu juba valmis

Muud huvitavat

http://www.mickpedaja.com/

Fotode autorid: Laura Oks, Felix Laasme, Mart Vares, Rene Suurkaev, Ken Oja

Seotud videod

Mick Pedaja - Valgeks
Mick Pedaja - Valgeks

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Valgeks

Album: Hingake

Aasta: 2016

Režissöör: Madis Reimund

Mick Pedaja - Home
Mick Pedaja - Home

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Home

Album: Hingake / Breathe

Aasta: 2016

Režissöör: Sander Allikmäe