Dead Furies

30. juunil ja 1. juulil osaletakse Vana-Vigalas toimuval festivalil Hard Rock Laager 2017.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.12.2016 - 12:59
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.04.2017 - 13:30
Eesti artist, Ansambel, Rock

Dead Furies on rawk n' rowl grupeeringuga Tallinnast, kelleks on Ardo Fury kitarril ja vokaalil, Robert Fury bassil ning Erik Fury trummidel. Ardo on avalikkusele tuntud 2015 aasta lõpus puhkusele läinud ansamblist Tallinn Daggers ning on ka kõigi Dead Furies lugude autor.

Dead Furies sündis sinisilmsest entusiasmist mängida just enda maitse järgi nii ehedat ja energilist rock’n’rolli kui võimalik. Peavoolu ja hooajatrende trotsiv trio avaldas oma esimese singli “Listen to T. Rex” tänavu juunis. “Kui Sa oled mees ja ei tea, mida teha kohtingul siis kuula selle loo ja vanameister T. Rexi laulusõnu. You’ll be alright then!” Loo muusikavideo lavastasid Robert Kõrvits ja Birgit Suitsu ning produtseeris Henri Nõmm.

25.juulil 2016 andis bänd välja minialbumi “Devil's Musik”, kus kõlab neli lugu. Iseloomustatakse järgmist - “Devil's Musik” - ”Sedasi kirjutatakse armastuskirja. See on meie ood kuradimuusikale ehk rock’n’rollile.” - “Get Down Y’all” - ”Tants on üks parimaid eneseväljendusviise ning tantsupõrand hingerahu toovaks templiks. Vaatamata kohale, tujule, riietusele või sündmusele — put on your dancing shoes!” - “You’re So Money (And You Don’t Even Know It)” - ”Hetkedeks, kui oled enesesse usku kaotamas.”

2.detsembril tuldi välja singliga “Gimme Shock’”, mille näol on tegu hõlpsa, ent kaasakiskuva peohümniga. “See lugu on minu silmis nagu 1970ndate KISSi ja 1980ndate Beastie Boys’i sohilaps,” kirjeldas lugu bändi solist Ardo Fury ning lisas, et tema jaoks mõjub lugu energialaenguna, mis peletab kehast ja vaimust igasuguse väsimuse.

4.jaanuaril avaldati loo "C'mon C'mon" muusikavideo, mille tegi Birgit Suitsu ja osatäitjaks oli Henessi Schmidt. 20.jaanuaril ilmus bändi esimene kauamängiv “No Talkin’ All Action”, kus kõlab 12 lugu.

30. juunil ja 1. juulil osaletakse Vana-Vigalas toimuval festivalil Hard Rock Laager 2017.

Faktid

Dead Furies koosseis:
Ardo Fury (Kivi) kitarril ja vokaalil
Robert Fury (Kõrvits) bassil ja taustavokaalidel
Erik Fury (Weiland) trummidel

Muud huvitavat