The Notes

The Notes esines 11.novembril Kultuurikatlas Noortebänd 2017 finaalgalal.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.01.2017 - 11:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.11.2017 - 23:07
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

The Notes on Raplast pärit kolmeliikmeline indie-folk ansambel, mis sai alguse Rapla Ühisgümnaasiumi päevist, kui noored koos Mitte-Riinimanda kooris laulsid. Kõik liikmed mängivad akustilist kitarri ning laulavad, nende muusikat iseloomustavad keerukad mitmehäälsed harmooniad ning innovatiivsus. Bändiliikmete sõnul teevad neid eriliseks kolmehäälsed harmooniad, nende endi vaheline sünergia ja ausus nii lugudes kui suhtumises.

Koosseisu nimi The Notes tuleneb sellest, et oma lugusid peavad nad nootidest koosnevateks märkmeteks elu kohta ning selline nimi kirjeldab neid nende endi arvates kõige paremini. Trio alustas oma tegevust 2016. aasta alguses ning lühikese tegutsemisajaga on korda saadetud päris palju. Kõige esimeseks saavutuseks oli kohaliku noortebändide konkursi "Vesiroosivisioon" võitmine, mis viis neid otse Eesti suurima bändide konkursi, Noortebänd 2016 poolfinaali. Edasi jõuti finaali, kus Sõpruse kinos esitati 28.oktoobril kolm enda kirjutatud laulu ning pälviti Noortebänd 2016 võitja ja publiku lemmiku tiitlid.

Naudi elu ja ole positiivne – see on The Notes sõnum kuulajatele. Trio liikmeteks on Markus Bachmann, Kõu Kaur ja Helar Tappo ning lugusid kirjutavad kõik koos. Kolmekesi kirjutatud laule on neil viis, lisaks mõned poolikud versioonid. 45-minutilise kava suudab The Notes aga kokku panna, tehes teiste lugudest cover-versioone. Bändi iseloomustavad hästi kolmehäälne laulmine, ausus ja vahetu suhtlemine publikuga. Kõrgemaid noote võtab Kõu, keskmisi Markus ja kõige madalamaid Helar.

The Notes on välja andnud kaks singlit: 21.juulil "Lead My Mind" ja 26.septembril "Truth", mis räägib endale kindlaks jäämisest ja enda vastu aus olemisest. Mõlemale singlile on valminud ka muusikavideo, mille loomisel oli abiks Markuse nõbu Birgit Käsper. Poisid ütlevad, et video aitab teose tervikuks teha ja laul ning video täiendavad üksteist.

2017 aastal täitus trio unistus, 24.jaanuariks sai valmis viie looga minialbum "Lead My Mind", millelt postitati soundcloudi lugu "On Aeg". EP-d salvestati Raplas Susi stuudios. Bändil on mänedžer Markus Langi, kelle olemasolu on poiste sõnul väga hea ja vajalik, sest kõik kommunikatsioonitööd teeb just tema ja nii saavad muusikud keskenduda oma loomingule.

Minialbumi esitluskontserdid toimusid 24.jaanuarist kuni 4.veebruarini Raplas, Pärnus, Tartus, Viljandis ja Tallinnas. "Kontserdid läksid iga korraga aina paremaks. Igalt kontserdilt õppisime midagi uut ja kogu tuur oli väga kasulik meie edasiseks kasvuks bändina. Oleme tänulikud kõikidele, kes nendesse kontsertidesse mingil viisil oma panuse andsid," ütlesid bändimehed.

Bändiliikmed elavad Eesti erinevates linnades, seega võib bändiproovide paikapanemine päris korralikku läbimõtlemist nõuda. Sellegipoolest on proovi tegemine noormeeste jaoks iganädalane nähtus ja bänditegemist kindlasti ei takista. Noortebändi üheks auhinnaks oli muusikavideo ning hetkel on toimumas intensiivne ideede genereerimine ja läbirääkimised ning peagi algavad muusikavideo võtted.

2016. aasta lõpus võeti nõuks teha väike kontserttuur Eestimaa lastekülades ja perekodudes. Meenutuseks tegi bänd endile särgid, mille peale lasti lastel joonistada ja kirjutada kõike meelepärast. Särkidest valmis video loole "SeeonSee", mis avaldati 18.juulil 2017.

The Notes esines 11.novembril Kultuurikatlas Noortebänd 2017 finaalgalal.

Faktid

The Notes on:
Kõu Kaur - tenor
Markus Bachmann - bariton
Helar Tappo - bass

Markus Bachmann, sündinud 16.03.1999, on Rapla Ühisgümnaasiumi 11.R klassi õpilane. Terve oma senise elu on ta elanud Raplas, väiksena Mahlamäel, nüüd Uuskülas. Kui ta 4-aastaselt nägi üht trummarit mängimas, otsustas ta minna muusikakooli löökpille õppima. Seda tegi ta seitse aastat ja lõpetas edukalt. Siis tuli muusikas väikene paus. Enda sõnul oli ta muusikakooli lõpetanud laps, kes ei olnud muusikat veel enda jaoks leidnud. Kui ta üritusel "Susi öö" nägi, kuidas noormees nimega Sander Sepp mängis kitarri, tuli muusika temani tagasi. Ta võttis kodus nurgas seisnud kitarri kätte ja hakkas õppima. "Sealt tekkis armastus kitarri vastu ja just sellise teistsuguse mängimise vastu," ütleb ta. Markus oskab mängida kitarri ja enda sõnade kohaselt miljoneid erinevaid löökpille ning klaverit. Tasapisi proovib ta ka saksofoni, kuid seda, leiab ta, veel mängimiseks nimetada ei saa. "Saaks üksi bändi ära teha küll," ütleb ta naljatades. Pärast gümnaasiumit loodab Markus jääda muusika juurde, sest see on tal hinges nii sügaval. Kui aeg otsustada jõuab lähemale, otsib ta spetsiifilisema suuna. Näiteks võiks temast saada muusikaprodutsent. "Ütleme nii, et kindlat plaani pole, aga mõte tiirleb muusika ümber," lisab ta. Markuse lemmikute hulga kuulub Eesti bänd Dagö.

Kõu Kaur on 1997 aastal sündinud Purila noormees. Oma esimesed kooliaastad käis ta Hagudi põhikoolis, siis kolis üle Rapla Ühisgümnaasiumisse. Hetkel õpib Kõu esimest aastat Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat. Muusikahuvi sai tõuke emalt, kes teda palju suunas ja ka muusikakooli utsitas minema. Juba päris väiksena võeti koos ette esimene pill õppimiseks, see oli kannel. Kõu ütleb, et kannel oli muusikaga alustamiseks hea pill, kuid ühel hetkel tüdines ta sellest. Ema soovitusel ja suunamisel läks ta muusikakooli tšellot õppima, mida tegi kokku kümme aastat. Lisaks õppis ta kõrvalt eraõpetaja käe all kitarri. Nüüd ongi Kõu rohkem pühendunud kitarrile, kannelt ja tšellot oskab ta aga endiselt. Klaveri kohta ütleb Kõu, et noodist väga mängida ei oska, aga mingeid lugusid teab. "Kui keegi näeb mind klaverit mängimas, siis võib-olla ta ütleks, et ma oskan," räägib ta. Terve oma elu, alustades kandle õppimisest, on Kõu tegelenud pärimusmuusikaga. Juba väiksena käis ta pärimusmuusika laagrites, kus tekkis esimene huvi selle vastu. Siiamaani on tal ülikoolis oma erialal olnud väga huvitav. Ta ise kuulab peamiselt rahulikku indiefolki, aga üritab kuulata ka teistsugust muusikat, et enda silmaringi laiendada. Eestis on tema lemmikud Ewert and the Two Dragons, Vaiko Eplik, Mick Pedaja ja NOEP.

Helar Tappo on samuti sündinud 1997. Rapla noormees ning kaksteist kooliaastat õppinud RÜG-is. Praegu õpib ta esimest aastat Tallinna Tehnikakõrgkoolis transpordi ja logistika erialal. Muusikaga on tal väga lähedane seos alati olnud, sest mõlemad tema vanemad on muusikakoolis õpetajad. Ema õpetab viiulit, isa löökpille. Vanemad aga Helarit pilli mängima ning muusikakooli ei pannud, huvi muusika vastu tekkis tal siis, kui hakkas õe kitarri tinistama. Õde oli ka see, kes teda Mitte-Riinimanda koori vedas. Seega muusikakoolis Helar käinud polegi. Sellele vaatamata nimetavad teised bändiliikmed teda multifunktsionaalseks, sest ta oskab kitarri, ukulelet, tamburiini, kellamängu, kõristit. Naljaga pooleks ütleb Helar, et trianglit ta mängida ei oska. Transport ja logistika oli aga Helari sõnul ainuke eriala, mis teda reaalselt huvitas ja mida ta õppida tahtis. "Ükski asi ei tõmmanud niimoodi, pigem tahtsin proovida midagi uut. Siiamaani olen rahul," üles ta. Õige pea algab eksamite aeg, siis läheb kiireks. "Aga kui tahta, siis saab hakkama," ütleb ta positiivselt meelestatuna. Helari suur lemmik on Eesti bänd Ewert and the Two Dragons.

Muud huvitavat

Seotud videod

The Notes - SeeonSee
The Notes - SeeonSee

Artist: The Notes

Lugu: SeeonSee

Aasta: 2017

The Notes - Lead My Mind
The Notes - Lead My Mind

Artist: The Notes

Lugu: Lead My Mind

Aasta: 2016

Režissöör: Birgit Käsper

The Notes - Truth
The Notes - Truth

Artist: The Notes

Lugu: Truth

Aasta: 2016

Režissöör: Birgit Käsper