Patune Pool

Patune Pool avaldab detsembris kuueloolise albumi “Kõike head”. Helikandjale jõuavad laulud “Tahan ma”, “Miks nii”, “Võta vabalt (meil on aega veel)”, “4xA”, “Playboy” (koos ansambliga Hellad Velled) ning pala “Dolce Gabbana” instrumentaal.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.03.2017 - 12:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.12.2018 - 14:18
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Tantsumuusika ansambel Patune Pool püüab panna jala tatsuma kõigil, seepärast leiabki repertuaarist nii vanu häid Eesti lugusid, 80-ndate läänehitte kui ka loomulikult iseenda poolt loodud laule. Veidi tänapäevasemalt vürtsitatud tantsupalad meelitavad jalga keerutama ja kaasa laulma ka kõige väsinumad pidulised.

Oli 2013.a kaunis päikesepaisteline suveõhtu kui ühel üritusel kohtusid Keila neiu Sünne ja Türi noormees Edvin. Peale Sünne poolt joristatud paari viisijuppi tekkis Edvinil soov luua bänd ja nii saigi omavahel kontakte jagatud. Vaid mõne aja möödudes kohtusidki nad stuudios, eesmärgiga salvestada esimene ühisprojekt, milleks oli Sünne kirjutatud laul „Pilgud“. Kuna koostöö laabus ja huumor klappis, sündiski 1.novebmbril 2013 ansambel PATUNE POOL. Alguses mõtlesid nad, et teevad väikese kõrtsibändi, millega mõned korrad kuus esinemas käia. Nüüd on Patune Pool Sünne ja Edvini töö ja elu 24/7.

Miks just selline nimi? Seda on meilt palju küsitud. Kuna oleme mõlemad teravama huumori armastajad siis nimi „Lilleke“ või „Lummus“, mida meile ka pakuti, lihtsalt ei sobinud meie temperamendiga kohe kuidagi. Midagi veidi patust oli vaja, midagi, mis tekitaks hetkega huvi. „Patune Pool“ tundus just see õige. Päeval korralik, kuid õhtul.... ;)

Enda iseloomustamiseks teatavad nad: „Muusika on meile mõlemale mitte hobi vaid pigem elustiil. Ei lähe päevagi mööda kui Edvin arvutis midagi ei sepitseks või Sünne ühtki viisijuppi ei ümiseks. Seetõttu teemegi oma tööd suure armastusega ja jagame laval Teiega seda rõõmu. Meie jaoks on kõik meie esinemised erilised, ei tea, on see juhus või tõmbame me vaid ülimalt toredaid inimesi oma ümber. Iga kord tunneme, et oleme kui sõprade keskele sattunud ja me loodame, et see ei muutu iial“.

Edvini jaoks on muusika kogu elu ning ta on meelelahutusega tegelenud kaua. 10 aastat oli diskor, käis erapidudel ja suvepäevadel. Sünne laulis 5 aastat bigbändis. Kumbki ei tunne nooti, kõike tehakse kuulmise järgi ja muusika valmib arvutis.

Kaheksa kuud pärast alustamist (2014) tuli välja teine lugu „Dolce Gabbana“, mis tegi bändi tuntuks Lõuna-Eesti kandis. Järgnesid lood „Ma tahan veel“, „Head aega“, „Tõmban su hoovi“ ning lugematul hulgal kavereid. Pärast ETV aastavahetusprogrammi 2016 aastal teati neid ka Tallinnas ja Harjumaal. Nii et televisioon tegi oma töö.

2016 aasta novembris andis Hitivabrik välja ansambli täispika albumi „Tõmban su hoovi“, kus kõlab 15 lugu. Album võitis Kuldne Plaat 2017 auhinnad kategooriates Aasta uustulnuk ja Aasta ansambel. Jaanuaris 2017 tuli välja originaallugu „4 x A“ ning kaveritest sai lausa megahitiks oktoobris 2017 avaldatud „Tahan ma“.

4.juulil tegi Patune Pool oma elu suurima ülesastumise Õllesummeri Viking Line laval. 18.-22. juulini osalesid Patune Pool, Hellad Velled ja Sinu Naine Saksamaa ansambli Saragossa Band Eesti tuuril.

8.augustil teatasid ansambli Patune pool liikmed Sünne Valtri ja Edvin Petrov, et viis aastat tegutsenud bänd lõpetab tegevuse alates 1. jaanuarist 2019. "Me leidsime ühiselt, et nüüd on aeg astuda edasi, võtta vastu uusi väljakutseid ja mina ei tea, mis elul meile veel varuks on," lausus Valtri.

13.novembril avaldati kurva alatooniga viimane kaver "Miks Nii". Sõnad kaunile loole on loomulikult kirjutanud bändiliikmed Sünne Valtri ja Edvin Petrov, ning muusika tuleb Tatjana Bulanova loost "Иди". Melanhoolse tunde tekitab ka loole tehtud video, kus näidatakse hetki bändi kuulsusrikkast ajaloost, millele tõmmatakse joon alla sel aastavahetusel.

Eesti Laul 2019 poolfinalistiks on Sünne Valtri endakirjutatud looga "I'll Do It My Way". 1.detsembril avaldatud lugu kõlab 2.veebruaril poolfinaalis Tartu ülikooli spordihoones.

Patune Pool avaldab detsembris kuueloolise albumi “Kõike head”. Helikandjale jõuavad laulud “Tahan ma”, “Miks nii”, “Võta vabalt (meil on aega veel)”, “4xA”, “Playboy” (koos ansambliga Hellad Velled) ning pala “Dolce Gabbana” instrumentaal.

Faktid

Liikmed:

Produtsent Edvin Petrov
Sündinud 07.01.1986 Paides
Muusika produtseerimisega tegelnud juba 2006. aastast
Tal on elukaaslane ja 10-aastane poeg.

Laulja Sünne Valtri
Sündinud 26.07.1982 Tallinnas
Aastatel 2009-2013 esines koos Horre Zeigeri BigBandiga. Aastatel 2009-2012 Toomapojad.
Abielus ja 13-aastane tütar.

Muud huvitavat

Seotud videod

Patune Pool - Miks nii
Patune Pool - Miks nii

Artist: Patune Pool

Lugu: Miks nii

Aasta: 2018

Synne Valtri - I'll Do It My Way
Synne Valtri - I'll Do It My Way

Artist: Synne Valtri

Lugu: I'll Do It My Way

Aasta: 2018

Patune Pool - Tahan ma
Patune Pool - Tahan ma

Artist: Patune Pool

Lugu: Tahan ma

Aasta: 2017