Ariadne

6.-17.detsembrini andsid Ariadne ja YouTuber Martti Hallik 6 kontserti ning viisid jõulutunde koos oma lemmik jõululauludega erinevatesse Eesti paikadesse.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.03.2017 - 12:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.12.2017 - 19:40
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Liina Ariadne Pedanik on sündinud 2. augustil 1998 perre, kus muusika on alati olnud tähtsal kohal. Kolmeaastaselt alustas laulmist ema Ita-Riina Pedaniku Muusikastuudios. Liina osales esimesel lauluvõistlusel nelja-aastaselt ning võitis oma vanuserühmas võistlusel Harjumaa Laululaps esimese koha. Sellest ajast peale on Liina osalenud edukalt paljudel Harjumaa lauluvõistlustel.

11-aastaselt alustas õpinguid Viimsi Muusikakoolis trompeti erialal, mis kestsid neli aastat. 2008. aastal alustas Liina näitlemist Viimsi Kooliteatris, võttes aastate jooksul osa üheksast muusikalist, millest viimane toodi lavale 2015. aastal. Samal aastal võttis Liina osa ka saatest “Eesti otsib superstaari”, soovides eelkõige esitada väljakutse iseendale, jõudes teatrivooru. Liina on varasemalt avaldanud ka mõned coverid youtube'is, mis on saanud positiivset vastukaja. Populaarseim neist on Cartooni laulude mashup, mida on videokeskkonnas vaadatud üle 34 000 korra. Ariadne lõpetab 2017 suvel Viimsi Keskkooli.

Ariadne debüütsingel “Feel Me Now”, mille autorid on Margus Piik, Tomi Rahula ja Anni Rahula, saavutas 4.märtsil 2017 Eesti Laulu finaalis 6. koha. “Feel Me Now” kohta pajatas Ariadne: “See on hästi-hästi positiivne laul. Räägib sellest, et meile on antud üks elu ja me peame seda elama täiega. Peame tegema elu enda jaoks niivõrd mugavaks, et meile endale meeldib see ja on veel parem, kui sul on veel keegi enda kõrval, kellega läbi elu lennata.” Eesti Laulu projekt täpselt sellises koosseisus oli loodud Eesti Laulu jaoks ning praeguste plaanide järgi samas koosseisus uusi projekte ei ole.

22. märtsi õhtul toimus Tallinnas, Kultuurikatlas elektroonilise muusika duo Pśr Mśdd albumi “Undefined” esitluskontsert, kus soojendusesinejaks oli Ariadne. “Publiku vastuvõtt oli väga super ning kava oli umbes 20 minutit pikk. Esitasin kahte originaallaulu, millest üks oli “Feel Me Now” ning teine oli kunagi sahtlipõhja kirjutatud laul, millel pole siiani nime. Esitasin veel ka kaks coverit ning Cartooni mashupi, millest minu laulmisetee avalikkuse ees alguse sai,” kommenteeris Ariadne.

24.märtsil võitis Ariadne SkyPluss Hommikuprogrammis võistluse Kevadcover 2017 ning sai kasutada auhinnaraha 5000€. Tagasihoidlik Ariadne tõmbas stuudios sae käima ning esitas võistlusele oma versiooni Ed Sheerani loost “Shape of You”.

31.märtsil ilmus Ariadne uus singel “Sun Comes Up”. Seda koostöös Helsingis elava noore DJ ja produtsendiga The Second Level, kelle kodanikunimi on Daniel Helenius ning kes mängib peamiselt progressive house‘i. Noormees on Eestis esinenud Weekend Festivalil ja soojendas siin 2014. aastal maailmakuulsat DJ-d David Guetta. Ariadne ja The Second Level esinesid TMW-l 2.aprilli öösel Club Hollywoodis.

24.juulil tuli välja Ariadne uus lugu “Take It Slow” koos muusikavideoga! Loo valmimisele aitasid kaasa ja selle produtseerisid Hugo Martin Maasikas ja Kris Evan Säde (Futuristik). Londonis filmitud muusikavideo valmis Martti Halliku käe all.

Ariadne laulis 25.juulil avaldatud Kaspar Kokk aka Kapa netiplaadil loos "Vanalinna õhtud".

6.-17.detsembrini andsid Ariadne ja YouTuber Martti Hallik 6 kontserti ning viisid jõulutunde koos oma lemmik jõululauludega erinevatesse Eesti paikadesse.

Faktid

Nimi: Liina Ariadne Pedanik
Sünnipäev: 2.august 1998

Muud huvitavat

Seotud videod

Ariadne - Take It Slow
Ariadne - Take It Slow

Artist: Ariadne

Lugu: Take It Slow

Aasta: 2017

Režissöör: Martti Hallik