Holy Motors

Holy Motors jagas 20.veebruaril soundcloudis uut singlit "Valley".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2018 - 09:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.02.2018 - 17:57
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Holy Motorsi nime all tegutsev Tallinna ansambel paistab silma oma melanhoolse ja psühhedeelse kõlaga, nende muusikas segunevad shoegaze ja Americana. Bändi kuuluvad laulja Eliann Tulve, kelle vanemad on kusjuures Helena ning Jan-Eik Tulve, trummar Andres Lõo, kes on tuntud nii oma soolomuusikaga kui ka bändidest Opium Flirt, Luarvik Luarvik ja Faun Racket, ning kitarristid Hendrik Tammjärv, Lauri Raus ja Gert Gutmann.

Bänd loodi 2011. aastal ent aktiivsemalt asuti tegutsema alates 2013. aastast. Nende esimesed lood jõudsid Soundcloudi 2014. aastal ning samal aastal esinesid nad ka näiteks Tallinn Music Weekil ja Schillingul, nende kõige esimene esinemine oli aga kinos Sõprus enne Jim Jarmuschi linateose "Mystery Train" seanssi. Ansambli nimi tuleneb samuti filmist - samanimelisest Leos Carax'i linateosest, mis jooksis ka Eesti kinodes.

Nad on andnud välja põrandaalust elektroonikat, psühhedeeliat ja äärealade rokkmuusikat. Ameerika indie-plaadifirma Wharf Cat alt on ilmunud kaks Holy Motorsi seitsmetollist vinüülisinglit, "Heavenly Creatures" 2015. ja "Sleeprydr" 2017. aastal.

9.veebruaril 2018 andis Wharf Cat välja Holy Motorsi esimese täispika albumi "Slow Sundown", mis on toonud nendele rohkem tähelepanu isegi välismaal kui Eestis. Tänaseks on ilmunud ka esimesed arvustused. Oluline muusikaportaal Pitchfork, kus ei ole seni ilmunud veel ühegi teise Eesti muusiku plaatide arvustused peale Arvo Pärdi ja Maria Minerva, andis plaadile 6,1 punkti 10-st, tuues välja, et "Eesti bändi debüütalbum kõlab nagu pikk ja üksildane sõit kuuvalgel ööl koos ohtra reverb'iga". AllMusic'us sai "Slow Sundown" 7 punkti 10-st ning sealne kriitik tõi välja bändi spagetivesterni kõlasid ning võrdles Holy Motorsit Mazzy Stari ja Angelo Badalamentiga. 9-loolise plaadi produtsendiks on Carson Cox ning lood salvestati Brooklynis 2017 veebruaris.

Albumi ilmumine viib Holy Motorsi ka tuurile, mille raames andsid nad 10. veebruaril kontserdi ka Von Krahlis. Edasi lähevad nad aga Varssavi, Berliini, Vilniusesse ning Krakovisse, jõudes märtsis SXSW festivalile Ameerikas. Aprillis näeb neid Eestis Tallinn Music Weekil.

Holy Motors jagas 20.veebruaril soundcloudis uut singlit "Valley".

Faktid

Koosseis (nimi/tegevus bändis/sünnipäev):
Eliann Tulve – laul - 14.01.1998
Andres Lõo – trummid - 06.07.1978
Hendrik Tammjärv – kitarr - 30.01.1990
Lauri Raus – kitarr - 28.12.1990
Gert Gutmann – kitarr - 12.09.1991

Muud huvitavat