Holy Motors

8.juunil astus Sveta Baaris üle pika aja üles hiljuti aktiivselt Euroopa tuntumaid klubisid väisanud shoegaze grupp Holy Motors ning 12.juunil toimus samas unikaalne Andres Lõo eksperimentaalne elektrooniline muusikaline etteaste.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2018 - 09:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.06.2020 - 05:43
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Holy Motorsi nime all tegutsev Tallinna ansambel paistab silma oma melanhoolse ja psühhedeelse kõlaga, nende muusikas segunevad shoegaze ja Americana. Bändi kuuluvad laulja Eliann Tulve, kelle vanemad on kusjuures Helena ning Jan-Eik Tulve, trummar Caspar Salo ning kitarristid Hendrik Tammjärv, Lauri Raus ja Gert Gutmann.

Holy Motorsi liikmed on kauaaegsed sõbrad ja enamasti Raplast pärit. "Raplas kasvamine oli aeglane ja rahulik ning seal sai palju muusikaga tegeleda. Gert käis kohalikus muusikakoolis, mina ja Caspar mängisime tema isa garaažis," meenutab Eliann.

Bänd loodi 2011. aastal ent aktiivsemalt asuti tegutsema alates 2013. aastast. Nende esimesed lood jõudsid Soundcloudi 2014. aastal ning samal aastal esinesid nad ka näiteks Tallinn Music Weekil ja Schillingul, nende kõige esimene esinemine oli aga kinos Sõprus enne Jim Jarmuschi linateose "Mystery Train" seanssi. Ansambli nimi tuleneb samuti filmist - samanimelisest Leos Carax'i linateosest, mis jooksis ka Eesti kinodes.

Nad on andnud välja põrandaalust elektroonikat, psühhedeeliat ja äärealade rokkmuusikat. Ameerika indie-plaadifirma Wharf Cat alt on ilmunud kaks Holy Motorsi seitsmetollist vinüülisinglit, "Heavenly Creatures" 2015. ja "Sleeprydr" 2017. aastal.

9.veebruaril 2018 andis Wharf Cat välja Holy Motorsi esimese täispika albumi "Slow Sundown", mis on toonud nendele rohkem tähelepanu isegi välismaal kui Eestis. Tänaseks on ilmunud ka esimesed arvustused. Oluline muusikaportaal Pitchfork, kus ei ole seni ilmunud veel ühegi teise Eesti muusiku plaatide arvustused peale Arvo Pärdi ja Maria Minerva, andis plaadile 6,1 punkti 10-st, tuues välja, et "Eesti bändi debüütalbum kõlab nagu pikk ja üksildane sõit kuuvalgel ööl koos ohtra reverb'iga". AllMusic'us sai "Slow Sundown" 7 punkti 10-st ning sealne kriitik tõi välja bändi spagetivesterni kõlasid ning võrdles Holy Motorsit Mazzy Stari ja Angelo Badalamentiga. 9-loolise plaadi produtsendiks on Carson Cox ning lood salvestati Brooklynis 2017 veebruaris.

Albumi ilmumine viib Holy Motorsi ka tuurile, mille raames andsid nad 10. veebruaril kontserdi ka Von Krahlis. Edasi mindi aga Varssavi, Berliini, Vilniusesse ning Krakovisse ning märtsis SXSW festivalile Ameerikas.

Holy Motors jagas 20.veebruaril soundcloudis uut singlit "Valley".

Holy Motors esines 6.aprillil TMW raames Von Krahlis üritusel Raadio 2 Night. Bänd võitis Telia ja Telliskivi Loomelinnaku poolt välja pandud artisti-auhinnana 1000 eurot. Holy Motors puhul hinnati nende stiilset dreampopi ja americana sulamit. Berliini muusikaagentuuri More Zvukov juht Natasha Padabed tõstis esile bändi muusikasse kätketud filmilikku ja melanhoolset laengut. Ka Tšehhi muusikaajakirja Full Moon peatoimetajat Michal Parizeki võlus Holy Motorsivõime luua erilist atmosfääri: „Shoegaze’i ja vesterni motiivid on nende jaoks vaid alguspunktid, millest nad loovad täiesti omalaadse keskkonna.“

Holy Motors esindas Eestit Hollandis mainekal Eurosonic festivalil, mis kestab 16.-19.jaanuarini 2019.

Holy Motors töötab Berliinis Ameerika psühhedeeliarokki viljelevast Brian Jonestown Massacre'ist tuntud muusiku Anton Newcombe'iga uue lühialbumi kallal. 13.märtsil jõudsid Youtube'i lood "Beast in Black" ja "Two Days Passed".

Lauri Raus ja Andres Lõo avalikustasid 31.oktoobril 2019 Bandcampis digi-EP “Hour of the Wolverine”. Kaks tumemagusat bluesi, mis sündinud kusagil hämariku ja koidu vahel, teevad kummarduse Halloweenile.

8.juunil astus Sveta Baaris üle pika aja üles hiljuti aktiivselt Euroopa tuntumaid klubisid väisanud shoegaze grupp Holy Motors ning 12.juunil toimus samas unikaalne Andres Lõo eksperimentaalne elektrooniline muusikaline etteaste.

Faktid

Koosseis (nimi/tegevus bändis/sünnipäev):
Eliann Tulve – laul - 14.01.1998
Caspar Salo – trummid - 29.08.1988
Hendrik Tammjärv – kitarr - 30.01.1990
Lauri Raus – kitarr - 28.12.1990
Gert Gutmann – kitarr - 12.09.1991

Muud huvitavat