Rozell / Stefan / Vajé

Rozell andis 17.septembril välja uue loo “No One Knows My Face" koostöös Suurbritannia produtsendi ja DJ Sebastian Peréziga. Lauljaks taas Sir Jeremy Green Los Angelesest. Rozelli sõnul peegeldab see lugu ta enda elu: "Elus on vahel raskeid hetki, kus tahaks olla lihtsalt läbipaistev, kaduda kusagile ja olla vaid iseendaga. Väga tähtis on see aeg endale leida ja ennast tundma õppida."
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.04.2018 - 18:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.09.2021 - 11:28
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Vajé on 2017. aastal alustanud elektroonilise muusika bänd, mis koosneb kahest liikmest - laulja Stefan Airapetjanist ja DJ/produtsent Hans Noormetsast. Bändinimi Vajé tähistab noormeeste päritolu – Viljandist armeenlane ja eestlane.

Vajé esimene singel võitis 3.märtsil konkursil "Eesti laul 2018" kolmanda koha. "Laura (Walk With Me)" autoriks on Karl-Ander Reismann ning 18.detsembril 2017 avaldatud muusikavideot on poole aastaga YouTube’ist vaadatud ligi pool miljonit korda.

Vajé avaldas 25.aprillil teise singli "Home", mis on valminud taas koostöös Karl-Ander Reismanniga ning mille video autor on Alari Teede. Loos kõlab taustavokaalina Stefani õde Stefania Airapetjan. Tegemist on õe-venna lapsepõlveunistusega – ühel päeval avaldada ühine laul. "Oleme väga õnnelikud, et see unistus lõpuks teoks sai."

"See laul räägib tunnetest seoses kodumaaga ja on pühendatud kõigile neile, kes elavad või on mingil eluperioodil pidanud elama kaugel oma sünnikodust," räägivad loo autorid Stefan Airapetjan ja Hans Noormets. "Video alustab ja lõpetab kaader Viljandi järve kohalt, meie sünnilinnast, mille vahele jääb ilusaid looduskaadreid igast maailmanurgast."

27.juulil esines ansambel viimast korda Võsu Rannafestival Power on the Beach. "Vajé läks laiali seepärast, et tundsime, et maad, mida avastada, on väga palju. Otsustasime nii inimeste kui ka muusikutena edasi eraldi areneda. Suhtleme siiski tihedalt ja saame ikka vennalikult läbi," kommenteerib Hans bändi laialiminekut.

Hans Noormets end sellest heidutada ei lase - tema astub nüüdsest lavale artistinimega Rozell. "Rozell tuleneb sõnast rocel, mis vanas prantsuse keeles tähendab punast. Punane aga sümboliseerib armastust, iha, enesekindlust ja tahtejõudu- Sellest ka minu esinejanimi," räägib noormees.

Rozelli 7.septembril ilmunud singel "Foolish" valmis koostöös Merilin Mälgiga. Saaremaalt pärit neiu on eestlastele tuttav saatest "Eesti otsib superstaari" viimasest hooajast. "Lugu räägib sellest, kuidas sa armudes unustad oma sõbrad ja kogu ümbruse - oled rumal, kurt ja pime. Armudes kaotad sa reaalsusetaju, fookus jääb vaid ühele inimesele. Kõik muu ununeb," kirjeldab Rozell uut singlit.

18.jaanuaril ilmus Rozell singel “Stop Living In The Past”, mis on mehe esimene täismahuline soolotöö. Ta on nii laulu autor ja produtsent kui ka esitaja. Laulmine on talle ühest ammusest hirmust üle saamine ja ehk sellepärast räägivad sõnadki sellest kui oluline on depressioonid, ärevused ja paanika endast aeg ajalt välja ajada – laulda, liikuda, tantsida. Inimene ei saa elada minevikus, sest elu on olemas olemise hetk. Loo video autoriks on Kateriine Krigul.

Eesti Laul 2019 finalistiks oli Stefan looga "Without You", mille autoriteks on Stefan Airapetjan ja Karl-Ander Reismann. 1.detsembril avaldatud lugu kõlas 16.veebruaril finaalis Saku Suurhallis.

20.veebruaril avaldasid Rozell ja Merilin Mälk uue loo "Breathing For You". Rozell sõnab, et otsustasid Meriliniga koos edasi tegutseda, sest nende esimene ühine töö sai fännidelt palju positiivset tagasisidet. "Rozell ehitab rütmidest ja helidest väljaku, kust Merilini unikaalne hääl teid lendu viib," kirjeldavad nad uut lugu. Sõnade autor Merilin ütleb, et lugu räägib suhtest, mis lõhub hinge ja ei tööta. "Õhk on kopsudest otsas ja et mitte lämbuda on vaja jõuga hingama hakata."

Stefan andis 14.juunil välja uue loo “Better Days”, mis on valminud koos briti laulukirjutajate Katie Sky ning Tara Priya Chandraga. Ta esineb 20.juulil iidses lossihoovis festivalil Rock in Haapsalu.

Rozell andis 2.augustil välja singli “10th Wonder”, mis on sündinud koostöös Laura Põldvere ja Tigran Gevorkjaniga.

18.oktoobril ilmutas Rozell koostöös Travis Danieliga uue singli “If Looks Could Kill”, kuhu on panuse andnud ka Lauri Lembinen, Stefan Airapetjan ja Kaspar Kolk. Rozell: “Lugu sai oma alguse siis, kui Vajé oli veel koos, aga erinevatel põhjustel ei jõudnud ma tulemuseni. Vokaalpartii jaoks proovisin umbes viit lauljat, kuni juhus viis kokku Atlantast pärit Travis Danieliga. Talle demo väga meeldis ja peaaegu kohe leidsime ka laulule teema: ilu, mis võib tappa.

8.novembril ilmus Stefani kolmas singel “We’ll Be Fine”. Stefani ja Karl-Ander Reismanni koostööna sündinud “We’ll Be Fine” on kergelt kantriliku astumisega poplugu, mille sõnumiks on Stefanile loomuomane ning siiras soov, et meil kõigil ikka koos oleks parem tulevik ja suur tahtmine maailma paremaks muuta. YouTube’is saab vaadata animeeritud sõnadega lüürikavideot, mille autoriks on Josh Twist. Videoklipi peategelaseks on Stefani suur lemmik ja kaaslane Panda. 8.novembril esines Stefan T1 keskuse sünnipäeval.

Stefan oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Karl-Ander Reismann ja Stefan Airapetjan kirjutatud looga "By My Side". 30.novembril avaldatud video tegi Kateriine Krigul.

Kevade suurim teleshow “Maskis laulja” jõudis 3.mail suure finaalini ning TV3 vaatajad valisid saate avahooaja võitjaks Jäära, kelleks osutus laulja Stefan.

Stefani uut lugu “Oh My God” sai kuulata eksklusiivselt raadiost Sky Plus, aga juba 18.06 tuli lugu Moonwalk alt välja ametlikult koos videoga Suvereporteris ning peale seda Spotifys ja YouTubes. Video autoriks oli Alice Aleksandridi.

17.juulil avaldas Rozelli värske loo “Critical”, mille kaasesitaja on Austraalia produtsent Kalide, oma hääle andis träkile samuti Asutraaliast pärit laulja Nick Summerfeld. Pala kaasautorite seas on veel kolmaski Austraalia artist Bianca Oechsle. Muusikavideo tuli välja 1.septembril ning samas avaldati StoneBridge remiks.

16.novembril sisenes Rozell "Critical" Kalide remiks ühes suuremas inglise jraadioaama KISS FM uue tulijana 29. kohale tabelis Music Week Club Commercial Pop Chart ning 25. kohale tabelis Music Week Club Upfront Chart.

20.novembril avaldas Stefan uue loo "Let Me Know". Pala on unikaalne, sest seisis muusiku sahtlis varsti juba kaks aastat. Nüüd on see teos koos Gevin Niglase, Karl Killingi ning produtsendi Raul Ojamaa ja Soome miksija Arttu Peljo abiga Stefani ametlikuks singliks saanud. Artisti sõnul räägib lugu suhte vormis sellest, mis tegelikult maailmas toimub, koroonast, elust üldse ja ka Armeenias toimuvast sõjast, mille lõppu ta väga ootab. Sellele on vihjed ka loo animeeritud videos, mille autoriks Josh Twist.

19.veebruaril 2021 andis Rozell välja uue loo “Fever”, milles teeb kaasa Sir Jeremy Green Los Angelesest. 20.veebruaril esines Rozell Eesti Laulu poolfinaali erikülalisena Saku Suurhallis.

2.märtsil 2021 andsid Liis Lemsalu ja Stefani välja eestikeelse ühisloo "Doomino", mis on nende endi kirjutatud. Produtseeris Vallo Kikas. Laval esineti looga 6.märtsil Eesti Laulu finaalkontserdil. Loo muusikavideo tuli välja 30.märtsil ning produtsendi Merliin Vellendi sõnul on video oma loomuselt humoorika alatooniga, mille sisse on mässitud kübeke sürrealismi: “Siin eksisteerivad koos nii loogilisus kui ka ebaloogilisus - kindlasti oleme me kõik näinud unenägusid, mille puhul me kohe ei taipagi, kas see võis juhtuda päriselt või mitte. Nii on ka video puhul oluline, et iga inimene saab lõpuks ise toimunust omad järeldused teha ja otsustada, millistes reaalsustes Liis ja Stefan seiklevad.”

Elektrooniline duo Kisma andis 7.mail välja loo "Fly Again", kus lauljana teeb kaasa Stefan Airapetjan. Lugu ilmus UK plaadifirma NoCopyrightSounds alt, kellega on duo liikmed Stig Rästa ja Vallo Kikas ka varasemalt koostööd teinud.

Stefan andis hääle elektroonilise muusika duo Wateva 1.juunil ilmunud singlile "Headlights".

Rozell andis 17.septembril välja uue loo “No One Knows My Face" koostöös Suurbritannia produtsendi ja DJ Sebastian Peréziga. Lauljaks taas Sir Jeremy Green Los Angelesest. Rozelli sõnul peegeldab see lugu ta enda elu: "Elus on vahel raskeid hetki, kus tahaks olla lihtsalt läbipaistev, kaduda kusagile ja olla vaid iseendaga. Väga tähtis on see aeg endale leida ja ennast tundma õppida."

Faktid

VAJe on:
Hans Noormets (DJ/produtsent) - sünnipäev: 14.06.1997
Stefan Airapetjan (laulja/produtsent) - sünnipäev: 24.12.1997

Stefan on varasemalt paljudel laulukonkurssidel osalenud ja mitmeid Grand Prix'sid võitnud. Ta on võitnud kolm korda Eesti Meestelaulu Seltsi nimelise konkursi (2011, 2015, 2017) ning kaks korda konkursil Solistica (2011, 2015). Samuti on ta laulnud solistina presidendi ees ETV emadepäeva kontserdil. Stefani perekond on ETV saate "Perepidu" 1. hooaja üldvõitja. Hetkel õpib ta Georg Otsa koolis laulmist Bert Pringi juhendamisel.

Hans Noormets, on DJ/produtsent, kes hääletati eelmisel aastal Eesti DJ-de Top 100 edetabelis 13. kohale ning on Weekend Festival Baltic 2017 DJ konkursi finalist.

Muud huvitavat

Seotud videod

Stefan - Oh My God
Stefan - Oh My God

Artist: Stefan

Lugu: Oh My God

Aasta: 2020

Stefan - Let me Know
Stefan - Let me Know

Artist: Stefan

Lugu: Let me Know

Aasta: 2020

Režissöör: Josh Twist

Rozell - Stop living in the past
Rozell - Stop living in the past

Artist: Rozell

Lugu: Stop living in the past

Aasta: 2019

Režissöör: Kateriine Krigul

Stefan - By My Side
Stefan - By My Side

Artist: Stefan

Lugu: By My Side

Aasta: 2019

Stefan - Without You
Stefan - Without You

Artist: Stefan

Lugu: Without You

Aasta: 2018

Vajé - Laura (Walk With Me)
Vajé - Laura (Walk With Me)

Artist: Vajé

Lugu: Laura (Walk With Me)

Aasta: 2017