Kelly Vask / Kelly’s Puzzle

10.detsembril esines Kelly Vask Jõulujazz raames kontserdiga Philly Joe's jazziklubis. Kuna kevadel jäi muusikaelu katki (teadagi, miks), võis seda kontserti pidada esimeseks päris plaadiesitluskontsertiks. Väikeste lisadega – poole aastaga oli nii mõnigi uus lugu valminud, mida kuulda sai.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.05.2018 - 22:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.12.2020 - 22:48
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Viljandi kultuuriakadeemias kokku tulnud koosseis Kelly’s Puzzle viljeleb solisti Kelly ideedest ning bändikaaslaste mõjutustest kokku pandud muusikat. Bändi terviku moodustavad kursusevennad Mart Nõmm (kontrabass, fretless-basskitarr) ja Jaan-Eerik Aardam (elektrikitarr, taustvokaal) ning kursuseõed Kelly Vask (akustiline kitarr, elektrikitarr, vokaal) ja Kristiina Ristmäe (klahvpillid, taustvokaal).

Duona alustasid Jaan ja Kelly juba 2016. aasta alguses. Ei läinud enam kaua, kui duost arenes välja esimene neljapealine koosseis, millega lood proovile panna. Koosseisu lisati hiljem juurde bändi noorim liige, järgmisel kursusel õppiv Henri Tammai (trummid). 2017. aasta suvel Saaremaal herneid nosides otsustati, et on aeg. Juba nädala pärast said sõbrad prooviruumis kokku ning kõik tundus kohe nii õige.

Kuigi tegemist on Kelly lauludega, on helikeeles tunda kõigi liikmete omapära ning just see teeb Kelly's Puzzle'i lood huvitavaks. Ühe asja ütlemiseks on ju nii mitu võimalust. Samamoodi saab üht emotsiooni muusikas esitada mitmel erineval viisil. Iga lugu on justkui osake suurest puslest - üks hetk, üks inimene, üks mõte. Nii, nagu võõrastest saavad head sõbrad või hetkest kasvab aasta, põimuvad osakesed omavahel ning moodustub tervik, mida Kelly's Puzzle läbi muusika edasi jutustab.

29.pktoobril 2017 postitas bänd soundcloudi loo "Uus päev", mis salvestatud kevadel 2017 TÜ VKA stuudios Jorge Martineze magistrikraadi lõputöö osana. Laul põhineb ühel ilusal hommikul. Suvi. Juulikuu, kui õues oli hästi palav. Ärgates oli ema pannkooke teinud, istusime terassil ja tunnetasime pere ja sõpradega kodupaiga idüllilisust.

27.veebruaril 2018 tuli bänd välja esimese ametliku singliga "Katile", mille salvestas, miksis ja masterdas taas Jorge Martinez. Lugu räägib muutustest ja sellest, kui ühel hetkel lööd ukse enda selja taga kinni ja kõik on uus. Ja selles uues tuleb kuidagi hakkama saada. Lugu esitati samal päeval ETV Terevisioonis ning lisaks kõlas eetris lugu "Uus päev".

Kelly’s Puzzle astus Tudengijazz 2018 festivalil üles kahel korral: 8. märtsil Tartus Erinevate Tubade Klubis, ning 10. märtsil Sillamäel Jazz Time Club’is. Tudengijazzile otsustati tulla ühiselt eesmärgiga tutvustada oma värsket koosseisu ja selle muusikat laiemale avalikkusele. Ideid ja eesmärke on neil endi sõnul palju, nüüd tuleb kätte võtta, endaga vaeva näha ning need teoks teha. 22.aprillil esineti Jazzkaare raames Telliskivi Reval Cafe’s.

Kelly’s Puzzle esitles Mailaulul oma teist singlit "Lead Me". 5.mail avaldatud singel kutsub inimesi rohkem teineteist kuulama ja usaldama. Kõigil on oma peidetud nurki, kuid alati ei saa ega tasugi neid varjata. "Lead Me" on selle inimese kõne, kes ulatab käe ja lubab, et mitte miski ei suudaks teda ära ehmatada ja põgenema panna.

7.detsembril 2018 avaldati veidi jõulisema attitude’iga singel "Ei tea". Lugu räägib otsustusvõimetusest ja sellest, kuidas uudishimu ja julguseta jäävad paljud asjad juhtumata. Veidral kombel aga on loo suureks inspiratsiooniks olnud Lääne-Virumaa erinevad looduskaunid paigad. "Kuidagi jäi Oandul silma silt "hoia vaikust“. Tegelikult sellest lugu alguse saigi,“ muigab loo teksti ja muusika autor Kelly Vask."„et kuidas küll saaks hoida midagi, mida kuidagi füüsiliselt käes hoida ei saa... Sellisest sõnamängulisest mõttest läks lumepall veerema.“

Kelly’s Puzzle’i esimene viie looga omanimeline minialbum jõudis avalikkuseni 4.jaanuaril. Plaadil kõlavad laulud peegeldavad tundeid ja emotsioone, mis valdavad üht noort inimest eneseleidmise teel – helikeel on ühtaegu kõrvupaitavalt ilus ning kohati südantlõikavalt käre. Jjaanuarikuu jooksul saab bändi esituses lugusid kuulata viies Eesti linnas.

Ansambel astus üles 14.juunil 2019 festivalil Võnge, Lääne-Virumaal, Altja kalurikülas.

14.novembri hilisõhtul selgus Vaba Laval Noortebänd 2019 võitja, kelleks pärjati Kelly Vask. Lisaks Jazzkaare eriauhinna võitnud Kelly Vaske ootas ees fotosessioon, oma singli salvestamine, selle professionaalne turundamine ja edaspidine mentorlus.

Kelly Vask avaldas 5.märtsil 2020 viieloolise lühialbumi "She Sin(g)s", mis tähendab korraga laulmist ja patustamist, üsna loomulikult. "Mulle on alati väga sõnamängud meeldinud, kuna kõikidest lugudest käib mingil määral läbi ka mõte, et ega keegi meist pole veatu, siis tundus mäng sulgudega albumi pealkirjas lausa vastupandamatuna," sõnas ta. Albumile on jõudnud ka muusiku debüütsingel "Cold/Golden".

12.märtsil soojendas Kelly Anetti kontserti Tallinnas Vana-Kalamaja 1 "Uus Laine".

10.detsembril esines Kelly Vask Jõulujazz raames kontserdiga Philly Joe's jazziklubis. Kuna kevadel jäi muusikaelu katki (teadagi, miks), võis seda kontserti pidada esimeseks päris plaadiesitluskontsertiks. Väikeste lisadega – poole aastaga oli nii mõnigi uus lugu valminud, mida kuulda sai.

Faktid

Bändi liikmed:
Kelly Vask - akustiline kitarr, elektrikitarr, vokaal
Kristiina Ristmäe - klahvpillid, taustvokaal
Jaan-Eerik Aardam - elektrikitarr, taustvokaal
Mart Nõmm - basskitarr
Henri Tammai – trummid

Kelly Vask, sünnipäev 06.07.1996, on pärit pisikesest, nüüdseks vaid 87 elanikuga Vergi külast. Lääne-Virumaal, Võsult mööda merekallast 10 kilomeetrit ida poole jääval külal on noore artisti kujunemisteel oluline roll. Nimelt oli Vergis Kelly vanaema kodu, tema noored vanemad kolisid aga üksjagu. Eks seetõttu ole ka lauljataril tulnud paindlikkust ja kohanemisvõimet õppida juba varasest east.

Haljalas sai lõpetatud keskkool, Viljandi kultuuriakadeemias rütmimuusika eriala ja elukohaks on nüüd hoopis Viljandi. Igapäevatööks on Kellyl aga hoopis lauluhuviliste õpetamine Elva laulutuudios ehk et kilometraaži koguneb päeva jooksul autoga sõites omajagu. Georg Otsa nimelises muusikakooli aastases produtseerimise jätkuõppes omandab Kelly väga vajalikku oskust ehk seda, kuidas muusika üles ehitada.

"Minu eesmärk pole kunagi olnud olla kuulus muusik, kel on metsik fännibaas. Teen muusikat, sest mulle meeldib, ja teen nii nagu mulle meeldib," sõnab noor artist Kelly Vask.

Muud huvitavat