OOPUS

Albumi esitluskontsert toimus 16.veebruaril Tallinnas von Krahlis. 23.veebruaril esinetakse Tartus kultuurilokaalis Arhiiv.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.12.2018 - 11:45
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.02.2019 - 23:17
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

OOPUS on Eesti audiovisuaalne folktroonika ansambel, mis alustas tegevust 2017. aastal. Ansambli liikmed on Mari Meentalo (vokaal, torupill, parmupill, flööt, hulusõ, pikkvile, efektiplokid ja looper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid) ja Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid).

Oma loomingus põimib OOPUS kokku elemente reivikultuurist ja pärimusmuusikast. Ansambli esimene singel "Hingesandid" avaldati 4.veebruaril 2018 ning see pärjati Raadio 2 nädala demo tiitliga. "Hingesandid" on inspireeritud reivi- ja pärimuskultuurist, sulatades osavalt kokku kaks näiliselt nii erinevat þanri ning pakkudes kuulajatele suurt äratundmisrõõmu.

OOPUS on esinenud oma tegutsemisaja jooksul nii Eestis kui ka välismaal festivalidel Viljandi folk (EST), Vilsandi Trance (EST), Bling (EST), Solstitium (EST), Aequinoctium Vernum (EST), I Land Sound (EST), Burning Man (Nevada, USA), Burning Man San Francisco Decompression (California, USA), I Love Palanga (Palanga, LT), Nordischer Klang (Greifswald, GER) jpm. Ansambli esinemiste puhul on tähelepanuväärne, et nii muusikud kui ka visuaalkunstnik paiknevad võimaluse korral alati publikuala keskel.

20.detsembril avaldati singel "Vaeslapse laul", mis põhineb Urvastest pärit lool ning jutustab sellest, kui kehvalt kohtleb last võõras pere ning ühtlasi räägib oma vanemate helluse ja hoole igatsusest. ""Vaeslapse laul" on meie tuleval albumil üks lüürilisemaid lugusid. Kui muidu on inimesed harjunud meid nägema pigem pidudel ja festivalidel ikka ledide säras ja tempoka tantsubiidiga, siis plaadil saab olema kogu meie looming alates väga rahulikest kuni intensiivsete küttelugudeni välja," kommenteeris bändi laulja Mari Meentalo.

14.jaanuar avaldati uus singel "Sokumäng" ning ansambli esimene album "Nõidus" ilmus 11.veebruaril. Plaadilt leiab 10 lugu, mis võtavad kokku OOPUSe erinevad kontseptsioonid.

Albumi esitluskontsert toimus 16.veebruaril Tallinnas von Krahlis. 23.veebruaril esinetakse Tartus kultuurilokaalis Arhiiv.

Faktid

Mari Meentalo (sündinud 7. oktoobril 1988 Viljandis) on muusik, arranþeerija, produtsent, manager ja õpetaja. Ta lõpetas 2010. aastal Eesti Maaülikooli maastikurahitektuuri bakalaureuseõppe ja õppis Eesti Kunstiakadeemias urbanistikat. 2018. aastal lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärmusmuusika diplomiõppe muusik-tehnoloogi suunal cum laude. Mari Meentalo mängib eesti torupilli, flööti, parmupilli, pikkvile ning laulab. Ta on tegutsenud 2010–2013 aastatel koos Jaan Tätte juunioriga ansamblis Meister ja Mari ning võttis enda kirjutatud lauluga "Unemati" osa 2011. aasta Eesti Laulu konkursist. Laulis ansamblis Armastus 2013–2014, kaasliikmeteks Taavi Tulev ja Jaan Tätte juunior.

Johannes Ahun (sündinud 22. detsembril 1987 Tallinnas) on purjelauasportlane ja muusik. Ta osales 2008. aasta suveolümpiamängudel (saavutas 33. koha) ja 2012. aasta suveolümpiamängudel (saavutas 30. koha). Ta osales telesaates "Tantsud tähtedega" 2010. aastal, tema tantsupartner oli Kerstin Kruuse. Ta mängis ansamblis Indigolapsed trumme aastatel 2005–2009. Tegutses bändis Improov koos Joosep Kõrvitsa ja Mattias Siitaniga aastatel 2011–2015. 2015–2016 aastatel vedas eest koos Cathy Sommeriga Hiiu kandle orkestrit. Mängis 2016–2017 aastatel Hangi ja hiiu kannelt instrumentaalansamblis Sinitrii koos Eva Väljaotsa ja Cathy Sommeriga.

Aleksander Sprohgis (sündinud 9. oktoobril 1982 Tartus) on mainekas valgus- ja videokunstnik. Ta loob visuaalseid atmosfääre elavatel bändide kontsertidel muusikutele ja dj-dele, miksides visuaale vastavalt muusikastiilidele. Õppinud Tartu Kunstigümnaasiumis, Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ning uus meediat Eesti Kunstiakadeemias. Töötab tehnikuna Von Krahli Teatris.

Muud huvitavat