Gram-Of-Fun

24.juulil esines Gram-Of-Fun Rakvere Funkfestil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.05.2019 - 06:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.07.2021 - 22:52
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Gram-Of-Fun on hinge ja keha vürtsitav uudne kooslus, kelle muusika on loodud inimesi õõtsuma ja kaasa tantsima tõmbama. Nagu ka nimest järeldada saab, on tõesti tegemist helidega, mille saatel end hästi tunda.

Bändi põhituumiku moodustavad Kristel Aaslaid, Martin Kuut, Jaan Jaago ja Philip Nikolajev, kuid live-koosseisus on juures kitarrist Raul Ojamaa ja bassist Kostja Tsõbulevskiga. 2018 aastal esines bänd mitmetel olulistel festivalidel (Sweet Spot, I Land Sound, Juu Jääb) ning 6.novembril soojendati Rock Cafe's funk-soul ansamblit Jungle.

2.novembril 2018 anti välja esimene ametlik singel "Getaway", millele tehti äge live-video. ‘’Meil endal on laval alati hästi lõbus ja hea. Me ei võta ennast liiga tõsiselt, kuid hindame seal juures tehnilisi oskusi,’’ täpsustab Kristel. ‘’Esimene singel ‘’Getaway’’ proovib tabada üht kindlat emotsiooni, mille panime füüsilisse reisi,’’ iseloomustab uut lugu Martin. ‘’See on justkui reset, kus jõuad halvast kohast heasse,’’ lisab Kristel.

17.mail 2019 tuli välja EP "Second Breakfast" koostöös plaadifirmaga Made in Baltics (Sony Music). Muusikat iseloomustavad märksõnad rõõm, vabadus, üksindus ja kurbus. ''Meie EP on väga laidback – kaasamõtlemiseks ja võnkumiseks. Nende nelja loo sees on rahulikumat romantikat, raskemat tatsumist ja rõõmsat kulgemist,'' ütles Kristel Aaslaid.

Plaadi põhisingliks on lugu "Reservation", kus teeb kaasa ansambel Levskist tuntud Kostja Tsõbulevski. "Lugu reservation ühendab meie armastuse 1980date muusika vastu ning Kostja omanäolise hääle ja meloodia tunnetuse. Arvan, et kui suvel ilusa ilmaga läbi Eesti sõita, siis võiks see lugu iizilt kogu tripi ripiidi peal käia. Plaanin selle ise kindlasti järgi testida," täpsustas Martin Kuut. "Omavahel oleme üksmeelselt otsustanud, et sellest saab põhi suvine hängilugu," lisas Jaan Jaago.

Lühialbumit esitleti Tartu lokaalis Forrest 25.mail ning Tallinnas Smuuvi peol Padas 1.juunil. Ansambel astus üles 14.juunil festivalil Võnge, Lääne-Virumaal, Altja kalurikülas.

Septembris esinetakse Saksamaal Norden festivalil ning festivalil Station Narva. 14.septembril andis bänd oma esimese soolokontserdi Tallinnas Von Krahlis.

24.septembril esitles Gram-Of-Fun “Reservation” videot, mis on bändipoole tribüüt mahedale suvele. “Muusikavideo sai valmida suuresti tänu meie headele sõpradele, ka loo sõnum on justnimelt sõprusest. Loo pealkiri “Reservation” jutustabki sellest, kuidas ka rasketel aegadel, on heale sõbrale lauas alati koht olemas, reserveeritud,” ütleb bändiliider Martin Kuut.

Eesti Laul 2020 finaali esikolmikust tuttav Fredi ning pop-funk kollektiiv Gram-Of-Fun avaldasid 3.juulil 2020 päikeselise ühisloo “LA”. Laul räägib esimese kohtingu-eelsest elevusest. “Esialgsel demol oli kohe mingitlaadi Los Angelese tunnetus juures ning katsusin sellest lähtuvalt ka loo sõnade kirjutamist alustada. Olles ise aastaid laulmisest suuresti eemale hoidnud, oli mul ikka väike pabin sees kui otsustasin Gram-Of-Fun’ile oma esialgse demo saata. Sellise energiaga supergruppe pole Eestis palju ja olin väga meelitatud kui kuulsin, et neile meeldib ning nad sooviksid ka selle koos ära lõpetada ja välja anda. Austan neid kõiki väga ja jäin koostööga väga rahule. Tehtud ja teeme veel!”, kommenteerib lugu Fredi (Frederik Küüts) ise.

Gram-Of-Fun avaldas 15.oktoobril imelise uue singli "Melancholy", mille esiettekanne oli ETV Terevisioonis.

Eesti Laul 2021 poolfinalistiks oli "Lost In A Dance", esitaja Gram-Of-Fun. Loo autorid Martin Kuut, Kristel Aaslaid, Raul Ojamaa, Kostja Tsõbulevski, Mikk Simson. Lugu koos videoga avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 2. poolfinaalis 20.veebruaril.

4.juunil ilmus Gram-Of-Fun uus singel “Halo”, kus teeb kaasa ka Saksa artist HUEBYE. 9.juulil esines Gram-Of-Fun Beach Grind festivalil Pärnu Rannapargis.

24.juulil esines Gram-Of-Fun Rakvere Funkfestil.

Faktid

Liikmed:
Kristel Aaslaid (s. 02.10.1989) - laul, taustalaul
Martin Kuut (s. 14.04.1985) - sünt
Jaan Jaago (s. 09.08.1985) - sünt
Philip Nikolajev (s. 26.07.1990) - sünt
Raul Ojamaa (s. 21.09.1989) - kitarr
Kostja Tsõbulevski (s. 29.07.1986) - basskitarr, laul

Muud huvitavat

Seotud videod

Gram-Of-Fun - Melancholy
Gram-Of-Fun - Melancholy

Artist: Gram-Of-Fun

Lugu: Melancholy

Aasta: 2020

Gram-Of-Fun - Lost In A Dance
Gram-Of-Fun - Lost In A Dance

Artist: Gram-Of-Fun

Lugu: Lost In A Dance

Aasta: 2020