Strych:9

Ants lisas: “Saame lõpuks anda vastuse küsimusele, mida meie käest juba pikalt küsitud: “Millal album tuleb?” Album saab täies mahus kuulatavaks kõikidel laialt levinud streaming platvormidel ja on füüsiliselt kättesaadav alates 13.maist. Otseloomulikult käivad täispika albumi avaldamisega kaasas ka esitluskontserdid, mille ettevalmistused juba praegu käivad.”
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.08.2020 - 19:54
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.04.2021 - 17:11
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Strych:9 on 2018. aastal Tartus asutatud viieliikmeline raskemuusikat viljelev grupeering, mille muusikat iseloomustab omapärane segu nu-, death- ja industrial metal'ist.

9.septembril 2020 avaldati debüütsingel ja muusikavideo “Sacrifice”. Video produtseeris Tiit Pähnapuu, valgustus Oskar Harding. Loo autoriks oli Kapa ning miksis ja masterdas Keijo Koppel.

Bändi vokalist Kapa kommenteerib: “Olen väga elevil, sest Tartut on õige pea esindamas väga tugevapõhjaline projekt. Juba mõnda aega olen tuttavatele vihjanud, et oleme midagi ägedat loomas ja mul on tohutult hea meel, et lõpuks on võimalik töö vilju ka teistega jagada. See on minu jaoks päris esimene muusikavideo ja selles osalemine oli juba omaette kogemus. Tunnen uhkust oma bändikaaslaste üle kellega koos on meil võimalik ühine visioon ellu viia.”

“Tõesti koos Kapaga tuli paar aastat tagasi päevakorda luua midagi uut, erilist ja silmatorkavat. Alustasime muidugi väikese saladuskatte all ja kogu pusle kokku saamine oli üsna keerukas: meil oli algusest peale mõttes panna kokku punt, kus ei oleks ainult väga kompetentsed muusikud, vaid ka õige energiaga inimesed. Kuigi oleme kõik täiesti erinevad isiksused, on meievaheline keemia super. Väga hea meel on lõpuks presenteerida meie debüütsinglit koos videoga, siiani on tagasiside olnud enam kui positiivne ja võin kinnitada, et varsti saab juba kuulda ja näha rohkemat,” sõnas kitarrist Ants Reiu.

17.oktoobril andis Strych:9 välja visuaalidega varustatud teise singli “Everyone, Everything”. Loo autoriks oli Kapa ning miksis ja masterdas Keijo Koppel. Video produtseeris Jüri Kallas.

“Meie käest on viimase kuu jooksul pea igapäevaselt küsitud, et millal uut muusikat või plaati oodata võib. Pean nentima, et täispika albumi saabumiseni tuleb veel natukene kannatust varuda, kuid otsustasime juba nüüd uue singli, mida ka meie debüütkontserdil kuulda saab, välja anda. Kahtlemata on meie heliloomingu ampluaa raskemuusika kontekstis väga lai: kui eelmine singel “Sacrifice” tõi esile selle külje, mis väljendas enim bändi kiindumust industriaalmuusika vastu, siis järgmine lugu “Everyone, Everything” võtab hästi kokku death metali mõju meie helipildile,” sõnas bändi kitarrist Ants Reiu.

24.oktoobril toimus Tartus Genialistide klubis Eesti raskemuusika maastikul laineid lööva grupi Strych:9 debüütkontsert. Kontserdil astusid lisaks üles kohalikud raskemuusika bändid Inter Omega ja Deformation. Bändi Strych:9 kitarrist Ants Reiu kommenteerib: “Üsna kiirelt pärast oma debüütsingli ja muusikavideo esitlemist oli meile selge, et huvi meie tegemiste vastu on nii Eestis kui ka piiri taga üpris märkimisväärne, selle tõttu oli meie jaoks ainuõige otsus hakata planeerima oma füüsilist avalikkuse ette tulekut. Oleme viimase kuu jooksul palju aega veetnud ürituse ja oma ülesastumise ettevalmistamiseks ja pean ausalt ütlema, et hea meelega vaataksin ja kuulaksin seda pigem ise olles ka publiku seas! Kui oled juba kuulnud meie singleid “Sacrifice” ja “Everyone, Everything,” siis on loomulikult selge, millist muusikat meie poolt kontserdil kõlamas võib kuulda, kuid kinnitan, et peale väga raske keevitamise mahub meie kavasse ka mõni ilusam ja ehk isegi natukene vähem raskem helitükk.”

Tallinna rokiklubis Barbar toimus 14.novembril kontsert, kus astusid üles kaks Eestis hetkel kõige rohkem kõmu tekitavat artisti - Horror Dance Squad ja Strych:9.

3.aprillil 2021 tehti avalikus loo “ESWAS” kontsertvideo, mis filmitud 24.oktoobril Tartus Genialistide klubis toimunud kontserdil.

“Suur menu ja huvi meie grupi vastu, mille meie esimene singel “Sacrifice” tekitas, viis meid otsuseni korraldada Tartus debüütkontsert “Freakshow,” et ennast lõpuks näidata ka füüsilise publiku ees. See oli meie jaoks kindlasti väga suur proovikivi: loomulikult on virtuaalne tähelepanu meie muusikale oluline, kuid see ei pruugi automaatselt konverteeruda reaalseteks jälgijateks. Tuli välja, et ka reaalne huvi on suur ja andsime kontserdi täismajale: nägime lavalt ülimalt toetavat rahva reaktsiooni ja see annab meile kindlasti hoogu juurde. Muidugi otsustasime, et kogu kontsert tuleb salvestada ning nüüd on kõikidel huvilistel võimalus sellest elamusest osa saada,“ räägib bändi kitarrist Ants Reiu.

Ants lisas: “Saame lõpuks anda vastuse küsimusele, mida meie käest juba pikalt küsitud: “Millal album tuleb?” Album saab täies mahus kuulatavaks kõikidel laialt levinud streaming platvormidel ja on füüsiliselt kättesaadav alates 13.maist. Otseloomulikult käivad täispika albumi avaldamisega kaasas ka esitluskontserdid, mille ettevalmistused juba praegu käivad.”

Faktid

Vocals: Kapa aka Kaspar Kull (s. 31.03.1991)
Guitar: Ants Reiu (s. 12.09.1994)
Guitar: Reio Jõelo
Bass: Jüri Kallas
Drums: Madis Kaljurand (s. 23.03.2001)

Muud huvitavat

Seotud videod

Strych:9 - E.S.W.A.S.
Strych:9 - E.S.W.A.S.

Artist: Strych:9

Lugu: E.S.W.A.S.

Aasta: 2021