Mandoterror

"Kodumaa Laantes" plaadiesitluskontserdid toimusid 14.10 Tartus Aparaaditehases ning 21.10 Viljandis Parunite trahteris. Tuuri korraldas Barbar.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.04.2021 - 18:00
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.10.2022 - 07:58
Eesti artist, Ansambel, Rock

Folk-rokkbändi Mandoterror moodustavad Kristjan Kuusmik (laul, kitarr), Peeter Priks (laul, kitarr), Tanel Sakrits (laul, mandoliin), Aap Odres (bass) ja Veli Rooger (trummid). Esimene täispikk live anti septembris 2019.

Esiksingel "Kodumaa laantes" avaldati 1. aprillil 2020. Laulu sõnade autor Tanel Sakrits sõnas: "Lugu räägib vastuoludest ja konfliktist meie sees ja ümber. Meie mõjutame maailma ja maailm mõjutab meid. Kui tõuseb torm ning massid kaotavad pea, tuleb hoida ühte. Eneseohverduslikult hea olles võidab tõde ja tulevik tuleb helge!"

4.augustil 2020 tuldi välja teise looga "Uni". Video tegi taas Ako Lehemets ning esmakordselt mõeldi välja stsenaarium, milles osi mängisid Karl Sakrits ja Vivi Maar.

9.detsembril 2020 anti välja oma tõlgendus Curly Strings loost "Kättemaks". Noored mehed lähenesid 6 aastat vanale loole "Kättemaks" täiesti omamoodi ning lisasid sellele korraliku annuse rokki ja jõudu.

Bändi 15.aprillil 2021 avaldatud neljas singel "Oleksime meie seal" on Ida-Virumaalt, Lüganuselt pärit vana pärimuslugu, mille noored mehed nüüd enda jõulisesse võtmesse kirjutasid. Singli muusikavideo on filmitud Püssi tuhamäel. "Olen ise Püssi linnas üles kasvanud ning mäletan selgelt, kuidas lapsena tuhamäel turnimas käisime. Kuigi trumme polnud üldse kerge mäe otsa tassida, tundsin et pean bändikaaslased sinna viima. See oli minu võimalus Lüganuse folkloor, oma lapsepõlv ja rokk ühendada," naeris bändi eestvedaja Kristjan Kuusmik. "See lugu ja video on mulle tõesti märgilise tähtsusega."

15.oktoobril esines bänd klubi Barbar 3. sünnipäevapeol.

13.detsembril 2021 ilmus Mandoterror debüütalbum "Kodumaa laantes". Kõik 11 lugu salvestati Clockwork Stuudios, Tartus. Salvestas Elijah Ivanov ning mixis Silver Lepaste. Plaadi masterdas Rootsis Tony Lindgren. Albumikujunduse lõi Maris Savik.

26.veebruaril soojendas Mandoterror üles bändi Kosmikud 22. sünnipäeva kontserdi Barbari Amfiteatris. 27.veebruaril oli bänd külas ETV saates "Hommik Anuga".

7.aprillil toimunud Eesti popmuusika auhinnagalal Kuldne Plaat võitis Mandoterror Aasta Uustulnuk 2022 tiitli.

14.juunil andis bänd välja uue singli "Olla vaba", mis räägib päevale teemakohaselt küüditamisest. Muusika Kristjan Kuusmik, sõnad Sten Aamer, Kristjan Kuusmik, Teet Kuusmik. Muusikavideot esitleti Youtube'is. 9.juulil esines Mandoterror Barbar Feastil Viikingite külas.

Mandoterror oli nomineeritud katekoorias Parim uusfolk artist Pärimusmuusika lõikuspeol 7. oktoobril Viljandi Pärimusmuusika Aidas ning auhinnagalat sai näha ETV eetris 9. oktoobril.

"Kodumaa Laantes" plaadiesitluskontserdid toimusid 14.10 Tartus Aparaaditehases ning 21.10 Viljandis Parunite trahteris. Tuuri korraldas Barbar.

Faktid

Ansambli Mandoterror moodustavad:
Kristjan Kuusmik (laul, kitarr) - 03.07.1996
Peeter Priks (laul, kitarr) - 03.11.1994
Tanel Sakrits (laul, mandoliin)
Aap Odres (bass) - 22.09.1992
Veli Rooger (trummid)

Muud huvitavat

Seotud videod

Mandoterror - Olla vaba
Mandoterror - Olla vaba

Artist: Mandoterror

Lugu: Olla vaba

Aasta: 2022

Mandoterror - Oleksime meie seal
Mandoterror - Oleksime meie seal

Artist: Mandoterror

Lugu: Oleksime meie seal

Aasta: 2021