Rita Ray

Rita Ray kuulutas välja suure aastalõpu kontserttuuri Pärnu Linnaorkestri ning dirigent Kaspar Männiga. See on jätk koostööle orkestriga, kes on albumil kahel lool kaasa teinud, ja kellega anti juulis Ammende Villas kontsert. Kuidas suvine esinemine välja paistis, saab näha 9.septembril ETV kontsertsaates “Rita Ray. Ilusa hingega laulja”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.08.2021 - 16:43
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.09.2021 - 17:48
Eesti artist, Sooloartist, R&B & Soul

Sinisilmset souli, klassikalist R&B’d ja vanakooli diskot viljelev Rita Ray on Põlvast pärit lauljatar ning helilooja. Oma hingestatud hääle ja ausa lüürikaga on tegemist kohaliku muusikamaastiku esimese tõelise soulitariga. Pealtnäha õrnast neiust õhkab tõelist femme fatale energiat, samaaegselt säilib tema loomingus siiski ka igatsus tütarlapseliku lihtsuse järele. Lauljatar kirjutab, komponeerib ja kaas-produtseerib lood ise, koostöös oma neljaliikmelise bändi ning Solid Gold Sound produktsioonitiimiga.

Rita Ray, kodanikunimega Kristi Raias, on tegelenud muusikaga noorest saati, lauldes kooris ning õppides Põlva Muusikakoolis klaverit ja pop-džässlaulu. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-džässlaulu erialal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias džässlaulu erialal.

15.novembril 2019 ilmus plaadifirma Funk Embassy Records alt Rita Ray debüütalbum "Old Love Will Rust", mis on inspireerunud inimsuhete raskustest ning sellest kumab läbivalt mõrumagusust. Album ilmus nii digitaalselt, CD kui ka vinüüli kujul ning valmis koostöös Solid Gold Sound produktsioonitiimiga, mille taga on Lexsoul Dancemachine’i Martin Laksberg ja Robert Linna. Eesti laulukirjutaja ja muusik Vaiko Eplik on nimetanud albumit parimaks Eesti souli albumiks. Plaati esitleti 21.novembril Tartu Genialistide Klubis ja 22.novembril Tallinna Erinevate Tubade Klubis. "Old Love Will Rust" teenis 2020 Eesti Muusikaauhindadel neli nominatsiooni: Aasta Album, Aasta Naisartist, Aasta Debüütalbum ja Aasta Popartist. Albumilt pärinev singel "Disco Stu" on leidnud toetust ning eetriaega BBC 2 kanali The Craig Charles House Party saates.

Vaiko Eplik laadis 16.novembril 2020 oma SoundCloudi lehele üles loo “See pole nii”, mis on salvestatud koos Rita Ray’ga. “Mina kirjutasin loo, Kristi seadis vokaalid ja torud, Peeter Salmela miksis ja masterdas, teie võiksite kuulata… Jee!” kirjutas Vaiko Eplik muusikapala kommentaariks.

13.märtsil 2021 avaldas Rita Ray singli “Love Ain’t The Same”, mis salvestati Eesti Raadio Esimeses Stuudios koos 11-liikmelise keelpilliansambliga. Noore artisti kasvav enesekindlus heliloojana peegeldub tema värske loomingu järjest enam orkestraalse ning filmiliku souli radadele suundumises. Kontserdil pääseb valla Rita Ray bändi võime saalisviibija hinge ja puusadesse pugeda, ning mõlemaid liigutada. “Hakkasin enne teise albumi kirjutamist kuulama orkestraalset muusikat ja armusin täielikult arranžeerimise võludesse, millest on saanud üks minu salahobidest.” Rita Ray avaldab lootust, et “kuulaja tunnetab tänu orkestri kasutamisele paremini lugude sõnumit, meeleolu, mõtteid…”

Rita Ray avaldas 13.augustil singli “No Greater Love”, mis on teine lugu tema 2022 aastal ilmuvalt stuudioalbumilt. Tegemist on helgekõlalise oodiga noorele armastusele. Hingestatud vokaali saadab Rita Ray neljaliikmeline bänd ning värskelt EMTA lõpetanud lauljatari enda kirjutatud keelpilliseade, mille mängis dirigent Kaspar Männi juhatusel sisse Pärnu Linnaorkester.

Lauljatar esines 14.augustil Paides Arvamusfestivali klubis Vallimäel.

25.augustil tunnustati Eesti Jazzliidu ja festivali Jazzkaar poolt Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid Telliskivis Vabal Laval. Rita Ray pärjati Noore Jazzitalendi tiitliga.

Rita Ray kuulutas välja suure aastalõpu kontserttuuri Pärnu Linnaorkestri ning dirigent Kaspar Männiga. See on jätk koostööle orkestriga, kes on albumil kahel lool kaasa teinud, ja kellega anti juulis Ammende Villas kontsert. Kuidas suvine esinemine välja paistis, saab näha 9.septembril ETV kontsertsaates “Rita Ray. Ilusa hingega laulja”.

Faktid

Kristi Raias aka Rita Ray - sünnipäev: 26.08.1996

Lauljatari jõulisi vokaale saadavad oma kaasahaaravate meloodiatega Artis Boriss (klahvid), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (bass) ning Ott Adamson (trummid).

Muud huvitavat