Ingmar Kiviloo

Eesti noored Ingmar Kiviloo juhtimisel korraldasid 23.aprillil Saku Suurhallis piire ületava suursündmuse. "Maailm, mis jääb meile" - noorte toetuskontserdil Ukraina laste heaks Eestis esinesid nii praegused kui tulevased tippsolistid koos Eesti parimate kooridega ja orkestriga Kristjan Järvi juhatusel. Kontserti oli võimalik vaadata ETV-st..
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.03.2022 - 18:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.04.2022 - 04:48
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Ingmar Kiviloo on sündinud 10. märtsil 2004 aastal Tallinnas ning on noor Eesti laulja, laulukirjutaja, muusik ja produtsent. Ingmar õpib Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi 12. klassis ja on enim tuntud saate “Eesti otsib superstaari” kaheksanda hooaja ühe finalistina. Saates “Eesti otsib superstaari” saavutas Ingmar 6. koha ja tänu saatele tekkis ka tuntus Eesti popmuusikamaastikul.

Ingmaril on olnud muusikaga seotud juba varasest lapsepõlvest alates. 3-aastasena alustas ta õppimist ETV muusikastuudios ning kuueaastaselt alustas Vanalinna Muusikakoolis viiuliõpinguid. Ingmar õpib viiulit lisaks Vanalinna Muusikakoolile ka EMTA Noorteakadeemias. Oreliõpinguid alustas Ingmar 9 aastasena, hiljem lisandus ka klaver. Ingmar mängib ja on õppinud lisaks veel trumme ja kitarri.

Viiuliga on senini olnud Ingmar musikaalselt kõige edukam esindades Eestit rahvusvahelistel konkurssidel ning ka vabariiklikel konkurssidel, kus ta on saavutanud ligi 30 auhinnalist kohta või laureaaditiitlit erinevates vanuseklassides nii soolomängija kui trio liikmena. Viiuliga on Ingmar esinenud paljudes riikides üle maailma, näiteks USAs, Kanadas, Austraalias, Venemaal, Indoneesias ja paljudes Euroopa riikides (UK, Holland, Prantsusmaa, Itaalia, Šveits, Soome, Läti, Kreeka). 2021. aastal osales Ingmar konkursil Tallinna talent nii klassika- kui popmuusika kategoorias ning osutus üheks laureaadiks.

2014. aastal esines Ingmar oma poistebändiga “Rhythm of Adventure” Eesti Laulu finaalis Alexela kontserdimaja laval. Noortebändide konkursilt valiti välja 3 parimat ning poistel oli õnne osutuda üheks väljavalituks.

Ingmar on olnud tegev klassikalise muusika valdkonnas juba aastaid, kuid popmuusika teekond algas hiljuti. Laulmise ja laulukirjutamisega on tegelenud Ingmar vaid alla kahe aasta. Mõte tegeleda soololaulmisega ja mitte ainult koorilauluga olid Ingmari peas mitmeid aastaid enne kui lõpuks 2020. aasta aprillis läks ta õppima soololaulu õpetaja Anna Vinogradova juurde.

Ingmar on muusikaprodutseerimisega tegelenud alla kahe aasta, kuid see on ala mis huvitab teda sama palju kui esinemine. Heliloomingu kirjutamist õppis ta Riho Esko Maimetsa ja Stig Rästa juures. 2021. a. kevadel avaldas Ingmar Youtube’is videodena kaheksast enda kirjutatud ingliskeelsest laulust koosneva albumi.

5.septembril 2021, mõned päevad enne superstaari konkursi algust, kutsuti Ingmar telesaatesse “Hommik Anuga”, kus ta esitas oma bändiga kaks tuntud Queeni lugu mälestamaks Freddie Mercuryt, kelle 75 juubelile hooaja avasaade oli pühendatud. Freddie on üks suurimatest Ingmari iidolitest. Saates andis Ingmar ka intervjuu ning rääkis oma plaanidest ning unistustest.

Pärast superstaarisaadet sai Ingmar kutse minna üle-Eestilisele jõulutuurile koos Koit Toome, Uku Suviste ja Jaagup Tuisuga. Tuuri käigus anti kokku 11 kontserti väga erinevais Eesti paigus, kolm nendest Tallinnas.

Detsembris astus Ingmar üles Jõulutunneli saates lauluga “It´s Beginning to Look A Lot Like Christmas” eestikeelse versiooniga keelpillide kammerkoosseisu saatel. 2021 aastavahetusel astus Ingmar üles TV3 erisaates kaverdades seal samuti Queeni tuntud hitti “Don´t Stop Me Now”, lisades sinna juurde elektriviiulisoolo.

6.märtsil 2022 andis Ingmar välja oma uhiuue singli “Aega on veel”, mis räägib sellest, kuidas elus tuleb alati edasi minna ja kuidas meil on piisavalt aega, et jõuda sinna kuhu me tahame lõppeesmärgina jõuda. Loo kirjutas ja produtseeris ta demona juba augustis teades, et pärast superstaarisaadet tahab ta kohe hakata selle välja andmisega tegelema.

Loo lõplik versioon salvestati Margus Alviste helistuudios Funki Factori Studio ja produktsioonitiimi kuulusid: Margus Alviste (salvestus, mix, master, basskitarr), Rauno Pella (trummid, elektrikitarr), Roland Rand (kaasprodutsent), Siim Aimla (saksofon) ja ka Uku Suviste (bäkkvokaalid). Ingmar ise kaasprodutseeris, kirjutas sõnad, meloodia ning mängis lõplikul salvestusel süntesaatoreid ja ka viiulit.

Loo muusikavideo filmiti Widescreen Studios koos operaatori Alex Tervinskyga. Videost võtsid osa ka Uku Suviste ja Siim Aimla. Lisaks noored muusikud Richard Raun ning Marvin Inno.

Eesti noored Ingmar Kiviloo juhtimisel korraldasid 23.aprillil Saku Suurhallis piire ületava suursündmuse. "Maailm, mis jääb meile" - noorte toetuskontserdil Ukraina laste heaks Eestis esinesid nii praegused kui tulevased tippsolistid koos Eesti parimate kooridega ja orkestriga Kristjan Järvi juhatusel. Kontserti oli võimalik vaadata ETV-st..

Faktid

Täisnimi: Ingmar Erik Kiviloo
Sündinud 10. märtsil 2004 Tallinnas

Muud huvitavat

Seotud videod

Ingmar Kiviloo - Aega On Veel
Ingmar Kiviloo - Aega On Veel

Artist: Ingmar Kiviloo

Lugu: Aega On Veel

Aasta: 2022